Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    Na sziasztok újra!

    J3710 procival küzdök. 4GB DDR3L és 1TB 2.5" sata3 merevlemez társaságában, (C22-720 AiO), úgy látom van kraft a kicsikében, FHD tartalmakkal boldogul a hardveres gyorsítás még rendben, azonban szeretném lecsökkenteni a boot időt és javítani a felhasználói élményen.

    Egy átlag netezős konfig a cél, elsőre töröltem a 64bites 1909 win10 pro-t, elképesztő mértékben darálta a winyót és rossz helyre kerültek a súlypontok, hogy finoman fejezzem ki magam. :U

    1607 home x86 került vissza, indexelés, felesleges appok törölve, 24/7 upgrade kiiktatva, felkerültek a gyári driverek. Most már értékelhető a "rutinmunka" során, de lesz lehetőségem másik hasonló konfigot hadba fogni és arra gondoltam, hogy készítek egy win7 starter + linux dualboot-ot, az összehasonlítás kedvéért.

    Azért tetszik/tetszene, mert elegáns alu+fém cucc, fóliás még és egészen jó a fogyasztása. Milyen OS-t és beállítást ajánlanátok? :R

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz tibcsi0407 #51 üzenetére

    Jogos de ez ilyen aio okosság. Nincs kedvem megbontani, ráadásul csak egy hely van így lehet marad a terra.

    Hatékonyabb/gyorsabb OS a korábban említetteknél?

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #54 üzenetére

    Köszi mindenkinek. Egyelőre megfelelő lesz egy régebbi win7 lite. Tudom, hogy ma már alap az SSD +8gb +minimum 4×3Ghz de a felhasználási kört tekintve nem lesz banki művelet, nem őríz majd pentagon titkot a vas, driver frissülés kimondottan kellemetlen lenne, max egy Chrome és vlc fut majd, így marad a régebbi build.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #56 üzenetére

    Kérlek írj olyan konkrétumot a régebbi w10 / 7 buildekkel szemben, ami miatt megéri a leírásomhoz igazítva megfelelőbb megoldást találni.

    Az, hogy nem jó ötlet lejárat használni nem konkrét infó. Készül egy klón a partícióról, bármikor pár perc alatt talpra és hadra készen áll a gyors rendszer, de nem zárkózom el a linuxtól sem. DUAL boot leírás kellene, ezügyben nem vagyok jártas. De hackintosh is jöhet!

    Később talán még egy office, vagy pár retro wines játék becsúszhat.

    Pl plants VS zombie szerűségek, valami emulátor, ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #58 üzenetére

    "megszűnik a támogatás szoftver szinten is.. nem lesz up-to-date a böngésző"

    Röhög a vakbelem. Beidézem mik voltak az elvárások:

    "felhasználási kört tekintve nem lesz banki művelet, nem őriz majd pentagon titkot a vas, driver frissülés kimondottan kellemetlen lenne, max egy Chrome és vlc fut majd, így marad a régebbi build"

    1db terrás tároló maradt, mivel AiO rendszerről beszélünk, nem volt optika sem, amit kihasználhattam volna ssd-hez. Tudom, hogy meghálálná, de 0Ft volt rászánva. Végül pár partíció és egy win 7 starter, kézzel kasztrálva, aero bekapcs (nyugi, nem keylogger), chromium +ublock saját adatbázisok tömkelegével és ugye VLC. Úgy látom 1080p és MKV sem gond, nagy megelégedéssel fogja használni az új tulaj, mert penge lett érzésre. Kb 5-7 fülig egészen jó a böngészés élménye. Minden x86 IGEN. Nincs ezzel semmi baj, momentán nem elvárás a 64 bites gpu driver, tök fölösleges a nagyobb gépigényű szoftverhalmaz felesleges indexelés, stb.

    Másik kapcsolódó fórum miatt egy dual bootra még rálesek:
    Arch Manjarot +KDE és/vagy
    debian netinstall+openbox+compton+lxpanel+pcmanfm

    -------------------

    Lustaság és újratelepítés ügyben ajánlom kipróbálásra az acronis szolgáltatásait. Egyszer jól megcsinálod a vasat, nyomsz egy mentést ilyen apró méretnél akár pendrive-ra, vagy partícióra és fiókba is dobhatod a problémát. Bármikor kulcsra kész maradsz. Elindítasz három kattintással egy folyamatot ami kb 10-12 perc alatt végez, iszol közben egy kávét, beszélgetsz a tulajjal.

    "feltételezi hogy az OS-ben már nincsenek jelen ezek a hibák"
    A win10 driver updatelős funkciója egy igazi obszolencia sarokkő jelenleg. Olyan random hibákat és gyakoriságú bosszankodást okoz, ha 50+ géppel vagy kapcsolatban, ami teljesen hiábavalóvá teszi az autonómia iránti törekvésed. Ne értsd félre, szeretem a 10-et, megvan a felhasználási helye és talán eljön majd az ideje is egyszer (minden gép számára), de egyelőre vannak ilyen toldozott, kísérleti megoldásai, ami miatt egy workstation gépparkkal rendelkező pl grafikus csoport ellenállását meg tudom érteni. Megértem, miért nem használják! ;)

    -------------------

    "alapvetően "újrahúzni" nem akarom, már nem W98 idején járunk ahol kb évente kötelező volt újrahúzni az egészet mert idővel széthullott kb magától."

    Ezt elfogadom, nekem sincs már kedvem minden alkalommal full installhoz, de vannak helyzetek, ahol csak ez segít. Például építek egy egyedi konfigot és valamiért a 1070GTX kártyával elkezdett fél év után lagolni, később kékhalálozni a régi w10 pro. Jogtiszta licensz, de még csak 1903 volt. Gyári alaphelyzet, sem DDU nem oldotta meg. Minden alkatrész a tápig bezárólag minőségi cucc, nem értettem.

    PC-t szétszed, átpucol, új paszta, gpu-t kiemel, másik konfigban furmark; kiderült hibátlan, mindegy eredeti konfigba legfrissebb 1909 gdp-ben clean install, bios frissítés, új 1060 behelyez, runtime, driverek és pöcc - röff.

    Nem tudom elképzelni mi volt, egy ram vagy alkatrész is lehetett poros, de már nincs is kedvem találgatni... SC2 és Zelda emulatorral órákon keresztül hibátlanul fut. Vannak helyzetek, ahol segít a rutinszerű tapasztalat, ezért írtam ilyen hosszas és konkrét infót.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #62 üzenetére

    "Lelked rajta, nem meggyőzni akartalak csak leírtam a véleményemet“

    Konkrétumok. Ami illeszkedik a hardver környezethez és az elvárásokhoz. Ennyi csak a kérés, ismerem a vélhetően felbukkanó kockázatot. Van rá pár perc alatt megoldás.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hunluki #64 üzenetére

    Látom egyre csak mantrázod a "Lejárt OS"-t, de sajnos ebben sincs releváns infó. Tájékozódj jobban, felesleges hangulatkeltés a wannacry-jal jönni. "lejáró támogatás, hosszútávon szívás" egyre kevesebben kajálják be ezt a baromságot, üzleti és tudatosabb felhasználó pontosan tudja mi az a Extended Support.

    Kisajátítod a véleményem, közben kezdettől tudsz a dualboot -al kapcsolatos törekvéseimről...

    Nagyvonalúan átlépsz néhány tény fölött, olyan dolgokon, amiről egyértelműen írtam, sőt újból idéztem. A böngésző is up-to-date maradt. Emellett ha ésszel nyúlsz a setuphoz, nem kell aggódni évekig a teljesítményen, ez az álláspontom.

    Ebből következik, hogy a 10 messze nem tökéletes bőven vannak felhasználási körök ahol komoly gondokat okoz, erről szintén linkeltem már, ismét nagyvonalúan átugrottad. Vagy figyelmetlen voltál :(((

    A kolléga álláspontját több tucat troll próbálta szétszedni. Nem tudom, lehet ezek ilyen fizetett véleményhuszárok, ettől még az igazság helytálló!
    Számomra gyakorlati probléma volt az indexelés, random driver frissítés, értelmetlen adattár darálás, folyamatos adatszivárgás, amit szakmai szemmel az ssd és az üzleti felhasználó sem fog meghálálni, már közepes távon sem. Nem méltatnám az XP-t, bizonyított, vannak területek, ahol mai napig kiválóan helytáll, népes tábora ésszel használja. Köszönik korrekten megvannak vele 19+ éve. Remélem a hét is a nyomába lép, de egyelőre nehéz erről beszélni, mert távolról sem szűnt meg a támogatás, max rá kell keresni, ami nehéz dolog a mai világban. :U

    Az igénytelenség ott kezdődik, hogy építő kritika nélkül csippogsz, szakmai érvek helyett személyeskedsz és ügyet sem vetsz arra, hogy vannak erőforrások, melyeket hatékonyabban is kiaknázhatnánk. Csupán egy fórum kell, egy szolidáris diskurzus, nem kell hitbéli vitáknak lenni, nem megy vérre a pentium cpu-s AiO mindennapja (kizárható a banki művelet, mert a KP-t szeretik ;] ), elhiheted. Lehetőségekhez mérten (teljesítménytől függően) okosabban kell skálázni szoftvert és a felhasználási kört. így nem kell kukába vágni a vasat. Számomra az acronis is egy szoftver, bőven vannak alternatívák, jól gondolod, mindez csupán egy döntés, ahogy az is, hogy befejezettnek tekintem a beszélgetést.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák