Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz doooo #119 üzenetére

    "Azt írtad, hogy újra (m)agyar tulajdonban lesz (az a valami, amiről beszéltél)."

    Na ilyet nem írtam. Még csak hasonlót sem - még a leghalványabb "ráutalást" sem. Innentől vérzik az érvelésed a Mátrai Erőmű idecitálásával egyetemben ...

    " "Az amit korábbi hsz -edben említettél, hogy kizárólag importból fedezzük az áramigényt (vagy akár a gázt is vehetnénk a németektől), akkor instant lehúzhatnánk a rolót."

    Ilyet nem írtam szerencsére."

    Nem pontosan ezt írtad - e tekintetben megkövetlek. Ugyanakkor írtál egy ilyet:

    "Így is, úgy is importra szorul az ország, ez nem fog hirtelen energia-nagyhatalommá tenni itt senkit sem. Másrészről viszont igenis van lehetőség egyéb dolgokra is. Például a jelenleg szinte betiltott szélerőművek építésére."

    Ebből viszont lényegében levezethető amit írtam. Ui. igen, jelenleg is jelentős importra szorul az ország. Amiről szintén volt szó, hogy Paks 2 megépülését követően - amennyiben elektromos autózással nem számolunk akkor - 9,6 GW beépített erőművi teljesítmény hiányozna ...

    Namost, a "nem kell Paks", mert így is, úgy is importra szorulunk az azt jelentené, hogy 2038 -ra amikor mind a négy jelenlegi Paks blokk terv szerint elbontásra kerül és nem lenne helyette semmi. Ehhez hozzáadva az áramigény jelentős növekedését, akár elektromos autózással (zárójelben: ki tudja, hogy mi lesz akkor a Mátrai Erőművel stb.), akkor eljutunk oda, hogy amennyiben nem az "utolsó kapcsolja le a villanyt" esetét akarjuk gyakorlatilag csak az import marad. Ami érthető okokból ultra-gáz lenne. A szélkerekek (meg egyebek) meg semmilyen tekintetben nem képesek kiváltani egy ekkora teljesítményű zsinórerőművet. Nálunk meg pláne nem ...

Új hozzászólás Aktív témák