Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev@bps

    csendes tag

    válasz sn4tch #140 üzenetére

    Szerintem első körben állítsd át angolra, próbáld meg ugyanezt, majd írd be Google-be pontosan azt, amit kiír - XDA-n vagy más fórumon biztos, hogy megtalálod a megoldást.

    (Nem lehet, hogy gyári ROM van rajta, de root-olt vagy unlock-olt és ezért nem enged frissíteni?)

    www.budapestscenes.com

  • lev@bps

    csendes tag

    válasz sn4tch #142 üzenetére

    Most, ezt a linkelt fórumot látva ugrott be, hogy a TF101-esemmel egyszer ugyanebbe futottam bele és ez nekem megoldotta. Nem lehet gépen keresztül a gyári Sync programmal megpróbálni OTA helyett?

    www.budapestscenes.com

  • lev@bps

    csendes tag

    válasz sn4tch #145 üzenetére

    Attól függ, melyik verziót használod - a mobilnetes verziónak (TF700 KL?) más procija van, mint a sima 700T-nek (ennek valóban 4+1 magos Tegra3).

    [ Szerkesztve ]

    www.budapestscenes.com

  • lev@bps

    csendes tag

    válasz sn4tch #148 üzenetére

    Nekem nem volt sok tapasztalatom a 700-assal gyári ROM-mal: pont egy hete vettem meg és mivel volt pár röccenés meg az akksit is szívta egy kicsit, felhúztam rá ezt a ROM-ot. Gyári alapú, nagyon jó: stabil, nem szívja az akksit, minden pöccre megy.

    MOST FIGYELJEN MINDEN INFINITY TULAJ!!

    Az már más kérdés, hogy 2 nappal a root-olás után kiderült, hogy a gari ugrása miatt ez nem volt nyerő döntés: engem is elért a 700-as típushibája, a repedt kijelző! Egyik nap a dokkolóból felnyitva látom, hogy baloldalt, az Asus logó fölött belra lefelé indulva kb. 8 cm hosszan kettérepedt a Gorilla Glass 2 üveg!! (nem karc, hanem repedés!) Rákerestem fórumokban és láttam, hogy emberek tucatjainak/százainak volt/van ilyen problémája, itt lehet pl. utánaolvasni. Vannak, akik a dokkolót okolják, mások azt mondják, hogy lazán vagy épp túl szorosan fogja a keret az üveget, ill. bal fölül állítólag nincs az üveg megfelelően alátámasztva, így vagy feszültség alatt van folyamatosan, vagy az alá kerülhet és ez a gond (ill. sokan azt írják, hogy a hőingadozás viselhette meg az üveget - a sok alu miatt ez igaz lehet és állítólag a proci pont ott van, ahol nekem is elrepedt - bal fölül - így ott a legnagyobb a hőtermelés&veszteség is).

    Annyiban az én esetemben a root nem sokat számít, hogy a külföldi fórumokon utánaolvasva saccra az érintett vásárlók 5%-ának javította garanciában az Asus (kivéve, ha valami Asus-független garit vettek pluszban hozzá) és nem ismerik el, hogy konstrukciós hiba lenne. Engem egyrészt ez vigasztal, hogy garival sem lennék előbbre, ill. most, hogy az állandó feszültség megszűnt, valószínű nem fog már tovább repedni az üveg. Ha így lesz (nagyon drukkolok), akkor én bizonyos szinten még szerencsésnek mondhatom magam, mert vannak, akiknek keresztben repedt el a képernyő közepén ilyen-olyan módon, nekem pedig csak kb. 4 cm repedés megy keresztül a képernyő által használt részen.

    Szóval ***** óvatosak legyetek a tab-bal: baloldalt felül soha ne fogjátok, soha ne emeljétek a dokkolóban ülve a tab-ot úgy, hogy a tab-ot fogjátok (én se tettem ilyet amúgy), dokkban ülve érdemes nagyon óvatosan döntögetni stb - és drukkoljatok, hogy ne legyen repedés! Én még némi öntapadós gumilábbal megtámogatom a dokkolót több helyen is - érdemes megnézni, hogy több mm-t elmozdul a tab, ha a dokkolóra le van csukva és ott - elöl - fogod össze, ez jót biztos, hogy nem tesz az üvegnek.

    Szóval összességében sok embernél megbosszulta magát a papírvékony, pillenkönnyű konstrukció - én azért mertem root-olni, mert a TF101-es iszonyú masszív volt, így számítottam rá, hogy hardveres gond nem lehet vele. Persze valahol felháborító, hogy ennyi esetnél nem ismeri el az Asus a felelősségét (már az is felháborító, hogy ilyen piacra kerülhet, nyilvánvaló konstrukciós hibával, ha csak a vásárlók 1%-ával történik ilyen, már az is sok), de ez van. Ettől eltekintve csodálatos a gép, imádom, főleg a 101-es után, de megvan ennek is az árnyoldala...

    [ Szerkesztve ]

    www.budapestscenes.com

Új hozzászólás Aktív témák