Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khaaos

    csendes tag

    Fergeteges kis kütyü ez... első éjjel szakdolgozatot írtam rajta, így egyszerre teszteltem, hogy mennyi időt tud az akkumulátor, és mennyire lehet irodai feladatokat ellátni vele. A 12 óra teljesen reális, nekem ez elsőre hihetetlen volt. Ahogy az is, hogy egy ilyen viszonylag gyenge gép simán elkezel egyszerre 4-5 Word, Excel, PowerPoint ablakot, SPSS-t, PDF-eket + böngészőket bármiféle lassulás nélkül. Hihetetlen jó dolog volt, hogy (a w8.1-nek köszönhetően) a képernyő felére behúztam a PDF Readert, másik felére meg a Word-öt, és nagyon hatékonyan tudtam dolgozni vele. (A billentyűzet szerintem fergeteges, nekem kifejezetten tetszik, hogy nem kell sokat mozgatni a kezem a méretéből adódóan, jó gyorsan és pontosan lehet rajta gépelni.
    Ráraktam próbaképpen pár játékot, (erősen visszavett grafikával) GRID2-zök rajta, + alacsony felbontáson Saints Row IV-et is kipróbáltam, azt majd tesztelem a lakótárssal, hogy co-op-ban is normális FPS-sel játszható-e. Az utolsó laptopom egy Acer 5738ZG volt, amit 2009-ben vettem kb. 150ért, és ahogy néztem, játékoknál eddig kb ugyanazt a szintet tudja a T100, mint az 5738. Eddig még sehol nem hiányzott a plusz RAM, se játékoknál, se office-nál, se képszerkesztésnél (bár azt még nem csináltam nagyon durván, egy Corel Photo-Paint tök jól elfut rajta).
    A wi-fi-vel is elégedett vagyok, nálam élesben olyan 3 MB/s-el tölt le.

    Hibák:
    A touchpad tényleg nem valami jó, a gombját erősen kell lenyomni és nagyon hangos, és az érzékenysége is elég furcsa. Engem ez annyira nem zavar, ha olyan dolgot használok, rákötök egy USB-s egeret, minden másra meg jó a touchscreen. Olyan, mintha kispórólták volna a ragasztóanyagot a touchpad alól, a jobb felső sarka nálam időnként feljön és egy picit kiáll a dokk síkjából, egy mozdulat visszanyomni. Nem egy egetverő probléma, csak ilyenekor látszik, hogy nem a legdrágább kütyüt vettem meg.
    Azt is észrevettem, hogy egy idő után, mintha lekapcsolna funkciókat, pl. nem működik a giroszkóp, de ezt egy újraindítás gyorsan megoldja. A másik zavaró dolog, amit tegnap észleltem (és remélem, ez egy egyszeri dolog volt), hogy amikor lecsuktam a képernyőt, nem ment Sleep mode-ba, hanem világított tovább. Sőt, amikor kinyitottam, kézzel "elaltattam", és visszacsuktam, akkor is visszakapcsolta a képernyőt.

    Összegzés:
    Élőben még talán jobb is, mint amilyennek a tesztekből, leírásokból lejön, nagy androidfüggő haverom kb fél óra használat után jött rá, hogy sokkal jobban járna egy ilyennel, mint egy Nexus-szal, nagyon életképes ötlet a teljes w.8.1-es convertible, főleg ennyiért.

Új hozzászólás Aktív témák