Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #9 üzenetére

    Úgy, hogy a Core 2 Duo SU9400 + HD 4330-as gépek idleben 8-9, full teherben meg 17 wattal kevesebbet esznek. Nehogy már ezt mind a VGA kontójára írjuk!

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #31 üzenetére

    Akkor számoljunk csak. Full teherben 40+ vs 23 az állás és éppen Te írtad most, hogy a 17 wattos eltérésből 8 watt írható a VGA számlájára. Marad tehát 9 watt, amivel el kell számolni. Ez meg a teljes 40 wattos fogyasztás több mint 20%-a. Szerinted mi ette meg?

    Idleben 16 vs 8-9 az állás. Ebből legyen ebből 5 watt a lekapcsolós VGA része (bár ugye ezzel marha előzékenyek voltunk, mert ugye CULV chipset többet eszik mint az AMD-s), és megint el kell számolnunk további 3-4 wattal, amit vörös szemüvegen át lehet marginálisnak nézni, de a csudába is, a teljes 16 wattnak a negyede!

    Szóval várom Tőled a vagdalkozásmentes, korrekt magyarázatát annak, miért alakultak így a fogyasztások! Ha meggyőzöl - észérvekkel meg lehet, szerelmes vagdalkozással nem - átírom a cikk ezen részét.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #35 üzenetére

    Hmmm... elnéztem volna valamit? Lássuk

    Asus F83T - Athlon Neo + RS780 + HD4570:
    idle - 16 W
    load - 40,5 W

    Acer 3810T - Core 2 Duo SU9400 + GS45 + HD4330:
    idle (VGA off) - 6 W
    load - 22,5 W

    Igen, az Acernek kisebb és LED-es monitora van, viszont a procija meg kétmagos. A 4810T-nek nem volt diszkrét VGA-ja.

    Eltérés a két gép között
    idle - 10 W
    load - 18 W

    Aztán, ha jól vettem ki, van olyan infó, hogy a HD4330 lekapcsolása miatt idleben a HD4570 5 watt többletet csinál. Ne felejtsük el, hogy iyenkor azért ott a GMA4500 idel fogyasztása is, ami minden bizonnyal nagyobb mint nulla. Ebből nekem az jön le, hogy 5 wattal kellene elszámolni, de megelégszem hárommal is, ami a 16 wattos idlének 19%-a. Szóval ez szerinted hova lett? Továbbra is konkrét indokot várok.

    Loadban meg annyit vélünk tudni, hogy a HD4570 8 wattal többet eszik a HD4330-nál. Az Acer esetében ilyenkor ismét ott a GMA4500 idléje. Szóval a 18 wattos eltérésből 10-et még mindig meg kell magyarázni. Ezt mindet a nem egészen egy collal nagyobb, nem LED-es TFT ette volna meg? Én kötve hiszem. Plus az AMD is ugya 15 W-os osztályba teszik az NV-40-et, pedig van neki 12-es is.

    Végére még lelövök egy poént (nem ellövök, mert az a másik topicban sem úgy talált be, ahogyan akartam :( ). Volt nálam Ferrari One, és az az AMD IGP-vel és L310-zel is csehül állt fogyasztásban, 10/18/30 W-ot mértem nála. Ez van... Sajna, ION-os netbook csak jövőre esedékes, de a VIA-s S12 éppen most csinált 6 órát idleben az 52 Wh-s akkuval, az kb. 9 watt. Meglátjuk mire lesz elég éjjel a HD videóval...

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák