Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz dabadab #15 üzenetére

    szerk.: dabadab, bocsi nem neked szántam, a cikkre akartam commentelni, csak utólag vettem ászre, hogy neked ment válaszként.

    Amióta egy telefonon elfut egy közepesen szarul kinéző játék, folyamatosan ezt olvasom, szinte menetrendszerűen érkeznek ezek a hírek minden évben, olyan nagy nevű mérnököktől mint pl. Magyarosi Csaba. Nem vitatom el amúgy az úriemberek elért érdemeit, és egy bizonyos szinten tényleg kézenfekvőnek és logikusnak TŰNHET a dolog, de szakmabeliként egyel tovább gondolva máris annyi negatívum merül fel, hogy nyilvánvalóan öntökönszúrás lenne egy ilyen lépés az Apple részéről. A platform most sem hemzseg a 3rdp szoftverekben, de a 2008-as váltás óta elért egy használható szintet. Ezt pedig kőkeményen szétcseszné egy újabb arch. váltás. Az ugyanis nem úgy megy, hogy beleteszünk egy arm cpu-t a gépbe, eladjuk, és az user ugyanúgy vígan kattintgat tovább az Adobe, MS és hasonló kaliberű cégek által készített termékekben. Anno ez azért történhetett meg mégis, mert egy jelentősen elmaradott és addigra már nagyon gyenge architektúráról váltottak egy csillagromboló kategóriára, ami akkora teljesítménynövekedést adott, hogy az átmeneti időszakban on-the-fly emluációval futtatta a régi kódokat az új CPU-n (hello Rosetta). Ja, vagy majd mindenki használja az iWork-öt, meg a FCPX-et, hiszen köztudott, hogy mac-en ezeken kiívül csak böngészőt és beágyazott webes lófasz appokat használnak csak az userek, ezek meg ugye lesznek azonnal? Hát ez nem így van.

    Elnézve most a Catalina dockját a gépemen, az ott levő alkalmazások úgy 50%-ra nagy összegben mernék fogadni hogy nem írnák át arm-ra. A másik 50-nek úgy a felére tippelem azt, hogy a fejlesztő cég a *busás haszon reményében kiizzadna valami portot mondjuk úgy 1-2 éves távlatban. A maradék 25% kapcsán bizonytalan vagyok.

    busás haszon: mekkora biznisznek tűnik már fejlesztői oldalról nézve, hogy az userek majd rohannak ÚJRA megvenni az egyszer már eladott sw-met, hogy legyen nekik arm-os példány is.... Nyilván így lesz, és biztosan nem várja el egyik se, hogy lehetőleg tegnapra jöjjön arm-os verzió ingyen. Így egy halom pénzt fogok keresni a portolásba beleölt munkáért cserébe :))

    Azt amúgy el tudom képzelni, hogy kijön valami öszvér, ami az tablet és a laptop közé ékelődik be, de az meg csak tovább fragmentálná a portfóliót, viszont ettől még megléphetik, mostanában amúgy sem érdekli őket annyira ez a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz CharlieDrop #28 üzenetére

    Csak szólok hogy a commentemben erre külön kitértem (a magyarázatra is, hogy az miért volt lehetséges), és sajnos elég idős vagyok ahhoz, hogy elmondhassam, hogy volt PowerPC-s Macem (nem utólag, nem retró jelleggel).

    Anno ez azért történhetett meg mégis, mert egy jelentősen elmaradott és addigra már nagyon gyenge architektúráról váltottak egy csillagromboló kategóriára, ami akkora teljesítménynövekedést adott, hogy az átmeneti időszakban on-the-fly emluációval futtatta a régi kódokat az új CPU-n (hello Rosetta).

    Sok sikert hozzá, hogy arm-on x86-ot emulálj használható eredménnyel.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Petykemano #33 üzenetére

    Abban egyetértek én is, hogy ez megtörténhet, hiszen a PPC-vel is megtörtént (bár az x86 már rég uralta a világot azokban az időkben is, szóval egy kicsit más a szitu), de ennek azért még kell egy kis idő, ahogy te is írtad. Illetve közben lehet valami frankeinstein ami a Macbook és az ipad-ek között helyezkedik el, csak kérdés hogy ki veszi meg.

  • Chal

    addikt

    válasz Meridian #40 üzenetére

    Igen, és mindezt úgy, hogy az AMD szintén x86, és ott sétagalopp egy ilyen optimalizáció (mivel csak optimalizáció) egy teljesen más architektúrára való portoláshoz képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák