Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz Chal #17 üzenetére

    csak szólok, ha nem lennél elég idős hozzá és/vagy nem emlékeznél rá, az Apple már megcsinálta egyszer ezt a váltást PowerPC-ről Intelre ;)

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz Chal #30 üzenetére

    (excuse, láttam, de így kiragadva jobban látszik mire gondoltál)
    kihagyják az emulációt.

    Szerintem ami egy átlagusernek kell, annak már rég van ARM bázisú kódja, ami meg egy PRO-nak kell, ott még nem lesz váltás. Majdnem biztos, hogy egy ideig két lineup lesz.

    Amúgy az MS is dolgozik egy 64 bites emulátoron Win10 ARM-hez. És az Almának már van annyi előnye, hogy eleve ki vanak kukázva a 32bit/X86 alapú programok.

    [ Szerkesztve ]

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • Petykemano

    veterán

    válasz Chal #17 üzenetére

    Az az igazság, hogy a A13 SpecInt2006 szerint már most is 60-70%-kal magasabb IPC-vel bír, mint az intel skylake. Ezt persze csak 2.5Ghz-en tudja, nem 4-5Ghz-en.
    Figyelembe véve az Arm magok fejlődési ütemét, amit az elmúlt években produkált (+20-30% IPC & +5-10% frekvencia) azért úgy tűnik, hogy néhány éven belül elérkezhet olyan szintre, hogy "csillagromboló" lesz és gond nélkül fog x86-ot emulálni.
    Persze tegyük hozzá hogy HA és amennyiben az x86-os srácok nem szedik össze magukat. (Márpedig muszáj lesz.)

    Mert azért azt is el kell mondani, hogy a skylake-hez képest a majd elvileg 7nm-en érkező intel golden cove +40%-os IPC előnnyel fog rendelkezni és ha nem akarnak kiesni a versenyből (vagy ARm-ra átnyergelni), akkor az AMD-nek is tartania kell a lépést ezzel. Itt egyelőre úgy tűnik, hogy a zen iterációk fogják hozni a kötelező köröket. (MÍg az intelnél a 7nm ki tudja mikor lesz kapható)

    Az apple helyében én most még csak az AMD-re nyergelnék át, aztán 2-3 év múlva meglátjuk.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Meridian

    senior tag

    válasz Chal #17 üzenetére

    "Az ugyanis nem úgy megy, hogy beleteszünk egy arm cpu-t a gépbe, eladjuk, és az user ugyanúgy vígan kattintgat tovább az Adobe, MS és hasonló kaliberű cégek által készített termékekben."

    Ezt én is így gondolom. Amúgy van rá élő példa is. Pl a Ryzen 3000 sok mindenben röhögve agyonveri az intelt, de játékok alatt nem. Miért is nem? Mert a különféle játékmotorok, mint pl Unity, Unreal Engine, Cryengine nagyon komplexek, és alapvetően Intelre lettek elsődlegesen optimalizálva, és az AMD képességeit kompatibilis módon használják csak. De már csak idő kérdése, és megcsinálják az optimalizálást a Ryzen-ekre is, és akkor jön az igazi égszakadás és földindulás az Intel számára...! Egy Cinebench renderelő részét átírni egyszerűbb, mint egy teljes engine-t, ezért van az hogy CB20-ban a Ryzenek már tarolnak, míg mondjuk BFA-ban kicsivel ugyan, de még le vannak maradva.

    Na, most egy teljes oprendszert és úgy az arra épülő összes alkalmazást amik közt vannak hasonlóak komplexek is, na az nem egy év...

Új hozzászólás Aktív témák