Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz TaaT #12 üzenetére

    Cikk szerint 113 celsius egész pontosan, throttling nélkül. Inkább azzal az állítólagos hivatalos információ pontosságával vagyok szkeptikus.
    Terhelés nélkül ne melegedne semmit? A heatpipe-ban aktív folyamatok zajlanak, még ha a ventik nem is mennek. Egy windows desktopon pedig alkalmanként felugrik 1-2% CPU terhelésre, az egy HEDT procinak semmi. Ha pedig jól tudom, elég kifinomultan reagáll a Zen a terhelés mértékére, így kvázi éppen csak lélegzik. Az én ósdi 2500K procim, 4,55GHz-en, speedsteppel, de fix 1.38V-al is csak 38 celsius, miközben a Heatpipe-os hűtőn kb. 400-t fordulnak a ventik. Ha van is korrekció, nehezen tudom elképzelni, hogy az fix vagy ha fix, akkor helyes-e az információ. Terhelés nélkül 55 celsius lenne. Gondoljunk már bele! Az rengeteg egy terheletlen CPU-nak, még akkor is ha szét van tunningolva (extreme OC-t leszámítva).
    A Radeon RX560 VGA-m, desktopon 36 celsius, úgy, hogy a hűtőlye még csak nem is heat pipe-os, csak sima Al borda.

    Ezt a korrekciós értéket/képletet javaslom újra kivizsgálni, mert valami nem OK a megérzésem szerint.

    Tovább észrevétel: Egy lemez sajtolása nem feltétlen jelenti, hogy csak esztétikai jelentősége van. Van annak mechnaikai jelentőségge is. Pl. Hogy nehezebben lehessen a tetejét behorpasztani a nagyobb merevség miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák