Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ch003067

    addikt

    válasz Diego2002 #101 üzenetére

    Szerintem ha húzni is szeretnéd, akkor valami noctuát vegyél, vagy Corsair H60-at.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Diego2002 #101 üzenetére

    920-asom viszont sosem volt, így arról, hogy mennyire melegszik nem sok infóm van. Ha közel van melegedésben a 775-ös "Q9550" és társaihoz, akkor én biztos valami bitangabb cuccot vennék. Ez egy prémium kategóriás prockó, mind árban, mind mindenben...a hűtő meg erős középkategória. Én is próbálkoztam ilyenekkel, de előbb-utóbb le kellett váltani. És akkor az tuti bukta. (Veszel egy hűtőt 4K-ért, eladod 2K-ért, veszel egyet 7K-ért, eladod 5K-ért, majd veszel egyet 10-12K-ért, és megtartod 4 generáción keresztül...én, és még a haveri körömben 1-2 ember végigcsinálta ezt, ettől szeretném megkímélni azokat, akik még nem b@sztak ki egy rakat pénzt az ablakon.)

    Már egy ideje nem követem a hűtőket, hogy mik ma a komolyabb típusok, én leragadtam a TRUE-nél, ami már közel sem akkora csoda min 3 éve...de a mai napig bármit lehűt.

    Az én tanácsom az lenne, hogy vegyél valami komolyabb hűtőt (a hűtős topicban kapásból fogsz kapni szerintem 4-5 variációt - Noctua, Thermalright, Prolimatech..stb). Ami szerintem fontos: olyan "céget" válassz, aki úgy néz ki hogy törődik a vásárlóival. (TRUE-t a megjelnése óta megjelent összes foglalatra rá lehet tenni, mert csinálnak hozzá lefogatókat). Ezzel sokat tudsz spórolni. Lehet most még úgy gondolod, hogy ez a konfig lesz 2 évig, de biztos ne legyél benne. Nem árt, ha nem kell minden prociváltásnál új hűtőt venni.
    Aztán jöhet a venti: ez már kevésbé komolyabb befektetés, illetve azért ezt később könnyebb cserélni.

    Egy dolog: ha veszel egy normális hűtőt egy normális ventivel + 1366-os lefogatóval (nem tudom, hogy most éppen mihez adják) az újonnan 15+K lesz nagy valószínűséggel. Azért a 6K-val szemben elég kontrasztos. Ha most veszel egy ilyet, a 6K-t tekintsd úgy, hogy kuka, valamennyit majd talán visszakapsz belőle....de ha komolyan fogod majd tuningolni, akkor előbb-utóbb komolyabb hűtőt fogsz venni. Ha most veszel valami komolyabbat, valószínűleg még 3 év múlva is azt fogod használni...

    Ja, és ha kell akkor persze polír, és valami normálisabb paszta...

    De ez magánvélemény...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Prof

    addikt

    válasz Diego2002 #104 üzenetére

    a gyári hűtő vicc kategória még a legolcsóbb 2-ks 3rd party hűtőkkel szemben is.

    Itt nálunk a kis renderfarm procikat egy sima Freezer Pro hűti, a 2600k van húzva 4.5 ghz-re.
    Igaz fel is megy 70 fok felé totál szar hűtésű házban (20 órai render alatt)

    De ezzel az új 13-as freezerrel szerintem meglenne 60 körül.

    Költhetsz Noctuara és lehet 100-200mhezel többet hozol ki tuningból, de szerintem +15k-ból eleve ennyivel jobb procit veszel boltban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák