Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Georg17

    tag

    Na a csúszócsapágyról (sleeve bearing) csak annyit, hogy amit csúszócsapágyas ventiként vettem eddig régen. (Mert azóta már leszoktam róla.) Mind elpusztult 6 hónap alatt. Ha vízszintes pozícióban volt felfogatva, (amit egyébként a csúszócsapágyak nem szeretnek) volt amelyik néhány nap alatt elpusztult.
    Golyósról (Ball bearing) meg annyit, hogy volt Zalman hűtőm golyós csapággyal. Ha nem is volt vészes, de a jellegzetes golyóscsapágy hangja meg volt.
    Folyadékcsapágyról (FDB) meg csak annyit, hogy van pár 3 éves Noctua hűtőventim. Ugyanolyan halkak, mint új korukban. Azért az a 150000 óra élettartam nem véletlenül van ráírva. Arctic Coling szintén zenész. Ezeket még csak fél éve nyüstölöm, de hibátlanok.
    Most vettem Noiseblocker BlackSilent Pro PL-2 ventit. Nálam eddig ez a világbajnok. 8V alatt se az elektronikának, se a csapágynak nincs semmi hangja. Ezt úgy kell érteni, hogy leállítom és ugyanazt hallom. Azaz nem hallok semmit. Ja és 160000 óra az élettartama.
    160000 óra múlva majd megmondom mik a tapasztalatok.

    Én nem akarok senkit meggyőzni. Mindenki azt használ amit jónak talál és a pénztárcája megenged. Én a saját tapasztalataimra hagyatkozom. S a folyadékcsapágyas ventiket fogom ez után is használni. A csúszócsapágyas ill. golyós ventiket pedig messzire elkerülöm.

    A cikkhez még annyit, hogy 160000óra az tesók között is több mint 18 év 24/7-ben. Ráadásul néma csendes üzemben. Ha például az NB-t nézem. Akkor mi most itt a nagy találmány az AC-nál??? Golyóscsapágy? :W
    Végülis mindegy az Alpenföhn Matterhornommal még jódarabig elleszek. :K

Új hozzászólás Aktív témák