Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ReJim

    őstag

    válasz Shad0w #14 üzenetére

    nyilván kinyomtatja... hiszen lehet ezüstből is szilíciumot csinálni. nem tudtad?
    csak be kell rajzolni mondjuk péjntbe... ;)

    veszek egy ilyet, letöltöm a netről a legújabb cpu-k szilícium rajzolatát, kinyomtatom, és máris van már procim.. :)

    szerintem itt valami félreértelmezés lesz: fél vezető helyett talán az ellenállásra tetszik gondolni a cikkíró.... de közben utána olvasgattam, és valóban semi-conductor-nak nevezik több forrásban, meg "Xerox Scientists Develop "Silver Bullet" Needed to Replace Silicon Circuits with Low-Cost, Durable Plastic" Címmel jelenteti meg a cég a cikket.
    Bár még mindig nem értem, hogy egy conductive (vezető) ink (tinta) hogyan tudna félvezetővé válni. (főleg, hogy ezüst, és az vezet, jól vezet.)

    De amúgy nem látok benne nagy találmányt, csak hogy betöltöttek egy nyomtatópatronba egy már régóta kereskedelmi forgalomban lévő terméket (vezető festék, conductive paint).

    Valakinek esetleg van ötlete arra, hogy az ezüst, vagy bármilyen ötvözete, keveréke, vegyülete, hogyan válhat félvezetővé? :U

    #15: szerintem a forrasztás kilőve, olyan piciben, 150°C alatt... inkább a ragasztás.

    [ Szerkesztve ]

    </end.?>

  • Matyee7

    csendes tag

    válasz Shad0w #14 üzenetére

    Hali!

    Úgy lesz az ezüst alapú festékből félvezető, hogy a festék összetétele különböző. Elektodpotenciál különbséget alakítanak ki, és a festék kötőanyagát alakítják szigetelővé, így már félvezető a cucc, pont úgy, mint a szilicium alapú félvezetők, elektromos feszültség hatására vezetővé válnak. Ennyi a titok. Némi magyar nyelvű információ itt található, de ez főleg nyomdaipari szakcikk: http://epa.oszk.hu/00800/00892/00022/pdf/1.pdf

    Üdv.

    Nvidia forever

Új hozzászólás Aktív témák