Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #5 üzenetére

    500 dollár és csúcstelefon? :DDD Le teccett maradni 5 évvel ezelőtt? Csúcstelefonok ilyen 8-900 dollár környékén vannak manapság. Lényegesen gyengébb optikával és érzékelővel persze.

  • Muerte68

    addikt

    válasz Hopkins95 #12 üzenetére

    Te egy körömpiszok méretű szenzort akarsz összehasonlítani egy apsc- méretűvel.
    Várhatod az összehasonlítást de a miniszenzor soha nem fog olyan képet csinálni mint egy normális méretű a lencséről nem is beszélve.
    Ez fizika ezzel nem tudsz mit csinálni.
    Fölösleges ez a telefon fényképezőgép össze hasonlítás ekkora szenzor méret külömbségnél.

    Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

  • Jonesy84

    tag

    válasz Hopkins95 #12 üzenetére

    Ezeknek a telefonoknak a miniatűr szenzorjai még egy 8 éves D3100-el sem tudnak versenyezni, nem hogy egy mai APS-C szenzorral. Úgy hogy felesleges várni a ilyen szempontból a teszteket.

  • válasz Hopkins95 #16 üzenetére

    "Blurring the background." Szép mondhatom. Ha neked megfelel egy szoftveres háttér elmosás ami minden egyes képen hibákat produkál az nem baj, csak fogadd el, hogy valakinek ez nem felel meg. Nekem pl biztosan nem felelne meg, tutira kikapcsolnám ezt a (jelenleg még) pocsék funkciót.
    A másik meg, lehetett volna ezt egy APS-C kompakttal is összevetni, pl az XF70-el vagy az X100F-el vagy bármi más nagy szenzoros fix kompakttal.

    Mindettől függetlenül tényleg lenyűgöző, hogy egy ilyen kis szaros méretéhez képes milyen jó képeket készít. DSLR-t én se cígölném magammal sehova de egy kompaktot igen. Csak ne lenne olyan tetves drága az X100F :(

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Muerte68

    addikt

    válasz Hopkins95 #16 üzenetére

    egy dilettáns önjelölt vlogger tesztje alapjánl lett jobb szerinted a pixel2-mint egy 80D? :W
    Szerintem ne is vegyél fényképezőgépet,ha ennyire értesz hozzá :U
    Hogy lehetne jobb egy mini szenzor dinamikája,vagy hogy csinálhatna jobb képeket éjszaka mikor a szenzor alapból kevesebb fényt enged be?
    Olvasd el a kommenteket is pld hogy milyen objektívvel csinálta,vagy hogy milyen hozzáértéssel :U
    Mért pont makrózni jobb a dslr??A sok hülye sportfotós is nemhogy telefont használna.
    A másik hogy a pixel 2 pont nem 500 dolláros kategória.
    Szerintem fotózz telóval és ne kommentelj fotós topicban mindenki jobban jár :U
    [link]

    Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

  • B1T3

    addikt

    válasz Hopkins95 #21 üzenetére

    Jópofa a szoftveres háttérelmosás, de amikor még az Instagramra feltöltött ~150 kilobájtos képeken is azonnal ki lehet szúrni az igénytelenül elmosott hajszálakat, meg az apróbb réseknél megmaradt éles hátteret, akkor azért na… Alkalmatlan olyan szintű fotózásra, amit én bárkivel megosztanék.

    Ettől függetlenül a dupla vagy akár tripla kamera okos megoldás lehet, mivel nyilván nem lehet objektíveket cserélgetni a telefonokon, így hasznos, ha van egy normál látószögű, minél fényerősebb, minél részletesebb fotókat készíteni képes, minél nagyobb fő szenzor (ésszerű felbontás mellett, nem szükséges a 40 megapixel), mellette pedig egy nagylátószögű (pl. beltérre vagy tájképekhez), illetve egy portré (ez leginkább az „optikai zoom” miatt). Ha ezekhez még olyan finomságok is társulnak, mint a Samsung-féle f/1.5-ös apertúra, plusz a mostanában terjedő 2160p@60fps videófelvételi lehetőség, akkor van egy közel tökéletes, valóban kompakt kameránk, amelyet garantáltan mindig magunknál hordunk, és nem pont akkor nincs nálunk, amikor nagyon kéne.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #21 üzenetére

    Az neked jobban tetszik, hogy pl a lány arca rommá van maszatolva a Pixel 2 képein? A szokásos mobilos moslék tömörítés és elkent, életlen valami. Telefon kijelzőjén talán nem jönnek ki a különbségek, de egy monitoron elég látványosan elvérzik a Pixel 2.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #16 üzenetére

    Aztabüdöséletbe :D . Ennyi ökörség egy videóban rég volt.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #31 üzenetére

    A fotózás nálam csak hobbi. De odáig fajult, hogy nem vagyok hajlandó mobillal egy képet sem csinálni, csak végszükség esetén. :D
    Amikor berántott magával a fotózás, akkor én is mobillal kezdtem, és örültem, hogy milyen jó, kell a francnak fényképezőgép. Aztán jöttek az igények, és kevés lett a telefon. Rengeteg okot tudok felsorolni, hogy miért ne fotózz mobillal. (Persze lehet az ellenkezőjét is, miért ne fotózz fényképezőgéppel, de ez a lista sokkal kisebb lenne)
    Ezek a kompaktok tökéletesek olyan fotózásra, ahol már van egy elvárt minőség, de nem akar a delikvens bohóckodni utómunkákkal. Szerencsére a mostani modern gépek mindegyike egész jó automatikus képeket is tud csinálni.
    De akárhányszor próbáltam mégis a mobilos képeket erőltetni, egy normális gép után nem tudok úgy nézni azokra a képekre, mert tele van hibával. A túlzó szoftveres korrekciókkal, a mű háttérmosással, a részletek durva elmosásával, stb stb... Egyszerűen a fizika megerőszakolása egy telefonos fényképező. nem fognak tudni jobb képeket csinálni, mert egyrészt mindenki elment a megapixel háborúba, másrészt egy 2mm átmérőjű frontlencsétől ne várjunk eget verő fénygyűjtést. Nem véletlenül kályhacső méretű egy fényerős objektív a komolyabb képekhez. Az állítható rekesz hiányát meg sem említem. Világújdonság a Samsung S9-ben a két állású rekesz. Aztaaaaa. ;] 250 ezer forint mindössze.... Egy kompakton meg van minimum 12....Amit automatikusan is tud szabályozni, ha kell. negyedannyiért, vagy még olcsóbban...
    Az összes többi telefon fényképezője meg gyakorlatilag egy lyukkamera, fixálva mindennel, minimális fókusz állítási lehetőséggel.
    Ezek a kompaktok pont arra tökéletesek, hogy egy laza kiránduláskor csak bevágjuk a zsebbe, és akármikor előhúzva azonnal jó minőségben lehessen fotózni. mindenképp jobb minőségben, mint akármely űbercsúcs mobillal. És még az a még nagyobb előnye megvan, hogy nem fog kényszert érezni a tulaj, hogy évente cserélgesse a fényképezőgépét, mert azok biztosan ki fogják éveken át szolgálni. A mobil meg egy év után elavul, két év után meg gyakorlatilag mehet a kukába, mert a tervezett elavulás bennük van. Az őskövület 10 éves Olympusom az 5MPX-ével még mindig sokkal jobb képeket csinál, mint akármelyik friss telefon, és ugyanúgy elfér a zsebemben. Akkut pedig nemrég vettem hozzá gombokért gyakorlatilag.
    A telefonban lévő kamerák amúgy is elsődlegesen szelfire, és egyéb hasonló közösségi médiára való képek és videók készítésére vannak optimalizálva. Ahol amúgy is bőven ront a minőségen az oldal.

  • kovsol

    titán

    válasz Hopkins95 #16 üzenetére

    Egy RAW képet szerkesztés nélkül összehasonlítani egy automatikusan agyon szerkesztett jpeg képpel eléggé komolytalan számomra. Ha ilyent szeretne az ember, akkor lehet előre definiált profilokat választani és jpegben fényképezni komolyabb gépekkel is.
    Amúgy RAW képeknél az expora panaszkodik a srác :( ha nem akarja utólag szerkeszteni lehet nem is RAW-ban kellene akkor lőnie.

    Arról meg ne is beszéljük, hogy egy mobil kamerájának elég limitált a látószög variálhatósága.

    (#44) syn7h37ic az A9 is MILC :D az picit drágább azért. Jó tudom te az APSC -s 6500-ra gondoltál. Viszont arra fel kell pattintani még egy objektívet is legalább, szóval az máris drágább mint az RX100VI.

    Témához kapcsolódóan:
    én halott ötletnek tartom fix objektívvel ezt a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • Allien

    veterán

    válasz Hopkins95 #31 üzenetére

    "Erre írtam azt, hogy makróban jobb a fényképezőgép."
    Sajna, az emberiség butul. Mé lenne jobb makróra? Ugyan olyan szar/jó, kinek mi ugye. Ugyanis, az emberek többsége buta. A mobilra is LEHET venni külön optikákat! Igaz, az elsődlegeset nem cseréljük le, de nekem is van hozzá halszem, és makró is! Csak ugye, mint írtam, az emberek ostobák, hogy vegyenek akár egy NORMÁLIS tokot a mobilhoz, mert NEM az számít, hogy használhatóbb legyen, hanem a státusz, meg, hogy mit szól majd a buta haver hozzá. :K Ennyi. Amúgy, én speciel, viszem magammal a telót is, alapban a dslr-l fotózok, de van, amire sajnálom a kattintgatást. Pl egy táblát, amin vannak infók, és meg akarom őrizni, arra jó a mobil is. A LÉNYEGES dolgokra CSAK, és KIZÁRÓLAG a FÉNYKÉPEZŐ gép való. :K Legalábbis, jelenleg. A mobil a többségnél csak státusz. Mobillal NEM lehet megtanulni fényképezni, mert mindent elvégez automatán helyetted. Persze, lehetnek kivételek, akiket el kezd érdekelni a fotózás (nem kattintgatás). Azok át fognak szokni normális fényképezőre. Akár pl a mobilitás miatt is, hiszen egy nagylátószögű optikával felszerelt mobil nem alkalmas minden témára. Ugyan ez igaz a cikkben szereplő gépre is fix optikával szerelt, már csak aztatat nem értem, mi a fenének rá saját szoftver, hiszen egy androidot rá raktak volna, azzal is jól el lett volna a kamera. Szoftver meg van androidra, amin minden beállítható manuálisan is. ;]
    Az általad linkelt videó... Hát, egy kalap kaki számomra. Ha ezt egy IGAZI, öregróka neves fotós adja le, és igaza is lenne ugyebár, akkor még el is gondolkodnék rajta. :DDD De, egy nyikhaj kölök, akinek valahonnan van pénze (apuci adja gondolom), de értelmet azt nem tud kapni érte. Egy csúcs teló itthon 250-300E forint. Amit tudni KELL a dslr-ről, hogy a legfontosabb NEM a váz. A nyominger kölök meg képes egy alap optikás géppel bajlódni. Bár, én kanon ellenes vagyok, de a lényeg, inkább butább, kezdő váz, és JOBB optika. Ez TÉNY. Egy gyengébb optika, pl kit obi shimán lepusztítja akár a csúcs gépet is, fordítva meg leesik az állad. Egy 80D-re meg pláne. Itthon az 350E csak a váz, ha jól láttam edigitalon. Tehát, ha fényképezni akarsz, vegyél egy belépő szintű dslr-t, egy jobb optikával (vagy kettővel), és hidd el, meg fog változni az Életed! ;] Ha nagyon mazoista vagy, akkor a f.géphez veszel egy fix ekv.24mm-s optikát, és utána le fogod hányni a telefonodat. :K ;) Ja, és a maradék pénzen (váz kb 110E+ fix optika 50-100E és felette) még el is utazhatsz tesztelni a gépedet (ha 300E a keret).

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák