Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Alapvetően jó volt, köszönjük!
    Arra azért érdemes lett volna kitérni, hogy az X55-ös modem miatt az i12 és pro is jelentősen komolyabb sebességre képes 4G-n is, mint a 11pro.

  • Dany007

    veterán

    válasz S@c@ #52 üzenetére

    Nem csak a nyers sebesség a lényeg.
    Több olyan teszt is van fent már youtube-on, ahol egymás mellett a 11pro mindössze 4-10Mbitet képes elérni, mellette pár centire a 12pro meg 30-45Mbitet, mindkét telefon 4G-n.
    A műszaki részleteit nem tudom sajnos megmagyarázni, de köztudott, hogy a 11pro-ba került azt hiszem Intel modem egy "szar", a 12pro-ban lévő Qualcomm X55 pedig a jelenlegi csúcsot képviseli.
    Szóval nem az abszolút sebességkülönbségen van a hangsúly, hanem azon, hogy ahol - valamiért - a 11pro csupán pár megabitet tud 4G-n, ott a 12pro többszörösét.

  • Dany007

    veterán

    @janeszgol:

    Nem tudom. Butaság lenne szoftveresen korlátozni. De kitudja.
    Valóban a "szar" kifejezés túlzás volt részemről. Nyilván nem gagyi, de azért a különbség mégis látványos.

    De mutatok egy példát: LINK.
    Ha nem ugrana az időzített részhez a videó, akkor 11:20-tól kell nézni a 4G tesztet. Brutális a különbség, amin még a tesztelő is meglepődik. És ez csak egy videó, az elmúlt héten több hasonló összehasonlítást is láttam különböző tesztelőktől hasonló végeredménnyel.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz francz'70 #250 üzenetére

    Ezt mondjuk alá tudom támasztani én is.
    Páromnak 3 éve vettünk S8-at (és használja is, közösségi média, fotózás meg minden), és a mai napig zökkenőmentesen megy, mindenféle lassulás nélkül, mint amikor kibontottuk.

    Persze ettől függetlenül én akkoris 12pro-t veszek :DD

  • Dany007

    veterán

    válasz Bdanyy #554 üzenetére

    Uh, de durva! Na most számoljuk hozzá, hogy akkor mennyi volt az átlagkereset, az előfizetéssel is 200-ért árult telefonhoz képest. Azta! :)
    Az első telefonomat azt hiszem 2000-ben, talán 2001-ben vettem, egy Ericsson GH688-as volt 16 ezer forintért vettem használtan.LINK. Úgy emlékszem külön töltőegység volt hozzá, ki kellett venni az akksit, berakni egy dokkolóféleségbe és úgy lehetett tölteni. :)

    Kerestem infláció kalkulátort de nem találtam használhatót. Kíváncsi lennék, hogy a képen szereplő 2002-es 200 és 300 ezer forintos telefon vajon mennyi lenne mai értéken?

  • Dany007

    veterán

    válasz Szabi® #602 üzenetére

    Azért a végén összességében ő is elmondta, hogy picit minden jobb lett kameratéren is.
    Nem volt akkora "hűha", mint amikor a 11pro-t mutatta be. De azért csak megvette ezt is! És ezt nem szabad elfelejteni...

    HAndrás az iPhone X óta ekézi az Apple-t meg az iPhone-t. És az akkori fél órás magyarázatával kb teljesen egyet is értek. Igazából a mostanival is. De azt érdemes észrevenni, hogy minden fika ellenére ő továbbra is iPhone-t használ és Mac-et (ezt az akkori videóban el is mondta miért), de az okok ellenére is mindig megveszi a legújabb modelleket is. Szóval... Így innen nézve már kicsit furcsa a véleménye. Egyetértek vele, hiszen én is látom, hogy milyen teljesítményű a másik két kamera, de na... Fikázza,fikázza, de azért csak megvette. Az új 4G modemről meg ő sem beszélt. Oké, hogy 5G fölös, de a sokszoros 4G sebesség igenis számít. Szóval így nekem egy kicsit fura az ember.

    Egyébként biztos nekik, illetve a Mobilarena teszt csapatának van igaza. Mert valóban itt a tesztben szereplő képek egy része rendkívül silányra sikeredett. Valószínű az lesz az oka, amit már korábban is beszéltünk, hogy nagyon helyzettől / fényektől függ a dolog.
    Mondjuk engem pl hidegen hagy, mert i6-ról váltva biztos brutális különbség lesz. 11pro-ról meg közel sem biztos, hogy váltani kéne.

  • Dany007

    veterán

    válasz tesz-vesz123 #647 üzenetére

    Az nekem is fura volt. De az nyilván fizetett hirdetés volt, próbálta kihozni a maxot belőle.
    Olyan szolgáltatások nélkül, amit ma gyakorlatilag minden mobil user használ, hát kb megfelezi a készülék értékét. És igen, ő is iPhone-t használ. :DDD

    @ΞΔGLΞ:

    Egyetértek! Én is szívesebben olvasnék már több user tapasztalatot! Azért már sokaknak hetek óta megvan a pro meg a sima 12 is...
    Nekem meg csak 30-án érkezik ha minden jól megy (hogy b...meg az alza... :D ). És jó lenne látni mire számíthat az ember a sima mezei júzer szemszögéből. De egyelőre ebből alig alig van itt a fórumon.

  • Dany007

    veterán

    @ΞΔGLΞ:

    nem rossz, de ilyen kereteset nem szeretnék. "Sima" fólia. Még készülékbiztosítást keresek, ha esetleg tud valaki olyan helyet, ahol van pozitív tapasztalat, esetleg.

    @rolandrepasi:

    ööö oké, de azért csakúgyból is lehetne, megszokásból írni róla, elvégre új. :)
    Hát kevés az innováció, az tény. De ha azt vesszük jövőre bejön a Promotion, az se lesz akkor már olyan nagy szám. Fogalmam sincs mi újat tudnak majd kitalálni, amiről lehet majd hónapokon át beszélni. :) De valóban jó lenne, ha lenne már egy ilyen.

    @Szabi®: Húh, hát ne is mond! Piszkosul megöregedett az elmúlt pár évben. Az autós dolgait nem nagyon nézem, mert nem érdekel, de az iphone X-es elköszönése és pl a mostani között eltelt kb 3 év, de mintha 10-et öregedett volna. Durva. Biztos vannak gondok.

    Én megrendeltem, mert az i6-nál nem lehet rosszabb alapon. Csak december 1 mire kihozzák... katasztrófa. Még 4 hét... huh... Én is szívesen megnéztem volna, de a rendelés idején még a legtöbb helyen nem volt és nem akartam tovább húzni a megrendelést.

    @Reverting: Ezaaaaz! Erre voltam kíváncsi, köszönöm! :) Nálam biztos nem lesz tok. :D Az akksi meg szerintem is elég lesz egy napra. Elvégre este v. napközben tölti az ember - nyilván nincs más opció. Ezért egész számú ugrásonként éri meg az üzemidőnövekedés. Vagy 1 egész nap, vagy két egész nap. Ha 1,5 napot bír, akkor kb tökmindegy, hogy fél napot bír vagy 1,5-et mert ígyis-úgyis napközben kell majd tölteni.

    Btw, ha már itt tartunk azon agyalok, hogy vajon használjam hozzá a meglévő iPad töltőt, ami 10W-os, vagy vegyem meg 20W-ost? Tényleg csak 1m-es a kábel amit adnak hozzá? Mert könnyen lehet, hogy az íróasztalomon nem sokáig érne le az az 1 méter kábel...

    Más. A Lidar (amit angolul Lájdár-nak ejtenek kedves Handrás és nem lidárnak), amúgy lehetne beszédtéma, mert az tényleg egy új technológia, amivel ki lehet váltani egy közepes 3D scannert és nekem speciel pont jól fog jönni a munkában. A Telexesek tesztjében be van linkelve egy pár scannelt modell, amit én ki is próbáltam és aktuális hálószobai projektembe illesztve és a lényeg az, hogy egész jóóóó! LINK. Nem azt mondom, hogy nem szar a modell, mert az :D , de távoli kitöltő objektumnak tökéletesen megfelel. Illetve szerintem, ez alapján lakások / házak felmérésénél is hatalmas előnyt adhat, amivel én egy rakás időt és így pénzt is spórolhatok.
    Én pl részben ezért is rendeltem a pro-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alice90 #761 üzenetére

    Ne aggódj, nem lesz bajod a mágnestől.
    A Föld mágneses mezeje picit erősebb. Illetve egy sima fülhallgatóban is van mágnes, az elektromágnesességről nem is beszélve, és így tovább...

  • Dany007

    veterán

    válasz Szabi® #821 üzenetére

    Én sima 6-ról váltok... :D Nem is tudom van-e itt valaki, aki ennél régebbi telefonról vált. :D

  • Dany007

    veterán

    Atyám, na ezért lesz baromi jó nekem az i12 pro Lidar-ral: LINK.
    Rengeteg ilyen meló van, amikor belakott lakást / házat kell átalakítani, amihez vagy nincs normális alaprajz vagy van, de a valóságban piszkosul nem úgy lett megépítve... :D Ilyenkor marad a több órát is igénybe vevő felmérés. Ami egy "beépített", belakott tér esetében kicsit se ad pontosabb mérési eredmény, mint amit látszólag a Lidar segítségével 5 perc alatt össze lehetne hozni.
    És nyilván ez még csak a kezdet. Később szoftveresen sokkal többet is ki tudnak majd belőle hozni. Most mégjobban várom, hogy megjöjjön az a nyamvadt i12pro...

  • Dany007

    veterán

    válasz Bazi.Joe #892 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólókkal.
    Kinek mi éri meg?
    Az összehasonlításból ne felejtsük ki a tárhelykülönbséget sem. Mert azonos táhelyméret esetében 68 ezer Ft a különbség.

    Ezért a pénzért kapsz plusz egy kamerát, durvább este fotókat. Egy közepes 3D scannert. 6GB ram-ot, ami, ha hosszútávra tervez az ember még jól fog jönni. HDR videó 60 fps-sel. Magasabb alap fényerőt. És nem utolsó sorban prémium kinézetet, anyagfelhasználást. Sajnos a legtöbb vélemény szerint a sima i12 a durván fényes hátlappal és túlszaturált színeivel igen bazári lett külsőre, van aki egyenesen kínai koppintásnak csúfolta.
    Nekem konkrétan megérte a felárat, mert hosszútávra tervezek és már 4-5 éve nem költöttem telefonra egy forintot se. Az elmúlt 20 évben nem volt ilyen hosszú ideig ugyanaz a telefonom.

    De. Ha csak egy frankó telefon kell, ami több év múlva is kifogástalanul használható lesz, tokban fogod használni és nem csak szimplán baromi jó fotókat akarsz csinálni vele, nem vagy rákattanva a specifikációkra vagy a prémium kinézetre (hiszen úgyis tokban fogod hordani) és egy 3D scannernek se vennék hasznát a bohóckodáson kívül, akkor a sima i12 a befutó. Mert igazából szerintem a fanokon és geekeken kívül - vagy akinek nem számít 70k forint - másnak nem igazán éri meg a 12pro.

    Én akkor döntöttem el, hogy már nagyon kéne új telefont venni, mikor tavaly novemberben leültünk tárgyalni aktuális ügyfelünkkel és a 19 éve lánya előcsapta a 11pro max-ot, én meg az iPhone 6-on mutogattam neki a dolgokat... Belsőépítészettel, design és 3D látványtervezéssel foglalkozik a cégem és hülyén hangzik, de számít a presztízs, ha már én akarom megmondani neki hogy nézzen ki a háza... :D Na mindegy.

    Más.
    Van más is, aki az Alzától rendelt 12pro-t és egy hónapot kell rá várni? Nehogy már csak én szívjak egyedül... Mintha egy fekete lyuk közepén ülnék, olyan lassan telik az idő... :DDD

  • Dany007

    veterán

    válasz beeep146 #923 üzenetére

    Nyilván nem, ez csak egy apró részlet volt, ami leginkább engem zavart. :DDD
    De ha egy 20 milliós Teslát akarsz nekem eladni, akkor nem egy trabanttal fogsz jönni. Persze nem telefont árulunk, de nem is mackónadrágban és szakadt pólóban megyünk tárgyalni párszázmilliós házakról. Na csupán ugyanilyen szempontból zavart a szakadt 6 éves i6-osom az adott szituációban.

  • Dany007

    veterán

    Többször felmerült már a maszkban történő face id feloldás, hogy nem igazán működik...
    Most néztem egy videót ios 14 fícsörökről (mivel még nincs face id-s iphone-om), és ott láttam, hogy be lehet állítani +1 alternatív face-t is.
    Szóval nem lehet az megoldás, hogy az alap face id mellé beállítunk egy alternatív face-nek olyat, amiben rajtunk van a maszk? És kész. Akkor nem lesz gond a bolti fizetésnél. Vagy maszkos fejet nem eleve nem enged? :)

  • Dany007

    veterán

    válasz atirag #1697 üzenetére

    Én pont ma mértem netsebességet. Mivel elszállt a wifi, gondoltam kipróbálom 4G-n is.
    Itt Veszprémben, tömbházon belül, Telenor 4G - 110Mbit le és 20,9Mbit fel.
    Miután visszajött a net, megnéztem wifin keresztül is, 73,1Mbit le és 92,9Mbit fel. Ami "szomorú" mert elvileg a router tudna többet is adni.
    Viszont számomra nagyon pozitív, hogy 4G-n 110Mbittel töltök le :D

    Az akku kapcsán sajnos nincs összehasonlítási alapom (i6-ról váltottam), a legtöbb megbízható teszt szerint azért a 11pro jobban bírja. Bár nekem így is meglepetés átlag használatom mellett ma alig 30%-ot esett az akksi. Pedig 3D scenneltem is vele, bár az össz képernyőidőm kb a fele, 2/3-a volt ma az amúgy átlagnak (ma 2,5 óra, amúgy 3,5-4,5 óra szokott lenni). De szerintem még így is k...va jó. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz TechN7ne #1702 üzenetére

    Ez furcsa, mert szerintem pont a fogása az, amit talán lehetne picit kritizálni. Mondjuk az i6 után nyilván nagyon más. De szerintem az ívelt oldalsó él jobban belesimul a kézbe és jobb fogni. Ellenben a szögletes élek miatt meg sokkal stabilabb kézben tartani és ezt viszont az i6-hoz képest is nagy előnynek tartom.
    A legjobban még mindig az S8 jött be ilyen téren. Az kicsit keskenyebb, mint a 12 pro, ívelt és jól belesimul a kézbe. Na meg jó nehéznek tűnik a 12 pro az i6 után. :D
    Valószínű csak szoknom kell még. Amúgy a szögletes élek egyáltalán nem vágják a kezemet - a Handrás féle fasságok! úristen... - szóval ez szerintem teljesen alaptalan volt. Na meg azért k...va szép. Tehát ha vágná is a kezemet, akkor is ez kellene és akkor se tenném tokba, ha fizetnének érte. :D

  • Dany007

    veterán

    válasz TechN7ne #1704 üzenetére

    Ezzel abszolút egyetértek. Szerintem ez az a forma, amit egy iPhone megérdemel. A korábbi szappantartó nagyon gyatra volt már. Amúgy nekem is csak egy üvegfólia van rajta. :D Ez így jó, erre lett kitalálva.

    @domerator: Hát én nem is értem mi baja van... Mindenki tudja, hogy a legnagyobb Apple fan volt az országban. Fikázta az X-et - amit persze részben meg is értek -, majd a 11 pro esetében állítólag csak a kamera miatt vette meg, majd most az i12pro-t is fikázta össze-vissza, de azért baszki, csak megvette mindhármat. :D Ráadásul azonnal, amint lehetett... Szóval most már tényleg olyan érzésem van vele kapcsolatban, hogy csak segget csinálj a szájából...És ebből adódóan kb tök fölösleges és irreleváns lett a véleménye. Hiszen ha szarrá fikázok valamit, de mégis megveszem akkor sokat nem ér a véleményem. Ráadásul nem 10-20 ezer forintos cuccról van szó.

  • Dany007

    veterán

    válasz TechN7ne #1739 üzenetére

    Nagyon dicsérték a bemutatóban az új AI-t, ami segít az energiahatékonyságban (is).
    Valahol olvastam - bár nem tudom mennyire igaz -, hogy a használat során a telefon "megtanulja" a felhasználó szokásait és ehhez optimalizálja a rendszert. Nekem is megvan a napi rutinom miszerint a funkciók 80%-át nem használom napi szinten stb, viszont van amit igen. A lényeg, hogy minél jobban "kiismeri" a júzert annál jobban tud spórolni az akksival.

    Btw én nem vagyok hozzászokva ehhez az üzemidőhöz (a régi i6 80%-os akksiját már naponta többször kellett tölteni és piszok gyorsan merült), most viszont már második nap, hogy éjszaka kb nem merül egy %-ot sem.
    Most meg épp az van, hogy tegnap_előtt_kora este vettem le a töltőről 95%-osan! Most még mindig 29%-on áll. :D Elképesztő. Bár tény, hogy csak medium szinten használtam az elmúlt 2 napban mert nem volt sok időm. De hát akkor is... :D

  • Dany007

    veterán

    válasz kiezTe90 #1761 üzenetére

    Hát én pedig egyetértek. :D Csak röhögtem mikor a "vágásról" beszéltek bármelyik videóban is - megjegyzem azért sok helyen ezt nem említették -.
    Én maximum azt tudom mondani, hogy más a fogása, mint a korábbi szappantartóknak, az tény. Emiatt talán picit kényelmetlenebb is, nem simul úgy bele a tenyérbe, mint a korábbiak. Viszont pont ebből adódóan biztosabb is a fogás, sokkal, mint korábban. Viszont vágni egyáltalán nem vág. Pedig az én kezem se lát fizikai munkát, csak egeret, de azt napi 12 órában. :D

  • Dany007

    veterán

    No, akksi kapcsán újabb saját tapasztalat:

    A lényeg, hogy lazán kibírt nálam 2 egész napot egy feltöltéssel. Illetve egy, nem egészen teljes feltöltéssel.
    i6 után nekem durva kimondani is, hogy tegnap_előtt este vettem le a töltőről. :)

    Hétfőn este 95%-ig töltöttem fel és most, szerda este is van még venne 13%. Az átlag képernyőidőm az utsó 10 napban amúgy 3,5 óra, ami közepesnek mondható nálam, inkább olyan 4-4,5 óra a valós ha épp nincs ennyi munkám, mint az elmúlt hetekben. :)
    Na de a lényeg, hogy ez a két nap is úgy jött ki, hogy a mai facetime 36%-ot szívott le belőle. Ami azért talán a többségnél nem mindennapos - nálam mondjuk igen -, tehát az eredmény jóval jobb is lehetett volna, mert a facetime nagyon szívja az akksit. :)

    Szóval én megvagyok vele elégedve, ha ezt tartja a következő 1-2 évben már egy szavam nem lehet rá.

  • Dany007

    veterán

    válasz Hallosz #1838 üzenetére

    Ez érdekes, páromnak S8-asnál van ilyen legalább 2 havonta 1x. Hogy semmit nem csinál a telefonnal, be van kapcsolva, aztán egyszercsak nem elérhető. Kisípol. Ha küldök sms-t azt megkapja, de hívni nem lehet és csak a restart segít. Amúgy ő is telekomos.

    Nálam az i6 és i12pro esetében még nem volt ilyen, viszont mindkét telefonnál bármilyen os-en előfordult, hogy facetime-on hívni próbáltak és semmi... kicseng, de nekem nem jelez...

  • Dany007

    veterán

    válasz icecave #1980 üzenetére

    Baah szerintem túl van misztifikálva ez az akku / töltés kérdés. Mondjuk már ezt írtam kb ezer hsz-szel ezelőtt is, de látom a topik nem sokat változott azóta. :D
    Így töltöm / úgy töltöm / gyorstöltöm stb behal tőle az akksi stb...
    Szerintem teljesen fölösleges ezen rágódni. A 12pro ha nem hajtom széjjel és nem facetime-olok sokat, akkor lazán kibírja 2 napig. Kb 80%-ig a 20W-os gyári töltőről pillanatok alatt feltölt. 1 órán belül bőven. De 50%-ig szerintem fél óra alatt fenn van és azzal még simán kibír egy napot (nálam).
    Az akksi meg 2-3 évet kibír így is úgy is, akkor meg vagy eladom vagy cserélem az akksit pár tízezer forintért és kezdődhet újra minden.
    Túl van már tárgyalva a téma, de gondolom mindig jön valaki új, aki újrakezdi ezt. :)

    Ha valaki átlagnál több akkuidőt akar, akkor válasszon ennek megfelelő telefont, mert van olyan. A 12pro meg simán hozza az átlagot átlagos használat mellett. Nincs vele semmi gond. Az akku elhasználódása is teljesen rendben van ez előző modellek esetében, tehát most is erre számíthatunk.
    Én egyedül arra figyelek, hogy 20-80% között tartsam, de igazából 95%-ig is szoktam tolni az akksit, de 100% még nem sokszor volt. Ennyi. 2 naponta egyszer felteszem töltőre este, de nem hagyom rajta éjszaka, mert szükségtelen. Max 45 perc alatt kapok 1 napnyi töltést, akkor meg minek legyen rajta egész éjszaka.

    Más. Hátha valakit érdekel.
    Kötöttem rá készülékbiztosítást a Generalinál. Mert azért mégiscsak majd fél millás telefon és nem használok tokot hozzá, csak fóliát a kijelzőre. A lényeg, 2660 forint / hó. Az önrész max 50 ezer forint. És kb mindenre biztosított. Ha kidobom az ablakon, ha beázik, ha villám csap bele, ha ellopják, adnak egy másikat.
    Nem olyan vészes összeg és ha egy év múlva már full karcos lesz és mondjuk a földhöz vágom, akkor 50 ezerért adnak egy másikat, ami még akkor is érni fog vagy 350 ezret. De ha így romlik a forint-euró árfolyam, akkor lehet többet is :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz gattolino #1985 üzenetére

    :DD Első körben elviszik és "megpróbálják" megjavítani. Ha nem megy, akkor adnak egy másikat.
    Ha meg már nem kapható a készülék, akkor adnak egy hasonlót. Na ez az egy dolog, ami zavar engem. :D Ha 1 év múlva kivezetik a 12 pro-t, mint most a 11pro-t akkor mégis mit adnak helyette, ami hasonló? Egy Huawei P30 pro-t? :D Na ne máááár. :D
    De nyilván még azelőtt fogom összetörni, hogy kivezessék a modellt. :D Ha már nagyon gázul néz ki akkor... Majd eladom a zsír újjat és megveszem a 13 pro-t.... De lehet várok egy évet mert a 13 szerencsétlen szám... ;]

  • Dany007

    veterán

    válasz telefonmágus #1988 üzenetére

    A 11pro-ra gondoltam konkrétan. Még a 12pro megjelenése környékén nézegettem és nagyjából ennyibe került. Persze szürkében olcsóbb, illetve talán használtan is. Bár láttam durva árakat a használtpiacon is. Gondoltam ha kapok egy zsír újat, az azért többet ér "gariba cserélt új"-ként mint 1 éves normál használtként.

    @Tesco Value:

    Ezt azért elég jó tudni! =)
    Bár meglepődnék ha egy év múlva 13 pro-t adnának ,de végülis ha az értéket nézzük, van benne valami.

  • Dany007

    veterán

    válasz telefonmágus #1996 üzenetére

    Így van ez 290 volt szürkében még az i12 megjelenése előtt - direkt figyeltem - és 350 volt a 128gb-os verzió.
    Ergo, ahogy látom nem sokat csökkent. Majd talán január / februárban lesz nagyobb ugrás.

    De valóban, összességében egy évet nézve számomra is meglepően sokat dobtak az iPhone-ok az árukból. Eleve azért döntöttem el nyár elején, hogy új iPhone-t veszek, mert már akkor láttam 350-ért az i11pro-t. Ősszel pedig már az előbb említett 290-ért is meglehetett venni szürkében. Ergo ~ 110 ezer áresés volt 1 év alatt, miközben a forint csúnyán bedőlt az euróhoz képest. És mégis.

    Nyilván a biztosítás célja, a biztosítás. Elvégre majd fél millás telefonról van szó, amit akár véletlenül is nullára redukálhatok 20 másodperc alatt. Szóval jó hogy van. Nyilván nem célom összetörni. És majd ősszel megnézem az akkor aktuális árakat. Lehet nem éri majd meg összetörni szándékosan, kifizetni az 50k önrészt és eladni új használtként, majd venni egy új 13pro-t, de majd a számok megmondják melyik jön ki jobban.
    Eladni 1 éves használtként, nyilván karcosan, és ráfizetni egy újra, vagy eladni patika állapotban, fizetni 50k-t a biztosításra és venni egy újat.
    Az elsődleges szempont, hogy a biztonságérzet megvan. Ha ellopják / összetöröm, akkor nem fél millát bukom rajta, hanem csak 50k-t plusz az addig befizetett részletet. Ami összességében még így is jó deal lesz 1-2 évig. Aztán ha már nem, akkor meg lemondom. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz TechN7ne #2006 üzenetére

    Uh hát ezt nagyon fájt látni. :Y
    Amúgy a tesztek is azt igazolták, hogy az esést / ütést jobban bírják, viszont a karcolódást nem. Ezért is van nálam is üvegfólia.
    Persze tok az nincs. Egy fokkal nyugodtabb vagyok. :D
    Nekem a 6 éves i6-osom nézett ki úgy, mint neked az i11 :P Tok nélkül persze.

  • Dany007

    veterán

    válasz BLC #2025 üzenetére

    Érdekes kérdés.
    Első körben fontos leszögezni, hogy az árakat csak azonos tárhelykapacitás mellett lehet összehasonlítani.
    Az Apple oldalán az i12 128GB és az i12pro128GB-os modellek között "csak" 68.000 Ft különbség van.
    64GB vs 128GB esetén pedig kereken 90.000 a különbség. Vagyis 8 ezer forint már valahol "csúszik" a szolgáltatói árnál.

    Két év alatt biztos, hogy semmilyen teljesítménybeli különbséget nem fogsz észrevenni. 4-6GB biztosan számít, de általános használatot tekintve biztos, hogy majd csak később.
    Ami a fényképeket illeti a plusz egy lencse tök jó, hogy van. Ez egyéni kérdés, hogy kihasználod-e vagy sem. Azon kívül minőségben maximum este tud valamivel jobbat, de az azon kívüli minősége olyan minimális, hogy max tesztekben kimutatható.
    Kollégával pár hete néztük össze az iPhone XS és a 12Pro esti, beltéri képeit. És gyakorlatilag semmi minőségbeli különbség nem volt. Sőt, a világítások sárgás, meleg tónusát igazából az XS jobban megközelítette, mint a 12Pro. Egy picit mintha élesebb lett volna a 12Pro képe, de ez is csak akkor látszott, ha belezoomoltunk a képekbe. A lidar, mint 3D scanner egész jó, ha pénz tudsz keresni vele, akkor megéri a 12pro, ha nem akkor ez sem érv mellette.

    Szerintem a kérdés, hogy megér-e + 68 ezer forintot a harmadik kamera a lidar a + 64GB tárhely és a - szerintem sokkal - jobb design, meg a plusz 2GB ram, ami biztos, hogy majd csak több év múlva lesz igazán hasznos? Nekem megért, ezért van 12pro-m, de én 5 év után váltottam, nyilván kevésbé volt fontos az ár. Azonban ha tavaly vettem volna i11-et, lehet nekem se érte volna meg.

  • Dany007

    veterán

    válasz Navaren #2082 üzenetére

    Úgy néz ki "egy fecske is csinál nyarat!"
    Megmondom őszintén, értem, hogy miért zavar ez pár embert, de azt is értem, hogy a gyártók miért csinálják ezt, és ha még nem, akkor miért fogják ők is ezt csinálni.

    Apple elkezdte, mert csak. Ismerjük az indokokat, ami részben jogos, részben nem. De. Aki majd fél milláért, de legyen az 2-300 ezerért vesz magának telefont, annak bele kell, hogy férjen egy 8 ezer forintos töltő.
    Ez, nekem most ~ 45 perc alatt 18-ról 95%-ra töltötte az i12pro-t. Kész. Ennyi bőven elég. Kelle a fenének 40-50W-os gyorstöltő. Főleg úgy, hogy melegszik közben a telep, elhasználódik stb.... Mert most az i12 teljesen hűvös.
    Szóval részben érthető, mert az USB C / mini USB és a Lightning port is az elmúlt 5-10 évben már annyira elterjedt, hogy kb mindenkinél van otthon legalább 1 vagy 5 db ilyen adapter. Nekem is van USB is, meg 2 Apple töltő, 5W-os sima, meg 10W-os régebbi iPadhez... Tök fölösleges lett volna egy újabb adapter az újabb készülékhez. De, mivel 20W és gyors töltő, hát vettem egyet. De, ha nem lett volna rá pénzem, miután kifizettem a 440-et az i12pro-ért, akkor se lett volna gond, mert bármelyik Lightning töltővel tölthettem volna a telót, csak picit lassabban.
    Ez inkább arról szól, hogy az ember nem akar kompromisszumot kötni. Nekem se volt elég a 10W, kellett a 20, de csak mert ki akartam próbálni.... Viszont ha lenne 40W az iPhone-hoz, azt már nem venném meg ezer forintért sem, mert nem ér annyit. Hiszen már van egy 20W-os, az bőven elég.
    A másik meg az, hogy mindenki látta, hogy az Apple kiveszi a töltőt és a telefont úgyis veszik, mint a cukrot. Mellette a töltőt is persze pluszba. Ami darabonként x dollár spórolás / nyereség nekik. Akkor miért ne csinálná ezt más gyártó is? Miért ne? Hiszen ha más nem, ők is kereshetnek rajta ugyanennyit...
    Szóval innen nézve meg tök érthető a dolog.

    És valószínű a köv. iPhone is lightning csatlakozós lesz, vagy ha nem akkor max USB-c-s, ergo a mostani 20W-os adapter jó lesz - kábel az jár hozzá -, a telep meg biztos nem lesz 4-5000mAh-nál több, tehát a töltési idő érdemben nem fog változni, ergo biztos, hogy most sok sok évig nem fogok másik töltőt venni, mert minek? Ergo, jövőre egyáltalán nem fog érdekelni ,hogy adnak-e hozzá töltőt vagy se, mert már van.

  • Dany007

    veterán

    válasz atirag #2088 üzenetére

    + @ Szabi®:

    Azt szerintem mindketten figyelmen kívül hagyjátok, hogy az, amiről beszélünk egy prémium kategória. Legalábbis árban és minőségben biztosan. Ahol a brendet a style-t meg a trendiséget kell megfizetni leginkább és csak huszadrangú maga a nyers teljesítmény vagy a tudás vagy az, amit az egész nyújtani tud. Persze iPhone esetében azért a teljesítmény is mindig ott van a toppon.

    Arra célzok, hogy ha veszel egy Ferrari-t, akkor ne várd el, hogy a sarki Pista bácsi, majd 15 ezerért megcsinálja az olajcserét, mint az Opel Astrán is tette...

    Eleve ott bukik a felvetés, hogy mac-et nem vennék munkára. Mert ár-teljesítmény arányban könnyen találni bármi mást, sokkal sokkal olcsóbban.
    A Tag Heuer és hasonló divatmárkák is ma már csak "ékszergyártók". Eleve nem vennék 600k-ért órát, mert a telefonomon is látom az időt. :U De elfogadom, hogy van, aki kiad fél millát egy hasztalan ékszerért, mert presztizst jelent meg hasonlót.

    De pontosan ezt használják ki a gyártók és a vevők tökéletesen bezabálják. Már elnézést, de az a "barom", aki kiad 600k-t egy órára... az pont le fogja sz..rni hogy még 200k egy szíj hozzá. :D Mert azt az embert, akit egy kicsit is érdekli az ár-érték és ár-teljesítmény arány, vagy az, akinek nincs a bőre alatt is pénz, az soha az életbe nem adna ki 600k-t egy órára, vagy fél millát egy macbookra, miközben funkcionálisan jóval olcsóbban is megvehetné azt.

    Innentől kezdve pedig teljesen álszentség azt állítani, hogy nem gond a 4-500 ezrest telefon, viszont a plusz 8 ezres töltő már ku...va nagy lehúzás. :D Persze az, de az is, hogy majd fél milláért vesz valaki telefont.

  • Dany007

    veterán

    válasz Szabi® #2091 üzenetére

    "Ennyi erőből akkor bármi ami trendi, divatos és prémium, akkor lehagyható valami, mert úgy is olyanok veszik meg, akik eddig is megvették a drága "sz@@unkat" és majd megveszi hozzá külön......."

    Pedig sarkítva ugyan, de pontosan erről van szó! :) Nem vagyok politikus, csak racionálisan gondolkodom. Legalábbis igyekszem. Csak az igazság és a valóság számít, semmi más.

    "az Apple tévedésből adott eddig is töltőt és fülest immáron 13 éven keresztül....2010-ben is trendi volt.....meg 2008-ban is......."

    Ahogy mondod, ez így van! Megszokásból, mert akkor még nem volt minimális indok sem az elhagyásukra (na meg a különböző szabályozások, lásd Fr.o.). Azonban most eszükbe jutott, hogy a sok "birka" - magamat is beleértve(!) -, akkor is megveszi a telefont, ha nincs hozzá töltő! Sőt! Nem csak a telefont veszi meg, hanem még a töltőt is külön, mert 20 perccel gyorsabban tölt. Ezt vették észre, ebből csináltak pénzt, mert profitorientáltak, és leginkább csak azért, mert megtehetik!

    Megtehetik, mert így is sikertermék az új készülék, így is milliók veszik / vették meg az első héten és még így is hiány volt belőle az első hónapokban. :D Arról nem beszélve, hogy az Apple az egyik legsikeresebb vállalat a világon.
    És Tim Cook ezen kb semmit se tudott rontani. Az Apple részvények értéke az elmúlt 4 évben 4x-esére nőttek. Egy vállalkozásnak ez lefordítva nagyjából azt jelenti, hogy "baromi jó amit csinálsz, folytasd így tovább"!

    És ez nem egy "fogyasztható forma", nem politikusi szöveg, hanem pont, hogy az igazság! Amit senki nem hajlandó elfogadni, mert annyira nyomasztó és fájdalmas lenne! :D Az az igazság, hogy az emberek 99%-nak semmi szüksége sincs egy i12pro képességeire, tudására. Mind mesterségesen kreált igények, és mivel kiadtunk 400+ ezer forintot egy ilyenért, ezért mindenkiben benne van, hogy most hű meg ha meg jó okkal vette meg... elvégre senki se szívesen mondaná azt, hogy kib...tam fölösbe 400 ezret csak mert alma meg legújabb... De attól még ez az igazságon nem változtat.

  • Dany007

    veterán

    válasz emvy #2098 üzenetére

    Szerintem csak szimplán félreértetted, vagy valami hatalmas váltás történt az elmúlt időszakban (az M1-et leszámítva).
    A ventillátor nélküliség szerintem nem releváns, ha ár-teljesítmény arányról beszélünk...

    De arra céloztam, hogy mondjuk a magamnak munkára összerakott konfig számítási teljesítményét vajon mennyiért tudnám megvenni Apple logó alatt?
    Csak mert pl. ahogy most nézem, az alap macpro konfigurációhoz +16GB ram konkrétan annyiba kerül, mint amennyiért én 64GB ramot vettem a felsőkategóriából.
    De a benne lévő 3,5-es Xeon W konkrétan a fele akkora teljesítményre képes, mint az én R9 3900X-em, amit 189 ezerért vettem... és ilyen alapokon állt össze a konfig bruttó 650-ért (monitorral együtt).
    Na most az alap MacPro - amit épp nézek az Apple.hu-n - 2.250.000 Ft-ról indul, fele annyi rammal és fele teljesítményű procival. Hol van itt ár / teljesítmény arány?
    Akár mondhatnám a fél milliós monitor állványt is...

    Szóval ennyire szerintem nem kell álszentnek lenni. Az apple mindig is a brandről, az ökoszisztémáról, a jó szoftveres környezetről szólt, és sosem a jó ár-teljesítmény arányról.
    De ettől függetlenül ha azt mondod, hogy a mostani(!!) MBA kategóriában valóban vannak jó áras termékei, akkor elhiszem. Viszont a termékeik többség ettől még túlárazott marad ár-teljesítmény arányban. Az meg már szubjektív dolog, hogy valakinek jobban bejön az Apple ökoszisztéma és nem akar váltani.

    "azt se érted, hogy az ár/teljesítmény nem mindenkinel ugyanaz egy adott termékkategóriában. "

    De. Az ár-teljesítmény pontosan ugyanaz! Ezért hoztam fel ezt példának, mert ez objektív, mérhető, számokkal leírható és összehasonlítható.
    Amire te gondolsz az az ár-érték arány! Ami viszont már szubjektív valóban, ahogy mondod. Az S Mercinél biztosan van jobb ár-teljesítmény arányos autó, de ha én az S Mercire vagyok rákattanva, akkor azt fogom venni, ergo az értéke számomra többet is megér, mint a szimpla teljesítmény.
    Igen, ezért vettem én is i12pro-t.

    "Meg azt se látod, hogy az emberek a költéseik 90%-át olyasmikre fordítják, amik nem csak a túlélést szolgálják."

    Akkor valamit tényleg félreértettél vagy rosszul fogalmaztam, de pontosan erre céloztam! Hogy az emberek nagyrésze - mindig van kivétel - nem azért vesz fél millás telefont, mert kell neki és minden funkcióját kihasználja, amit amúgy máshol nem kaphatna meg olcsóbban.
    Pont erre céloztam, hogy ez nem kötelező, nem muszáj. És így jutunk vissza az Apple féle kihagyott töltő kérdéséhez. Nem muszáj megvenni az i12-t, ha valakinek fáj további 8 ezer egy töltőért. Senkinek a fejéhez nem tartanak fegyvert, az Apple meg profitorientált cég és most ezt megjátszotta. Ami továbbra is úgy tűnik, hogy bejött nekik, tehát nincs racionális ok, hogy változtassanak ezen.
    Ettől függetlenül objektíven nézve nyilván nem éri meg fél milliót kiadni egy eszközre, amivel telefonálsz, netezel meg hobbifotóskodsz maximum. Viszont szubjektív érvekkel mindent meg lehet indokolni, hogy kinek miért fontos, de objektíven nézve az attól még nem fogja megérni.

    Szerk.:
    És igen, az emberek többsége keresi a szubjektív érveket, amivel megtudja magának - és másoknak is - indokolni, hogy miért költ el 2x annyi pénzt Apple-re, mikor azt az adott mérhető teljesítményt (amire valóban szüksége van, a többi csak a körítés meg marketing) lehet, hogy olcsóbban is meg tudná venni. Ez nem chemtrail (ezt amúgy sértésnek veszem :D ). Engem is piszkosul nyomasztana, ha 2,2 millióért csak fele teljesítményű gépet vettem volna monitor nélkül, mint amit amúgy 650-ért vettem. Az meg már csak szubjektív, hogy a sajtreszelő design is az eddigi legpocsékabbra sikerült.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz emvy #2114 üzenetére

    "Attol, hogy az ar/teljesitmeny-aranyuk nem jo (az M1-eseknek mondjuk jo), meg lehet tok jo az ar/ertek-aranyuk. "

    Egyetértek, ez így van.

    "amikor azt irtad, hogy "Ahol a brendet a style-t meg a trendiséget kell megfizetni leginkább és csak huszadrangú maga a nyers teljesítmény vagy a tudás vagy az, amit az egész nyújtani tud" -- ez szerintem az Apple eseteben nem igaz. "

    Igen, elképzelhető, hogy itt egy picit túlzásba estem.

    Tényleg, a mac kerekeket ki is felejtettem a listából. :D

  • Dany007

    veterán

    válasz Navaren #2119 üzenetére

    "Le tudom nyelni, hogy nem jár a telefonhoz töltő és füles. Ez van, kész. "

    Én is. De ez a baj. Pontosan ez. Amíg ezt le tudod nyelni te is meg én is meg millió más is, addig itt nem lesz változás, sőt. Hiszen minek?
    Leegyszerűsítve a piac úgy működik, hogy amire nagy vagy épp túlkereslet van, annak jól felviszik az árát. Ami meg a "kutyának nem kell", annak meg leviszik az árát, hogy legalább el tudják adni és legalább nullára kijöjjenek vagy ne bukjanak annyit rajta.
    Nyilván sarkítottam, de ha bukó lenne az Apple-nek az iPhone - akár eladási darabszámokban, akár bevétel terén -, akkor biztosan csinálnának valamit, ami "csalogatja" a vevőket. Ez lehet új revolúsöneri fícsör, valami teljesen új koncepció, plusz cucc / szoftver bármi ami jár hozzá, vagy akár olcsóbb ár.
    A valóságban viszont szerintem az, hogy az Apple pont a fordítottját csinálja. Igazából nincs semmi forradalmian új dolog az elődhöz képest, az ár maradt, és nem hogy pluszt, hanem mínuszt tartalmaz a "készlet", mert ugye kivették a töltőt meg a fülest. Ha olyan szarok lennének az eladások, akkor biztos, hogy nem borzolta volna tovább a vásárlók idegrendszerét.

Új hozzászólás Aktív témák