Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz moonman #551 üzenetére

    Na akkor rakjuk tisztába a dolgokat.
    A Windows 7-et megjelenés előtt már bő egy-másfél évvel teszteltem egyetemen keresztül. Mac-et bő 10 éve használok, kb 5 éve kizárólagosan ezt fő desktop OS-nek.

    A Win7 az elődjeihez képest egy lényegesen átgondoltabb összeszedettebb rendszer, ami a jelentős újításait legfőképpen optimalizáció és biztonság terén tudta felmutatni. A legnagyobb rákfenéje továbbra is a múltból származtatás. Olyan ősrégi elemek vannak még mindig benne, amitől az embernek tátva marad a szája. Sajnos egy ilyen hatalmas piaccal rendelkező terméknél nem is nagyon lehet másként. Az Apple könnyedén tudta anno megcsinálni a Classic-OS X konverziót, vagy a PPC-Intelt, mivel lényegesen kevesebb ember torkán kellett letolni és jóval racionálisabb és közérthetőbb indokok voltak, mint a MS esetében a "ki kell gyomlálni a régi kacatokat".
    Sajnos számomra a Win7 kezelése sem racionális minden tekintetben, de ez simán megszokás kérdése. (Mondjuk az Explorer sidebar-jan fellépő kutyulások és link többszörözések több mint zavaróak számomra).

    A Snow Leo-t szintén régóta tesztelgettem, ahogy azt tettem az elődökkel, de pusztán hobbiból és nem végig éles helyzetben. Tény, hogy nagyon sok probléma merült föl a kezdeti időszakokban, de a legtöbbje visszavezethető volt a nem tiszta install-ra (én is sokat szívtam egy-két dologgal, de az én userem már 2005 óta ugyan az és túl van kb 6-7 gépen és ez a 4. nagy rls-e OS X-ből :) ) vagy a 3rd party rendszer buherátorokra.
    Ahogy kitisztultak a rendszerből a nem túl jól sikerült rátelepítések és gagyi appok, egyből tisztult a helyzet.

    Nyilván elfogult vagyok, de bátran ki merem jelenteni, hogy használhatóságban mind a mai napig az OS X áll az élen, de a nyomában már ott lohol a Win7 is. Beérni meglátásom szerint sosem fogja, lévén képtelenség ilyen szintű egységességet összehozni radikális változtatások nélkül, ami üzletileg a MS számára több lenne mint marhaság.
    Biztonság terén ugyancsak az OS X mellett állok. Az indokaim nagyon egyszerűek. Hiába törnek meg versenyen xyz rendszert abc idő alatt, ez kb annyit tesz, hogy arra készültek semmi többet. De ha mégis hamarabb törhető még mindig ott van egy fontos tényező: hétköznapi desktop gép az esetek 0.01%-ban kap direktben célzott támadást. A legtöbb kárt a fertőzések jelentik, amik a világ mai állása szerint Windows-t futtató gépekre pályáznak. Mind addig amíg, a fertőző tartalmak 99%-a nem indul el OS X-en az átlag usernek én ezt fogom javasolni. Itt nem kell agyalni nagyon weboldalak felkeresésén vagy email/msn állományok megnyitásán, viszont ha valaki jobban ért az IT-hez annak meg pont mind1 mi van előtte, úgyis meg tudja magát védeni. :)

    Ja és hogy a Windowst is szidjam kicsit ha már megy a "köpködés" ;]
    Három darab Win7 teszt rendszerből (2PC,1MBP) kettőnél is belefutottam ugyan abba a fantom hibába amit a mai napig nem bírok kigyomlálni, akármennyi utána olvasás árán sem: Minden második-harmadik indításnál végig kínlódja szegényke a startup repairt mert úgy gondolja, hogy megsérült szinte minden. Többszöri ellenörzés után sem találtam hibát, fertőzéseknek nyoma nincsen több program szűrése alapján sem.
    Mind e közben a Slow :DD Leopard vígan dolgozik élesben a MBP-n, a jó öreg Tigris pedig ellátja a Server feladatokat szintén hibátlanul egy 10 éves vason.

    Részemről ennyit tettem volna hozzá a dologhoz, innentől lehet jobbra balra ócsárolni egymást, de szerintem nem sokan vannak akik ennyit használták komolyabban a két rendszert párhuzamosan mint én. :U

    Egy kis ON is legyen: Ipad szép iPad jó, de nem kéne. Számomra felesleges. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz moonman #592 üzenetére

    "mesélj, kérlek..." Még ma ha lesz időm összeírok párat igérem!

    "neked." Ez jogos.

    "végülis csak a világ legelismertebb hackere mondta rá, hogy egy szar, és a főgonosz IE8/Win7 páros a legjobb, de nyugodtan állj mellette. nem tudom, miért okoz fizikai fájdalmat beismerni, hogy az egyetlen dolog, amiért nincs rá sok malware, mert a kutya sem foglalkozik vele." Ha elolvastad volna amit írtam nem ezzel dobálóznál.

    "Windowson sem kell, csak olvasni." Tehát plusz energiát kell erre fordítani.

    "ne viccelj, már három darab Win7-et láttál? (hint: startup repair-nál nem vírusra gyanakodnék, hanem gané hardverre.)" Egy kicsit többet láttam, de nem fogom összeszámolni az összeset amihez közöm van. Amiken élesben tesztelek azokat hozom példának. (Köszi, de egy komolyabb alkatrészekből építkező PC és egy MBP számomra nem képezi a "gané hardver" kategóriát. De azért köszi a tanácsot megpróbálok tükrözni egy rendszert ami haldoklik és futtatni egy kicsit a jól működő gépen).

    "ezen a "komolyabban" szón azért elgondolkodnék a helyedben."
    Mind addig amíg nem tudod milyen feladatokat és teszteket futtatok nem igazán kellene véleményt formálnod nem gondolod? :DDD

  • Xero

    nagyúr

    válasz moonman #630 üzenetére

    "miért a Mac agyhalott zombiknak van, akiknek olvasniuk sem kell és egyetlen gombot kapnak, nehogy mellényomjanak? "

    Nem, nyilván nem, de a figyelmük nagy részét magára a tartalomra fordíthatják és nem kell ebből az időből elvenni arra, hogy elkerüljék a nem kívánt tartalmakat!

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz moonman #633 üzenetére

    Nem lelki trauma és nem az ennyire direkt célzott dolgokra gondoltam. :) Nem fogom erőltetni a dolgot, de látom azért érted miről beszélek. Természetesen nem olyan nagy teher, de ha egy mezei felhasználóra gondolsz, neki lehet néha-néha fejfájást okoz a dolog. :)

    szerk: Akkor hogy a kedvenc veszőparipámat hozom föl példának: MSN hálózaton terjedő problémás anyagok. Ott a mezei userek 75%-a úgyis rábök a linkre amivel kész is a baj az esetek 25%-ban.

    Részemről téma rövidre zárva, még estére összegyűjtök pár ígért régi elemet a Win7-ben és annyi. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz moonman #637 üzenetére

    A leg alapvetőbbeket leírtad, de én tovább úgy nem írok semmit, hogy nem írom össze pontosan. Lehet fejből mondani dolgokat, de nálam fő a pontosság. :) Mellesleg ne vedd személyeskedésnek, de tőled egy OS X hibát sem láttam még fejből. :)
    Ettől függetlenül úgy a legjobb ha tényleg rövidre zárjuk a vitát. Részemről OFF

  • Xero

    nagyúr

    válasz Ulkesh #754 üzenetére

    "Az első generációs Macbook Pro az előd Powerbook házát örökölte, a második generációnál váltottak."

    Ez nem igaz. Mind külső mind belső felépítésben eléggé eltértek egymástól. (PB-t cseréltem MBP-re és mind a kettőt szedtem szét :) ) Ettől függetlenül ugyan úgy horpad az összes nem UB alu házas cucc. :) Nekem a PB-n is volt horpadás most a MBP-n is van vagy 3. Ahol fát vágnak ott biza hullik a forgács, ez van. Ezt az UB gyártással küszöbölték ki gondolom. (ilyen MBP-m még nem volt)

Új hozzászólás Aktív témák