Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz sanyijedi #42 üzenetére

    Szerintem a vízállóság parasztvakítás. Ha már annyira közel teszi az ember a vízhez, hogy baja lehet, az már hülyeség szerintem. Sokáig nekem is tetszett ez a paraméter, de igazság szerint nem éri meg a hangélményt feláldozni miatta szerintem. Hallgasd meg a HK Go&Play-t is. Nekem olyan van. Én ugyan az eXtreme-t csak egy külföldi csoporttól halottam a szabadban, nyáron, a kelenföldi pályaudvaron, de szerintem jobban járnál egy HK-val. A szebb hangja miatt, illetve mikor nincsen party (Gondolom ebből van több.), sokkal szebben mutat bent a házban. Ugyan annyiba kerül a kettő.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz otoaak #53 üzenetére

    Tesztgyőztes? Egy pillanat. Egy hangfalnál a saját füledre hagyatkozz. A hangfal teszt iránymutatás, ahol győztes akkor van, ha az nagyon egyértelmű, minőségi különbség van, nem pusztán hangzáskép beli különbség, stílus beli különbség. A zene ugyanis az agyunkban generálódik érzéssé. Ez pedig jelentős különbséget tud mutatni személyenként. Egy frekvencia kép, az tud lenni egzakt tudomány. De a zene élvezete csak részben tudományos kérdés. (Ha ennek ellentmond, akkor az PR/marketing teszt, vagy a tesztelő nagyzolását, hozzáértését próbálja magasztalni, de a szakmai alázatot feltételezem hanyagolja.)

    Názd meg jobban a paramétereket és akkor rájössz, hogy ekkora méretben majdnem mindegy, mekkora már. Csak képzeld el magad a gyakorlati használatuk közben. Ha hátitáskában viszed, mind a kettő belefér, és egy jelentős részét el fogja foglalni. Ezeket már nem csak úgy fellógatod valamire. Ezeket már cipelni kell.

    Ismétlem, az egyik van, a másikat láttam/halottam már, közvetlen közelről. (De összehasonlítást is hallottam már tisztes binaural felvétellel.) Van személyes élményem velük, nem tesztek alapján mondok véleményt. Sőt legalább egy tucat portable speaker-el van személyes tapasztalatom. Ebből jelen pillanatban 4 tulajdonomban van, csak hogy tudjad, nem levegőbe beszélek. (röviden: Életmódom megkövetelte és igény is volt rá, hogy először csak legyen, utána pedig a növekedett a minőségi igényem miatt lett jobb/másik... Szóval nem bóhóckodásból, mert van pénzem és poén néha ilyet használni, indokkal vannak, amik vannak.)

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz otoaak #55 üzenetére

    Idézek: "A jó, hogy vízálló" Ez nem egyenlő azzal, hogy alapelvárás. Tanulj meg értelmezni. Ezért tettem egy javaslatot neki, nem neked.
    A hosszú irományom arra magyarázat, hogy nem pusztán tesztekre hagyatkozunk. Nem derült ki korábbról, hogy neked lett volna tapasztalatod mindkettővel. Nem is ez a logikus, mert tesztre hagyatkoztál, nem tapasztalatra. Szóval mielőtt kiosztasz és minősítgesz mást, szálj magadba.
    Eleve nem neked tettem javaslatot, nem te keresel hangfalat, hanem sanyijedi. Ergo, ha neked nem fér be az oldaldobozodba, azzal nem bizonyítasz semmit, pláne nem annak aki hangfalat keres. Ha nincsen nagyságrendi különbség az a te véleményed, majd sanyijedi eldönteni neki melyik teteszik. Arra panaszkodott, hogy még mindig nincs alternatíva, ami még azt jelentheti, hogy nyitott még a kérdés, nem biztos, hogy ismer minden opciót. Ez nem derül ki és nem is dönthetem el, és te sem. Amit leírtam, csak azért írtam neked, hogy ne adjál részigazság szerinti tanácsot másnak. Én rohadtul nem akarlak meggyőzni egy másik hangfalról, pláne hogy nem is keresel. Kritikán aluli amit művelsz.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz zsolosz #56 üzenetére

    Én tapasztaltam már kontakt hibát a cégcsoporton belüli más típusnál (barátom HK-jánál), nem tudom hogy hasonló lehet-e a baj. Semmiféleképpen ne temesd. Lehet csak apró hiba.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák