Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    Én nem is tudtam, hogy van droidos telóra más OS is. De gőzöm sincs a rootolásról sem, gondolom az is kell hozzá. Tőlem nagyon távol áll a telefónia, az egész, ahogy van. Nem is érdekel. Nem látom olyan számítógépnek, és operációs rendszernek, mint a pc-t. Nekem csak a számítógépek és az igazi OS-ek jönnek be. Nagy csalódás volt a droid, megbántam, hogy nem mást vettem, főleg a Lumia tetszett volna. Amilyen rossz a win8/10 pc-re, olyan jó volt telefonra. És még a csempék is jók voltak rá, hiszen oda tervezték. Hát jobbak, mint a droidos ikonok. Gyárilag kint sem volt az óra a "desktopon", a menüben volt, mint app. Sehogy sem tudtam rávenni, hogy a főképernyőn legyen mindig. Végül sok vacakolással valahogy sikerült, de fogalmam sincs, hogy csináltam. Nincsenek választható betűtípusok, csak három betűméretből lehet választani. Kicsi, normál és nagy. Pfff. Nem beszélve aról, hogy nincs fájlkezelő. Hát ez számomra nem egy OS. Még a win 3.1 is OS-szerűbb volt. Sőt, az Amiga Workbench is.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz Somatom #79 üzenetére

    De egy OS-ben kell legyen saját fájlkezelő is. Minden fontosabb program meg is van pl. a windowsban. Az androidban nem. Elhiszem, hogy rátenni lehet ezer appot, de az egy teljesen más téma. Én magáról az OS-ről beszélek, hogy az mit, illetve mit nem tud. Volt olyan telóm, amin nem volt mp3 lejátszó sem. Furcsa, ha a specifikációjában ott van az mp3 lejátszás is, mint feature. A windowsban legalább van media player, és az lejátsza.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz Penguin95 #82 üzenetére

    Hogy ne lenne igazi OS.. Alapfeltétele, hogy minden fontosabb dolgot tartalmazzon gyárilag. Még ha béna is, de valami legyen, ha pl. valaki nem ért hozzá, hogyan kell rá tenni külső programot, vagy nem akar ezzel foglalkozni. Szintén alap a konfigurálhatóság. Miért várják el, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a jó? Én úgy tudom, sokan állítják át windowsban a betűtípust, és méretet. Én főleg amiatt szerettem volna, hogy az óra számainak betűtípusán és méretén változtathassak. De egyáltalán nem volt változtatható. Akkora, és olyan, amilyen. És mint mondtam, volt hozzá app, vagy nevezheted widgetnek is, de egy ugyanolyan app volt, mint a többi a menü ikonjai mögött. Ha elindítottam, akkor megjelent az óra. De nem a háttérkép előtt, hanem külön képernyőn. Mint egy közönséges app. De addig piszkálgattam, húztam az ikonját, vagy az órát?? amíg egyszer kint maradt. Csak ez nem éppen a kívánt használhatóság. Máig fogalmam sincs, hogyan sikerült, ez itt a baj. Nem én tudtam kitenni, hanem véletlenül jött össze. Arra semmilyen utalás nem volt, hogy lehet kitenni. És miért nem volt kint alapban? Ha vettem egy gombos telefont, azon is kint volt az óra gyárilag. Azzal kellett szembesülnöm, hogy az okosnak mondott telefon butább, mint a butának nevezett. Nem tud semmit, net nélkül még a naptár sem működik! A "butafonon" van öröknaptár, nem kell hozzá net. Egyetlen droidos telóm volt, de részemről ennyi elég is volt belőle. Mindenhol azt olvastam, hogy milyen jól konfigurálható, mennyit tud, és aztán jött a nagy csalódás. Igaz, nem csillió forintos volt, azokra lehet, hogy tesznek mindent. De akkor is, ezen is egy OS-nek titulált android volt, ami számomra messze nem hozta az OS-hez méltó használati élményt.
    Az nem OS, ha egy áruházból töltök le mindent hozzá, mert neki nincs.

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz Somatom #79 üzenetére

    De az, ugye nem az android része, na erről beszélek. Van rá autóverseny is, meg minden, én nem azt kifogásolom, hogy nincs rá mit letölteni..

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz helixP #80 üzenetére

    Örülök, jó, hogy egy ennyire modern ember elismeri az embert.. Nálam meg a tied az.

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák