Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andris1602

    aktív tag

    Végre eljutottam a gépem közelébe.. :)

    (#21) Lauda: Tudom, ezt mérlegelem. :) Amúgy néztem bridge gépeket tegnap, az ultrazoomokhoz képest nem sokkal tudnak többet, max nagyobb zoom-átfogás és hosszabb akksi idő ami mindenhol megvolt, de ezért meg nem érdemes 30e< -el többet kiadni, főleg hogy a tükörreflexesekhez képest meg nem érik meg az árukat. + ezt sem tudom zsebre rakni :) Egyenlőre idegenkedem a túl hosszútávú megoldásoktól, első gép lesz. Ha elvarázsol a fotózás, lehet hogy feljebb lépek. :)

    (#22) Domxc: Szerintem ez egyenlőre nem lesz aktuális, de lehet hogy később ezt fogom olvasgatni, ha váltani akarok :) Amúgy egyetértünk abban, h ha valaki minőségi képeket akar csinálni, komoly gépet kell vennie (és meg kell tanulnia fényképezni) és vállalnia kell az ezzel járó dolgokat. Amúgy megcsodáltam a GX1-et, aztán megcsodáltam az árát is. :D

    (#25) lezso6: Eszembe sem jutna a telefonhoz hasonlítani :) Már feljebb írtam, hogy tisztában vagyok azzal a ténnyel, h a fényképezéshez hozzá tartozik a megfelelő súlyú/tudású/méretű gép is. A méret csak annyiban számít, hogy minél többet "lehet" nálam a gép, annál több dolgot tudok lefényképezni. Nem azért, mert meg van adva hogy napi 100 képnek össze kell jönnie. :) De ha meglátok valami szépet, általában csak a telefonom van nálam, és hiába 5 megapixel, többnyire semmire sem jó. Egy tükörreflexes gépet tuti hogy nem vinnék magammal (olyan) sok helyre. (és ilyen szempontból a Bridge kategóriának szvsz tényleg nincs sok értelme, mert nem ad annyival többet, de helyre van szüksége és drága is.)

    Felmerült még egy kérdés. Az egyik géphez, amit kinéztem kiadtak 2 firmware frissítést is, melyről a gyártó azt közölte, hogy a képek részletességét javítja (többek között) A prohardveres tesztben meg azt olvastam, hogy a lencse/érzékelő jól teljesít, a képzaj a jpeg tömörítés miatt erősebb kicsit az átlagosnál. Egy ilyen "hibát" ki lehet javítani szoftveresen? Vagy csak adtak a sz*rnak egy pofont. (igazából tippeket várok, mert tudom hogy ezt távolról nem lehet megválaszolni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák