Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz gabor.79 #60 üzenetére

    Én tudom, hogy mit írok, de azt nem, hogy Te mire alapozol. Milyen két év? Most Android 7.x -nél tartunk, de ezen a "vadiúj" kütyün 5.x van, ami már most két éves. Miért? De, egyébként ennek nincs jelentősége. Ilyen használatra egy 4.4 előtti verzió lenne ideális. Nekem 4.4 van az S802 -esemen, és már azzal sem olyan egyszerű minden, mint a korábbi verziókon. Pl. a CIFS csatolás, vagy az USB -s, külső adathordozók kezelése. Asztali használatnál az igazi kunszt a multitask-multiwindow lenne, de azt egyik ilyen kütyü sem tudja. Ahhoz a legjobb egy X86 -os miniPC, Remix OS -el. Na, azon megláthatná a user, hogy milyen kéne legyen az Android asztali környezetben.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • strogov

    senior tag

    válasz gabor.79 #60 üzenetére

    "csak hardveres bővítéssel lehet az optimalizálatlanságot megoldani, akkor teljesen mindegy, hogy idén, 2017-ben milyen hardvert veszel, 2-3-4-6 gigabájt RAM-mal, két év múlva biztosan kevés lesz."

    Ebben kétségtelenül van igazság. A probléma, hogy ez a HW android-os környezetben most 2017-ben már elavult, kb. 3 évesnek felel meg. A rajta lévő android is elavult, és optimalizálatlan. Tehát aki most megveszi az egy 3 éves avulással kell, hogy számoljon olyan környezetben ahol a gyártók arra rendezkedtek be, hogy a felhasználók 2 évente cserélik az eszközöket.

    Android-on ha egy SW azt akarja, hogy ő ufokat keres szabadidejében, akkor azt megteheti. WP-n, vagy IOS-en ha nem kivételezett alkalmazásról van szó, akkor ha háttérbe került nem csinál semmit.
    IOS-en osztott képernyős futtatás csak 2GB memóriával engedélyezett. Úgy döntöttek, hogy 1GB-on nem elég hozzá. Win 95 ezt jobban tudta több mint 20 éve 16MB memóriával, csak azóta sokkal több szolgáltatást várunk el egy eszköztől pl. alap, hogy tökéletesen megy a sleep. Tehát igen, a te 1GB-os iphone-odon is a legújabb rendszer fut, csak jópár olyan feature ki van kapcsolva ami a 2GB-os eszközökön alap. pl. jó eséllyel live photo-t se csinál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák