Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz mmdms #121 üzenetére

    Kb. így képzeld el:
    - A 7850 kb. 50%-kal gyorsabb az 1030-nál
    - A 2400G kb. annyit, kicsit kevesebbet tud, mint az 1030
    - A 2200G kb. 20%-kal lassabb a 2400G-nél

    A teszttel kapcsolatban: az Inteles CPU-kal való összehasonlítás szerintem rendben van, a tuning is (ha egyszer ezt lehet, az Intelt meg nem...), a Ryzen 3 1200-as meg pont nem hiányzik a tesztből, mert ugyanaz az architektúra, csak az órajel nőtt meg 10%-kal, ebből kb. lehet sejteni, mekkora lesz a különbség. 1-2 régebbi AMD processzort lett volna még értelme szerepeltetni - pl. valamelyik Kaverit.

    Az IGP-s rész viszont sajnos tényleg nagyon kevés, több játék kellett volna, a sebességszinthez szabott beállítások, itt is egy Kaveri APU és legalább egy diszkrét VGA. Értem én, hogy nem volt, de ettől a teszt még nem lesz jobb...

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Abu85 #175 üzenetére

    Én komolyan nem értem, minek ez a folyamatos ferdítés az APU-k pozíciójával kapcsolatban. MSI H110 alaplap (50) + GT 1030 (80) + G4560 (63) = 193 USD, nem pedig bőven 250 fölött. Ezzel szemben álljon 150 USD, hogy az APU mellé is a leggatyább alaplapot tegyük, és akkor 43 USD a különbség. Ebből még levesz valamennyit a RAM - az Intel mellé elég a 2400-as, ha az APU mellé 2666-ost teszel, akkor 10 USD-t, ha 3000-est vagy nagyobbat, akkor kb. mindet. Abszolút összemérhető a kettő árban, és az 1030 cca. 20%-kal gyorsabb. Cserébe az APU-ban erősebb a CPU.

    * minden ár az amazon.com-ról származik.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Abu85 #184 üzenetére

    Ez nem a helyes megfogalmazás, hanem egy orbitális hülyeség :) Ez is egy teszt itten, bár nem menő youtube-os, hanem egy kőkorszaki szaki. Eszerint a 2200G 10%-kal gyorsabb általában, ellenben játékokban még lassabb is.
    Ugyanezen teszt szerint a 2200G IGP és az 1030 között 20% különbség van. Te meg belinkeltél egy 2400G-s tesztet, ami ráadásul rosszul árazza be a komponenseket, és a memóriaárakat nem veszi figyelembe. Nice try, but no cigar.

    Abban természetesen igazad van, hogy nem előnyös előnytelen konfigurációkat összerakni, mert az előnytelennek az a jelentése, hogy nem előnyös. Sőt, még az is igaz, hogy a négy mag nem kettő. Egész hihetetlen filozófiai magaslatokba keveredünk itt - de mi ennek a jelentősége? Mutatnál pár tesztet, ahol a 2C/4T konfigurációnál 3x gyorsabb a 4C/4T összemérhető órajelek mellett? :)

    (#185) lezso6: ilyen VGA-teljesítmény mellett aligha lesz CPU-limit. A többivel viszont egyetértek - ez egy teljesen jó use case, bár inkább a 2400G-re.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Abu85 #189 üzenetére

    Ne kiszállj, hanem mutass tesztet, ami alátámasztja az állításaidat. De nem tudsz, és inkább csak mellébeszélsz. Az tök jó, hogy itt páran úgy tesztek, mintha a 2C/4T ugyanaz lenne, mint a 2C/2T, de ez ettől még nem lesz igaz - nézz meg egy tesztet 4500 vs 4560. Továbbra is: a +2 mag és a rakás cache eredményét szeretném a gyakorlatban is látni.

    Ja, szólásszabadság van, csak éppen ha a 2200G vs 1030G kérdésre belinkelsz egy tesztet, ami a 2400G-ről szól, akkor az jóindulattal is csúsztatás, csúnyább szavakat meg nem akarok használni.
    És még egy csúsztatás: nem általánosan játékra ajánlom a 2C/4T CPU-t, hanem harmatgyenge GPU-teljesítmény melletti játékra. Elég nagy különbség, de ezt nyilván Te is tudod.

    (#194) BrezaJ: ne térjünk el a lényegtől - ha nem 1080 lenne mellette, hanem 1050, akkor mindjárt 3x gyorsabb lenne a 2200G? Na ugye.

    És ne erőlködjünk már hogy a 2C/4T Pentium de állatkirály a 4C8T RRivdge mellett. Mert nem. Főleg nem lesz az 1-2 éven belül.

    Senki nem mondott ilyet. Annyiról volt szó, hogy a Ryzenek IGP-sebessége mellé játékra elég egy 4560 is (vagy AMD oldalon a kétmodulos steamroller). Ehhez bónusz, hogy 2200G-nél CPU-ban sem sokkal lassabb. A 2400G-ről szó sem volt.

    Amúgy meg tök megértem, ha valaki azt mondja, hogy ő inkább csak fizikai 4 magos CPU-t vesz, csak akkor tessék felvállalni, hogy ez egy érzésekre alapuló döntés, nem pedig egy tényekre építő racionális. Ilyen egyszerű.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Abu85 #198 üzenetére

    Igen, amikor az összes létező teszt az állításodat cáfolja, akkor valóban értelmetlen kutatni :) Azt lentebb már tisztáztuk, hogy 43 USD a különbség a két félkonfig között, ami nem akkora diff, hogy ne legyen érdemes mérlegelni.

    Látom, az nem megy a fejedbe, hogy 2C/2T nem egyenlő 2C/4T, és csak félve mondom, hogy a játékok nem a magokkal találkoznak, hanem a threadekkel, mert attól tartok, hogy még az eddigieknél is nagyobb marhaságot találsz leírni. De tudod mit, velem lehet beszélni. Legyen a G4560 helyett az X4 950. Az jó?

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Abu85 #210 üzenetére

    Az X4 950-nél a magok száma jó, de a per thread tempó már nem. Attól, hogy a másik kezünkbe harapunk, még nem leszünk előrébb.

    Nagyszerű, haladunk :) Akkor megállapíthatjuk, hogy nem a magok száma számít, hanem az overall thread sebesség. Ezzel hasba is lőtted az eddigi kétmagosozást, ugyanis miután a G4560-nak is négy threadje van, csak annyi a különbség, hogy ezekből mennyit bír szumma kihozni. Függetlenül attól, hogy mennyi a "valódi" különbség a két CPU között (a tesztek eléggé szórnak, most többet is megnéztem, játékban bika VGA mellett -5% és +15% között áll a 2200G a 4560-hoz képest), ez semmiképpen sem drámai, és nem arról beszélünk, hogy a G4560 vásárló megszívja, a Ryzen 3 2200G vásárló pedig happy, hanem arról, hogy a Ryzen vásárlónak esetleg (teszttől függően) valamivel tovább lesz elég a CPU-ja.

    Azzal meg semmi bajom, hogy nem akarsz 2C/4T CPU-t. Csak ne állítsd be úgy, mint valami egyetemes igazságot, mert nem tudod tényekkel alátámasztani.

    (#225) BrezaJ:
    Az tény, hogy a 2 mag felett eljárt az idő, még ha HTs is, játékra is (Ha játszani is szeretnél) Ez nem érzelmi alap ez tény.

    Ha tény, akkor mutass rá bizonyítékot. Ha nincs bizonyíték, akkor nem tény.
    Ellenben itt van két teszt (a korábbi TPU-son túl), ami azt mutatja, hogy a tényed tényleg nem tény: cb hwfr

    Amúgy az a vicc az egészben, hogy ha most vennék CPU-t, akkor az pont a Ryzen 3 1200 lenne. De ettől még nem kell zöldségeket beszélni a gyengébb CPU-król.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Chaser #233 üzenetére

    Hogy én mire bővítem? Bármire, mert cserélem az alaplapot is.

    (#234) Norman M249: ezzel bizonyos használati esetek mellett egyet tudok érteni (mások mellett meg nem - a single player játék alsókategóriás VGA-val pl. ilyen), viszont eddig a 2C/4T vs 4C/4T volt a téma. Az "office-ra / youtube-ra elég" típusú lőzungokat szerintem nem érdemes előhúzogatni, mert csak komolytalanná teszed velük az addigi mondandódat. Bőven van, amire nem jó, ez tény - ez viszont messze nem azt jelenti, hogy semmire sem jó.

    (#245) Abu85: gyönyörű a példa, mert pont ezekre a terhelésekre jó a HT. Az a sok driver szál egy kivételével nem folyamatos nagy terhelést ad, tehát kitűnően lehet bűvészkedni alattuk a fizikai erőforrásokkal. Minden bizonnyal ezért van sokkal közelebb játékokban a 4560 a 2200G-hez, mint általános alkalmazásokban.
    Mikor küldöd a tesztet, amiből kiderül, hogy milyen sokkal gyorsabb a 4C/4T a 2C/4T-nél? :)

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz BrezaJ #257 üzenetére

    (#255) Chaser, (#257) BrezaJ: srácok, nekem itt elfogyott a cérna. Égbekiáltó hülyeségeket írogattok ("a 4560 min fps-ei annál csúnyábbak", "tesztek programjai mint gondolom tudod többnyire egy szálra vannak optimalizálva"), amiket az eddig általam linkelt 3 teszt mind cáfolt, meg olyanokat próbáltok a számba adni, amiket sosem mondtam ("elég a 2 mag"). Vagy linkeljetek valamit, ami alátámasztja a mondandótokat, vagy én a magam részéről befejeztem, mert ez így komolytalan.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz BrezaJ #269 üzenetére

    Take it easy - kicsit sok hsz kellett hozzá, de legalább sikerült :) Megnéztem a tesztet, ha jól számoltam, 38-ból 17 esetben limitál az egyszálas teljesítmény. Ez nem azt jelenti, hogy 17 esetben csak az egy szál számít, hanem azt, hogy 17 olyan eset van, ahol a 4C/4T konfignak nincs legalább 30% előnye a 2C/4T-hez képest. Szóval szó nincs arról, hogy többnyire, bár az igaz, hogy ebben a tesztben sokkal többen vannak, mint azokban, amiket én linkeltem. El lehetne kezdeni elemezni, hogy mit miért, de itt igazából az érdekelt, hogy a levegőbe beszélsz-e, vagy van hivatkozási alapod, és láthatóan van, még ha erős túlzás is, amit levontál belőle.

    Viszont ezeket a csúsztatásokat, amiket a 271-ben írtál, tényleg nem érdemes. Ha 30e lenne az 1030, akkor mindenkinek azt javasolnám, hogy kerülje el messzire, esetleg ha nagyon ráér, akkor menjen be a helyi boltba és hangosan röhögje ki az eladókat. Jelenleg 24e-ért lehet beszerezni, és már ez is sok érte (a pár hónappal ezelőtti 20-21e körüli ár még kb. OK volt).
    Ha valaki legózik, és most csak a platformra van pénze, és később vesz VGA-t, akkor tök jó megoldás a 2200G, mert mondjuk fél évig van egy low end használható VGA-ja - de ezt már írtam korábban. Viszont ez a sztori abból indult ki, hogy a 2200G ár / teljesítményével platformszinten semmi sem versenyképes, és onnan kanyarodtunk el a fejlesztés és a jövőállóság irányába, ami sokkal inkább preferencia- és hitbeli kérdés, mint hard fact alapú. Az első állítást szerintem sikeresen megcáfoltam, mert mutattam bizonyítákokat, ellenkező irányú teszet mutatni pedig senki nem tudott mutatni. A másodikkal kapcsolatban én is írtam, hogy ha most kellene vásárolni, akkor inkább a Ryzent választanám - akkor miről beszélünk? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz BrezaJ #284 üzenetére

    Ez itt a linkelés pillanatában 23.090 FT, és a Dohány utcai boltban azonnal átvehető. Mellé 17e-ért a CPU, az 40, és ne felejtsük el, hogy a 29e árú 2200G-hez gyorsabb RAM is kell, hogy a tesztekben látott szintet hozza. Nagyon kevés lesz a végén a különbség, annál többel lesz gyorsabb az 1030.
    A húzás pedig egy sokadik új szempont a történetben - egyrészt egész sokan nem OC-znek, tehát ez megint egy adott, relatíve szűk igényhalmazra specifikus megoldás, másrészt az 1030-at is lehet húzni.

    A "Technológiailag a 2 mag elavult" mondás pedig egy vallási mantra, amit 5 éve olvasok itt folyamatosan az i3-akkal kapcsolatban. A 2C/2T valóban problémás, de a 2C/4T messze nem ugyanaz. A 4C/4T kombináció azonos IPC mellett jellemzően 25-60%-kal gyorsabb, mint a 2C/4T - ha a 4C/4T IPC-je alacsonyabb, akkor ez a különbség csökken, akkor is, ha "mordern" szoftvereket használsz. Az i3-7350K ennek megfelelően kb. hozza is mindenhol a Ryzen 1200-at (van, ahol gyorsabb), hiába "valódi 4 mag".

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Norman M249 #293 üzenetére

    Multira eszembe sem jutna 2C/4T-t ajánlani, de még a 4C/4T-k között is érdemes szelektálni.

    (#288) Chaser: linkelhetnél, ha tudnál, de nem tudsz, ezért nem linkelsz. Ez így levegőbe beszélés.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Chaser #306 üzenetére

    A THW teszt azt mutatja, hogy a 4560-asnak teljesen normálisak a minimum FPS-ei. A videotesztben nincs számszerű kimutatás, annyit látok rajta, hogy a pillanatnyi FPS-ek terén a 8100 10-30%-kal van előrébb, ami normális. Nagy beakadást nem láttam sehol.
    Szerintem azt jobb, ha elfelejted, hogy állítasz valamit, aztán majd mások bebizonyítják maguknak, hogy igazad van. Ha nem mutatsz konkrét, kézzelfogható dolgot ezeknek a jól mérhető állításoknak az igazolására, akkor továbbra sem vagy komolyan vehető.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Chaser #319 üzenetére

    Komolyan nem tudom eldönteni, hogy ennyire nem érted, hogy miről beszélsz, vagy érted, csak erőlködsz, hogy azért is igazad van :)
    A THW tesztben pont úgy aránylanak a 4560 minimum FPS-ei az átlagokhoz, mint a 7400 esetében. Akkor most ebben mi a hektikus? A YT tesztben én állatira nem látom a fene nagy hektikusságot, de ha esetleg rámutatnál, hogy a 10 perc hosszú tesztben melyik 10 másodpercet érdemes nézni, akkor könnyebb lenne. Még egyszer: nem én fogom kikeresni a neten, hogy miért van igazad - egyrészt azért, mert nincs, másrészt azért, mert a saját állításodat neked kell igazolni. Illetve kellene, de eddig két olyan tesztet linkeltél, ami cáfolja azt, amit állítasz. Ennyi :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #332 üzenetére

    Éppen ezért nem is ajánl senki általánosságban játékra Pentiumot. Gyenge GPU-k mellé jó - GT 1030 és RX 550 pipa, GTX 1050(Ti) és RX 560 még okés, felette már sokat benne fog hagyni.
    A "le a két maggal" mozgalom meg a szokásos pH!s vallási megközelítés, ahelyett, hogy az emberek gondolkodnának. Amíg 4 thread vs 4 thread összevetés van, addig elsősorban az overall sebesség a fontos, nem az alatta levő fizikai kiépítés. Jó példa erre, ha összeveted a 7350K-t a Ryzen 1200-zal és 1300X-szel - alkalmazásokban a két Ryzen között van az i3, játékokban pedig mindkettő előtt. Nyilván megvenni nem egy nagy ötlet 50e+-ért a 7350-et, de "technológiai elavulás" szempontjából valid a példa.

    (#337) OVCGabor: nem fog gondot okozni a RAM - ahol az kevés lenne, ott már régen elfogyott az IGP sebessége. Biztos lehet 1-2 elvetemült szélsőséges esetet konstruálni, de átlag user ilyenekkel aligha fog találkotni.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #345 üzenetére

    Azért írok ennyit, mert sokan nem tudtok olvasni ;] Nem a 2C/4T mellett karodoskodok, hanem józan ésszel próbálom elhelyezni, hogy mire való és mire nem. Ezt próbálja a fél közönség kiforgatni (ld. pl. ezt ajánlom játékra - fenét), ill. vallásháborút folytatni, hogy márpedig nem jó semmire, a négymagos meg mindenre.

    (#347) lezso6: magyarul van egy feltételezésed a jövőre, amit ugyan nem tudsz számokkal alátámasztani, de komfortosabb vagy vele, és annak alapján vásárolsz. Ez teljesen rendben van - a vásárlási döntések nagy része nem szigorúan racionális.

    (#343) Kronos3000: jé, egy konkrétum - ilyet se sokat láttam eddig ebben a topikban :) Megfuttatnál nekem egy kontrol tesztet? Arra lennék kíváncsi, hogy viselkedik a játék, ha a CPU órajele 2.6GHz, és ki van kapcsolva a turbo. (kb. így ugyanannyi a sebessége, mint a 4170-nek)

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #351 üzenetére

    Nem, nem tudsz olvasni és nem érted. Nem azt írtam, hogy "egy négymagossal szemben", hanem konkrétan a Ryzen 1200-ról volt szó, aminél vannak sokkal gyorsabb négymagosok is. A 287-esben le is írtam, hogy azonos IPC mellett a négymagos 25-60%-kal gyorsabb - csak ezt kényelmes figyelmen kívül hagyni, mert nem illik bele a kiforgatós ideológiába.
    És igen, bizonyítékot szeretnék látni, nem a levegőbe beszélést, amit itt a közösség nagy része folytat. Te meg belekötsz abba, hogy a bizonyítékot szeretném konkretizálni, és láthatóan nem érted, miért kértem a CPU "lebutítását". Elárulom: ha a 2.6GHz-es 4590 mellett sem akad a cucc, akkor valóban a két mag / négy mag kérdés miatt van az akadás. Ha 2.6GHz mellett akad, akkor a CPU összsebessége kevés az adott jelenethez, és a négy mag csodatevő ereje sem segít.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #354 üzenetére

    Pontosan ezt akarom ellenőrizni, hogy így van-e, mert bemondásra nem hiszem el.
    Nem kavarok semmit, ha olyan jól olvasnál, mint ahogy állítod, akkor látnád, hogy az egész eddigi műsor a g4560 és a 2200g körül ment, amihez bejött az 1200, ami nem sokkal lassabb, mint a 2200g, viszont sokkal több teszt van hozzá. Szó nem volt arról, hogy a 2C/4T közel van a 4C/4T-hez általánosan.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #357 üzenetére

    Na pont ezek a mondások nem igazak teljeskörűen - dupla órajel mellett biztos, hogy a 2C/4T gyorsabb, minden esetben. Ha viszont általánosan nem igaz a mondásod, akkor felmerül a kérdés, hogy honnantól kezdve igaz. Stb.
    Azt már többször írtam, hogy multira a g4560 eszembe sem jutna, bár ugye nem egy multi játék van, ami egy maggal üzemel, tehát ezt is lehet cizellálni, de mindegy. A játékok többsége amúgy használ több magot, mikroakadásokra utaló jeleket ebben a tesztben nem látok, pedig 1080Ti volt a CPU-k mellett.

    (#358) Kronos3000: az nem akadály, lefelé lehet vinni az órajelet, csak felfelé nem. A 2.6 meg elhiszem, hogy vicces, de azon az órajelen kb. egyforma erős a 4590 a 4170-nel átbocsátó-képességben, és ott látszana, hogy a mikroakadást a 2 fizikai mag beszorulása okozza, vagy az alacsonyabb CPU-sebesség.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #362 üzenetére

    Azért elképesztő az a kiszámíthatóság, amivel az érvek kifogyásakor jönnek a személyes megjegyzések, amiknek semmi köze a témához :) Csak FYI, én i5 2500K-ról váltottam i3-ra, aztán megint i3-ra - ugyanis én arra veszek CPU-t, amire használom, és nem arra, hogy mások 60 fős mapeken játszanak. A következő CPU-m valószínűleg négymagos lesz, kb. idén augusztus körül, de nem azért, mert annyira szükség van rá, hanem azért, az lesz a legértelmesebb opció, amit 3 év után normális áron el tudok adni. Olyan meg nem lesz, hogy a tényleges gépigény a valódi négy mag (ie. 2C/4T-vel el sem indul, ami most előfordul a 2C/2T esetben), mert a játékok nem a fizikai magokkal beszélnek, hanem a threadekkel. Az lehet, hogy olyan magas lesz a CPU-igény, hogy a 2C/4T procik mind kevesek lesznek, de akkor lesznek 4C/4T-k is, amik nem lesz elég gyorsak.

    Azzal meg mit kezdjek, hogy leírom, hogy multira no 2C/4T, erre ugyanarra a hsz-re válaszolva azzal jössz, hogy 60 fő mellett nem jó a 4560? Persze, hogy nem jó, ki mondta, hogy jó? :DD

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz BrezaJ #369 üzenetére

    Szép munka :)

    Én értem, miről beszélsz, csak pár dologban nem értek egyet, ill. van, amiben szimplán tévedsz. Röviden a lényeg, sok időm most nincs:
    - Ryzen = király, kis túlzással felállva tapsoltam, amikor megjelent
    - Eddigi programok és mérések mind a 10 éves Intel dominanciára vannak írva/alapozva, - ez nem igaz, nézd meg a cb, ill. hw.fr teszteket, amiket már többször linkeltem. Utóbbiban van g4500, a 7500-zal összevetve teljesen jól látszik, hogy mennyi minden skálázódik remekül 2 szálról 4-re.
    - Elindultak az explicit APIk amik a többszálúságnak kedveznek - részben, a 4 mag fölé skálázódást eddig nem láttam nagyon jellemzőbbnek
    - Fejleszthetőség - ez valószínűleg igaz, csak engem nem érdekel, mert mindig a garancia lejárta előtt cserélek, és akkor megy lap és a CPU is
    - A magok száma nem egy technológiai kérdés. A G4560 egy új, modern architektúrára épül, semmi gond nincs vele. Ezen belül egy alacsony kategóriás processzor, tehát alacsony a teljesítménye. Lehetne beszélni az elavultságról akkor, ha egyes workloadokban drámaian lemaradna az elvárhatóhoz képest (ld. pl. 2C/2T játékra), de ilyet eddig senki nem mutatott.

    A fentiekből az következik, hogy akkor érdemes G4560-at venni, ha az ember tudja, mire kell neki, és nem aggódik a gyengeségei miatt. Ha nem gond a +10K, akkor érdemesebb Ryzen a 1200-ra menni, az egész konfig árának viszonylatában hoz annyival többet. Ha viszont gond, akkor meg nem kell a G4560 kompromisszumaival a kardunkba dőlni, lehet használni sokmindenre.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák