Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gbors #496 üzenetére

    Én azt hittem, hogy talán van még valami technikai negatívuma a hardvernek, amit idáig elhallgattak vagy valami hasonló, de így akkor már értem.

    Az árral egyet értek, azt valóban elbaszták. A második viszont már kicsit bonyolultabb kérdés, hiszen ugye kinek mi az ütős, na megye a cég Brilliant HD Gaming-ként reklámozta mindig a 470-et ha jól emlékszem, és ez elég tág. :)
    Ja igen és a referencia és a készlethiány valóban nagyon gáz, ez nem vitás. Bár valahol érthető, hogy 200 dolláros VGA-nál nem fognak egy prémium minőségű hűtőt faragni, azon lepődtem volna meg igazán.

    Az én szememben elég ütős a 470, ugyanis az elődjét (380-380X) magabiztosan, átlagosan 20-30%-al maga mögé utasítja, ezen felül jóval fejlettebb az architektúra köztük a multimédia motor is és csökkent a fogyasztás. És mindezt azonos áron. Ugye eredetileg a 480-nak kellett volna átvennie a 380X helyét, de a custom 480-al nagyon túlárazottak lettek (készlethiány ugye), így a 470-nél kapóra jött, hogy 8-10%-al van lemaradva a 480 mögött, cserébe valamivel olcsóbb. Én ennek örülök, mert attól féltem, hogy a 470 túlságosan le lesz maradva sebességben a 480-tól, de szerencsére nem ez történt. Azon a 30 dolláron én is húztam a számat rendesen elég alattomos lépés volt. Van egy olyan érzésem, hogy a 470-nél a mérnökök elszámoltak valamit, én úgy gondolom, hogy a cég szimplán eredetileg jóval kisebb sebességre számított, aztán mikor látták a végső teszteken, hogy "túl gyors", akkor rádobtak gyors még 30 dolcsit.
    Ennek ellenére szerintem ha majd normálizálódnak a készletek, akkor nagyon jó vétel lesz, hiszen gyakorlatilag ennyi pénzért azért FullHD/60fps maxon szerintem igenis nagyon jó.

    Én a történetben sokkal szomorúbbnak tartom azt, hogy igen sokan panaszkodnak a Sapphire Nitro kártyákra (OCUK fórum), mármint olyanok, akik már megkapták.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák