Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    Itt tartok az USB HID projektemmel: [link]

    - A PIC24FJ64GB002 USB HID eszközként jelentkezik be az oprendszernek - az én droidomban szerencsére benne van a hidraw támogatás. Egyelőre fixre van drótozva hogy mire hogyan reagál: a bejövő 0..100-as értékkel 10 LED-et kapcsolgat arányosan elosztva.

    - Ebből a példaprojektből kiindulva készítettem egy linuxos parancssoros programot, amivel egyszerű paraméterezéssel lehet byte-okat küldeni a hidraw eszköznek

    - Készítettem egy e-robot eseményt, amely a media stream hangerő változására reagál, és végrehajt egy összeillesztett parancsot: "/raw 2 49 " + <"percent"> vagyis a parancssoros programomat meghívva ráküldi a százalékos hangerő értéket a hidraw eszközre

    Ez csak egy kis demonstráció hogy mire képes, természetesen a lehetőségek tárháza végtelen. Nyilván egy átlagosan használt telefonnal, tablettel ritkábban lehet kihasználni ilyet, de én CarPC célra tervezem elsődlegesen ezt a tabletet ahol már egyből értelmet nyer! Továbbá ott vannak a droidos stick-ek, mini PC-k amelyek mindenféle home automation funkciót láthatnak el vele, relék, szimulált infratávirányítók segítségével kapcsolgathatják maguk körül az erősítőt, TV-t, stb...

    A sebességén érződik némi lagg, ami hol kisebb hol nagyobb - nem tudom hogy ezt az okozza hogy már maga az e-robot valamiért késlekedéssel érzékeli az eseményt, vagy az általa meghívott shell command fut le nehézkesen néha, de bizonyára sokat lehetne rajta javítani ha az eszközelérés natívan lenne integrálva az e-robot -ba, nem külső programot kellene meghivatni vele...

    Továbbá, jó lenne ha nem csak parancsokat tudna kiadni, hanem a kontrollertől fogadni is tudna információkat, és azokkal változókként lehetne továbbdolgozni és reagálni rá. Viszont ahogy nézem, a shell command futtatás nem képes visszaolvasni azt, hogy a lefutó program mit írna ki. Ez valahogyan megoldható lenne? Bár itt is az lenne a leghatékonyabb, ha natívan támogatná az e-robot az eszköz elérését...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák