Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SindaNarmo

    tag

    válasz b. #13 üzenetére

    Nem láttam. Még igazat is adok, hogy állhatott ilyen döntés az effekt ilyenformában történő használatában. Viszont pont ezért is írtam ki mind két alkalommal, hogy eltekintve attól hogy van-e értelme a kérdéses effektnek.

    Ez a probléma gondolom előjöhet más játékban más RT effektnél is. Ez erre lenne megoldás és akkor ugyan annyi memóriából messzebb mennének sugarak mint nélküle, vagyis elméletileg valósághűbb képet kapsz végeredménynek, kérdés hogy látható-e.

    Amúgy ugyan ilyen üzleti döntés állhat a CP-nél is. Mivel ha szabványt használ, akkor az AMD kártyákon is futnia kellene, mégis "mesterségesen" le van tiltva. Már ha jól tudom, mintha olvastam volna ilyesmit.

    Szerintem az sem véletlen hogy kb max 10GB-t a memória igénye RT-vel, úgy lőték be az effekteket hogy az jó legyen NV kártyáknak. Gondolom ha akartak volna bőven a CP-nél is el szállhattak volna. Megint leszögezve hogy nem biztos hogy volna értelme.

    Igazából nem tudom, hogy a cikk által említett fixfunkciós blokk mit csinál, de mint írva is van a nélkül is működhetne. De ez csak akkor esne ki a munkából ha az AMD féle megoldást használnák/szabvány lenne. De mivel nem szabvány így gondolom a jelenlegi API-k alatt (az általad említett játéknál is) ez használva is van.

    Elnézést ha valahol sületlenséget írtam volna. Nincs tapasztalatom a területen, csak a cikkekből informálódok. Nekem ez a kép rajzolódik ki jelenleg.

Új hozzászólás Aktív témák