Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #14 üzenetére

    Hát nem tudom én Kindle-t nem vennék már. Azt elismerem hogy egyben van a gép rendesen, meg üzembiztosan működik, de számomra túl sok dologban korlátoz. 3 féle betűtípus? Hackelés nélkül nem lehet a lap széléig kiküldeni a betűket? Nem ismeri az EPUB-ot? Nem lehet mappákba rendezve rátölteni, mert ömleszt mindent? Kollekciókat kell létrehozni "nyomroka-paddal" hogy átlátható legyen? Nem tud magyarul? Nem választja el a szavakat a lap szélénél, hanem egyszerűen új sorba rakja?
    Köszi de nem kérem!

    Mondjuk ki mihez szokott hozzá. Az alcor ezeket csípőből tudja. Cserébe gyengébb az összeszerelés a gomboknál, ez tény.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #16 üzenetére

    EPUB formátumot rátöltöd és nem jelenik meg semmi a készüléken. PRC, MOBI már igen (meg valami spéci kindle formátum). Magyarul úgy nem tud hogy nincs benne magyar nyelvű menü. Ez engem annyira nem zavar, de mikor anyám is vett egyet magának már gondot jelentett.

    "Nem minden a könyvolvasón múlik, az alapanyag a lényeg"
    Nekem meg pont hogy a könyvolvasó a lényeg hisz a gombokat nyomkodva azt látod magad előtt. Tegyük fel hogy van egy Kindléd ami alázza teljesítményben és összeszerelésben az iPad Air-t, de csak txt-t jelenít meg és ékezetes karakterek nélkül... nem az alapanyag a lényeg, hanem hogy mit tudsz megtenni és mit nem azzal az eszközzel.
    De persze ez az én véleményem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #24 üzenetére

    Bagatellizáljuk csak el hogy letöltesz 3 féle kiegészítőt és 10 perc konvertálgatás, állítgatás után talán olyan eredményt kapsz amit vártál. Ha nem akkor szórakozol vele még fél napot...

    De szerintem ez már OFF, így fejezzük be. Vegyél Kindlét.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #26 üzenetére

    "Ennyire nem kell a Kindle-t "lehúzni"...Ők kitaláltak valamit, egy noname semmi lemásolta, persze hogy olcsóbban adják, mert a kutya sem venné ha drága lenne"
    Nem lehúzom, csak leírom a tapasztalatiamat. Anno mikor Kindle-t használtam az volt a csúcs. Akkor még nem is volt nagyon más választási lehetőség. De most hogy megtapasztaltam milyennek kellene lennie egy valóban könyv élményt nyújtó E-Reader-nek már látom hogy a Kindle a magyar könyvek terén nincs toppon. Ez a három dolog nálam ráver a Kindlére
    - Mappákba rendezés
    - Faltól-falig tartó mondatok
    - Sorkizárás és elválasztás

    Majd ha natívban tudja ezeket a Kindle is akkor tutira veszek egyet, mert ezt a három hiányosságot leszámítva jó eszköz. Főleg az új PaperWhite (olvastam tesztet).

    "olyan szagú, mint egy noname tablet vs. minőségi"
    Ez nem kérdés. Sok tablet megfordult a kezemben, de eddig csak az iPad-el voltam 100%-ig elégedett.
    Amúgy hülyeség egy e-book-ot egy tablettel összehasonlítani. Ennyi erővel hasonlítsuk össze a teniszlabdát meg a narancsot. Formára hasonló mind a kettő, de más célt szolgálnak.
    Egy E-Reader-nek könyv élményt kell nyújtania hogy betöltse funkcióját. E mellett minden más csak extra szolgáltatás. Egy tablet viszont sokoldalú eszköz. Ezer féle dolgot lehet vele csinálni és kinek mire van szüksége arra fordítja a hangsúlyt. Van akinek a filmnézés a prioritás, másnak a net, harmadiknak a játék. E-book-on meg olvasol, mintha kinyitnál egy könyvet.

    De úgy látom ez a vita kezd meddő lenni. Te nem tudsz engem meggyőzni, én nem tudlak téged. Tényleg érdemes folytatnunk? :U

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz orion1025 #26 üzenetére

    De nem állja meg a helyét még az olcsó állítás sem. 50 EUR a .de-n a kindle (ami asszem szállít magyarországra) ez meg 19000 Ft.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • SimonJanos

    aktív tag

    válasz orion1025 #20 üzenetére

    Az EPUB egy hülyeség... :U
    Jesszasz. Pont egy nagyon jó kiváltója a PDF-nek, a betűk ugyanúgy belepakolhatóak, egységes kinézetet adnak.

    A Kindle-ben tényleg nagyon gyász hogy konvertálgatni kell. OK, tudom hogy van "mindenféle megoldás", még szótár is kerülhet rá. ;]

    stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

Új hozzászólás Aktív témák