Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    (#1) Nick Marshal:
    Valóban nem rossz, a legjobb az automata tördelés (noha néha furcsán töri a szavakat). Kindlén ilyet csak Duokan (R2) vagy CoolReader tudott. Sokkal jobb olvasási élményt ad mint a "recés" lapszél.

    (#2) wolfman:
    Ugye? Adta magát a P-ből R betűt csinálni :)
    Eredetileg csak egy sima, kicsit stilizált R betűt akartam, de aztán rájöttem hogy úgyis a PH-ra lesz, akkor már miért ne idomuljon az oldal stílusához. Végül Paint segítségével megcsináltam, majd később GIMP-el rászerkesztettem az "Ajánlom" logót.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Lomha 8V #4 üzenetére

    Sajnos a bolti ára valóban túlzó szerintem, bár ez nézőpont kérdése. Nekem a Kindle 4-el a legfőbb bajom a tördelés hiánya volt illetve a laponkénti képernyőfrissítés hiánya (bár azt elvileg orvosolták egy frissítéssel).
    Az sem utolsó hogy a Kindle-ében a kollekciós marhaságtól illetve az EPUB megnyitási képtelenségtől néha a hajamat téptem.
    Itt az tetszik hogy csak rácopyzom ami kell és mappákba rendezhetem, úgy is jelenik meg. Nem kell kompletten átszerkesztenem Calibre-vel az összes könyv metaadatait hogy normális formában jelenjenek meg a listában.

    Ráadásul úgy hallottam hogy az új kindle-knél még a "buhera" lehetőségét is elvetették... nekem ezért is vált nagyon unszimpatikussá a Paper White többek között.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    Azért hogy valami rosszat is mondjak az Alcor Saga-ról:
    A bekapcsolás (feltéve ha kikapcsoltad) egy énekes-táncos előadásnak felel meg. A leírás szerint 1mp-ig kell nyomva tartani a bekapcsolót. A LED ilyenkor a halvány zöldből erősen világító zöldbe vált és beboot-ol a készülék. No ez az 1mp nálam 2-3 percig szokott tartani, mert van amikor a második megnyomásra reagál, van hogy a harmadikra (mármint a LED mindig halványan adja tudtomra hogy meg lett ő nyomva, de nem jutok el a második fázisig), van hogy két mp-ig nyomom akkor tér magához...stb. Ritka az olyan hogy elsőre sikerüljön. Nem tudom miért, lévén nincs még egy készülékem referenciának. Talán nála ez a normális, vagy az is lehet hogy hibás... nem zavar annyira lévén nem kapcsolom ki.
    Az is igaz hogy így szemlátomást jobban merül egy kicsit.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Bloksma #8 üzenetére

    Anno 4-nél nem lehetett, de talán az óta már javították egy frissítéssel nem tudom.
    De nekem a legnagyobb bajom akkor is a tördelés hiánya volt. igaz azt is lehet trükközgetni Calibre kiegészítőkkel, de francnak van kedve akár 10 percet szerkesztgetni egy könyvet hogy normálisan lehessen olvasni.

    Szerk.: Én úgy tudom hogy az 5-ösnek a szoftvere is 5.xxx számozásű míg a 4-nek 4.xxx volt. De lehet tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz ivana #10 üzenetére

    Akkor szerintem csak színében különbözik a Kindle 4-től.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Badman 4ever #12 üzenetére

    "végtelen betöltési hiba"

    Ezzel még nem találkoztam. Az én hibám hogy nem lehet konkrétan bekapcsolni csak X-edik megnyomásra. Ha eljut a "bitkolbászig" utána pik-pak feláll a rendszer.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #14 üzenetére

    Hát nem tudom én Kindle-t nem vennék már. Azt elismerem hogy egyben van a gép rendesen, meg üzembiztosan működik, de számomra túl sok dologban korlátoz. 3 féle betűtípus? Hackelés nélkül nem lehet a lap széléig kiküldeni a betűket? Nem ismeri az EPUB-ot? Nem lehet mappákba rendezve rátölteni, mert ömleszt mindent? Kollekciókat kell létrehozni "nyomroka-paddal" hogy átlátható legyen? Nem tud magyarul? Nem választja el a szavakat a lap szélénél, hanem egyszerűen új sorba rakja?
    Köszi de nem kérem!

    Mondjuk ki mihez szokott hozzá. Az alcor ezeket csípőből tudja. Cserébe gyengébb az összeszerelés a gomboknál, ez tény.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #16 üzenetére

    EPUB formátumot rátöltöd és nem jelenik meg semmi a készüléken. PRC, MOBI már igen (meg valami spéci kindle formátum). Magyarul úgy nem tud hogy nincs benne magyar nyelvű menü. Ez engem annyira nem zavar, de mikor anyám is vett egyet magának már gondot jelentett.

    "Nem minden a könyvolvasón múlik, az alapanyag a lényeg"
    Nekem meg pont hogy a könyvolvasó a lényeg hisz a gombokat nyomkodva azt látod magad előtt. Tegyük fel hogy van egy Kindléd ami alázza teljesítményben és összeszerelésben az iPad Air-t, de csak txt-t jelenít meg és ékezetes karakterek nélkül... nem az alapanyag a lényeg, hanem hogy mit tudsz megtenni és mit nem azzal az eszközzel.
    De persze ez az én véleményem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz ivana #18 üzenetére

    "Én például utálom a sorkizárt igazítást"
    Én meg utálom a nem sorkizárt írást. Ronda, nem olyan mint ha könyvet olvasnék.

    "Ott a calibre, van plugin collection-re is."
    Mindenre van plugin és megoldás, de ne kelljen már egy-egy könyvet lényegében újraírnom hogy úgy lássam a kütyümön ahogy egy könyvet kell látni.

    "Nem tud magyarul
    Minek?"

    a.) Magyarok vagyunk
    b.) Nem mindenki beszél angolul

    "Ezt aztán végképp ne csinálja, elég ha egy csak néha hibázik és máris nagyon idegesítő."
    Számomra meg az hogy ha egy két hosszabb szó van a mondatban akkor soronként 2-3 szót ír ki csupán és ezért fél oldal egy mondat. Inkább válassza el, még ha kicsit helytelenül is de ne b*ssza már el a külalakot.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Blindmouse #22 üzenetére

    Én elég sok könyvet olvasok. Jelenleg kb 20 van betárazva, ebből már a harmadikat olvasom a készülék megvétele óta.

    "Az amazon valószínű többet költött az ergonómiára mint az alcor a teljes fejlesztésre."
    Ebben nem kételkedem, de ne felejtsd el hogy az Amazon Amerikai cég és az USA-ba fejlesztett. Angol nyelvű szöveg éppen ezért olyan tökéletesen jelenik meg a Kindle-n hogy a könnyem is kicsordul, de a magyart látva... hát maradok a sorkizárt, elválasztott külalaknál és annál a készüléknél ami ezt képes megadni. Jelenleg az Alcor a nyertes.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #24 üzenetére

    Bagatellizáljuk csak el hogy letöltesz 3 féle kiegészítőt és 10 perc konvertálgatás, állítgatás után talán olyan eredményt kapsz amit vártál. Ha nem akkor szórakozol vele még fél napot...

    De szerintem ez már OFF, így fejezzük be. Vegyél Kindlét.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz orion1025 #26 üzenetére

    "Ennyire nem kell a Kindle-t "lehúzni"...Ők kitaláltak valamit, egy noname semmi lemásolta, persze hogy olcsóbban adják, mert a kutya sem venné ha drága lenne"
    Nem lehúzom, csak leírom a tapasztalatiamat. Anno mikor Kindle-t használtam az volt a csúcs. Akkor még nem is volt nagyon más választási lehetőség. De most hogy megtapasztaltam milyennek kellene lennie egy valóban könyv élményt nyújtó E-Reader-nek már látom hogy a Kindle a magyar könyvek terén nincs toppon. Ez a három dolog nálam ráver a Kindlére
    - Mappákba rendezés
    - Faltól-falig tartó mondatok
    - Sorkizárás és elválasztás

    Majd ha natívban tudja ezeket a Kindle is akkor tutira veszek egyet, mert ezt a három hiányosságot leszámítva jó eszköz. Főleg az új PaperWhite (olvastam tesztet).

    "olyan szagú, mint egy noname tablet vs. minőségi"
    Ez nem kérdés. Sok tablet megfordult a kezemben, de eddig csak az iPad-el voltam 100%-ig elégedett.
    Amúgy hülyeség egy e-book-ot egy tablettel összehasonlítani. Ennyi erővel hasonlítsuk össze a teniszlabdát meg a narancsot. Formára hasonló mind a kettő, de más célt szolgálnak.
    Egy E-Reader-nek könyv élményt kell nyújtania hogy betöltse funkcióját. E mellett minden más csak extra szolgáltatás. Egy tablet viszont sokoldalú eszköz. Ezer féle dolgot lehet vele csinálni és kinek mire van szüksége arra fordítja a hangsúlyt. Van akinek a filmnézés a prioritás, másnak a net, harmadiknak a játék. E-book-on meg olvasol, mintha kinyitnál egy könyvet.

    De úgy látom ez a vita kezd meddő lenni. Te nem tudsz engem meggyőzni, én nem tudlak téged. Tényleg érdemes folytatnunk? :U

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz snake1977 #30 üzenetére

    Nem kérdezel butaságot, de ezeknek nincs háttérvilágítása, pont ez az egyik pozitívum. Pont olyan érzés a szemnek nézni mint a papírlapokat (aminek szintén nincs háttérvilágítása).

    A Kindle PaperWhite az egyetlen E-Ink kijelzős cucc ami alkalmaz bevilágítást (a szélekről), de az meg rettentően drága még.

    A minap láttam Auchan-ban ezt az Alcor-t ami nekem is van. Szerintem menj el és nézd meg személyesen milyen élményt nyújt a kijelző ha bizonytalan vagy.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz snake1977 #32 üzenetére

    Lehet amúgy kapni olyan tokot amiben van egy kihajtható kis LED lámpa. Bár pofátlanul drágán árulják őket. Nekem otthon van az ágyam mellett egy olvasólámpa ami nos... betölti a funkcióját. Amúgy tömegközlekedésen szokott lenni elég fény az olvasáshoz, ha otthon jön rám akkor meg vagy lámpa, vagy kiülök a kertbe :)

    Nekem még nem volt olyan hogy hiányzott volna a megvilágítás... mondjuk én úgy kezelem mint egy könyvet.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák