Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz tasiadam #14 üzenetére

    Szerintem nem a játékosok miatt hibrid. Bár érdekelne, mivel magyarázod?

    A hibrid megközelítés magyarázata a Pollack szabály. Az Intel E magokkal throughput teljesítményt akar lapkaterület és esetleg energia hatékonyan növelni. Utóbbi sajnos pont nem látszik.

    Hibrid szerver processzor nem szerepel az útitervekben. De nagyon nagy magszámú E magos szerverprocesszor igen.
    Viszont azt nem zárnám ki, hogy idővel HEDT célra Hibrid File-okból dobjanak össze Valamit.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • arn

    félisten

    válasz tasiadam #14 üzenetére

    Mobilra kellett vmi, mert ott a hatekonysagnak nagy szerepe van - illetve mashol is, mert altalaban a leghatekonyabb rendszert lehet jol skalazni. Nem lesz gond az intellel, ha elkezdik azt is a tmscnel gyartani. Az mas kerdes, hogy mennyi procit lehet majd venni, az apple is nem veletlenul maradt az 5nm nodeon.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz tasiadam #20 üzenetére

    Nem tudom, de a csucsprocikat megerne neki oda portolni

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Alogonomus

    őstag

    válasz tasiadam #26 üzenetére

    Az ESXi ráadásul nem is tudja kezelni a hibrid processzorokat. Alapesetben csak a takarékos magokat látja, a takarékos magok letiltása után veszi csak észre az erősebb magokat, viszont úgy a takarékos magok fölöslegesen vannak a processzorban.
    Az már csak extra, hogy bekapcsolva hagyott E-core esetén a ring bus is csak 3,6 GHz-en működik, míg csak P-core esetén 4,7 GHz a sebessége.

  • Petykemano

    veterán

    válasz tasiadam #26 üzenetére

    A hibrid design célja hosszútávon szerintem a nagy throughput elérése. Az eddig látottak alapján elsősorban a lapkaterületre vetített tranzisztor-hatékonyságot sikerült abszolválni, abban bizonytalan vagyok, hogy cél-e energiahatékonyság elérése is, mivel sajnos az E magokat is szerintem túlpörgetik a frekvencia-görbe meredek pontjáig.

    Az Alder lake, mint első körös hibrid termékben szerintem ezt megpróbálták úgy pozícionálni, mint ahogy az Arm esetén működik, tehát mintha az E magok LP magok lennének, amik elviszik a háttérfolyamatokat. Nyilvánvaló, hogy erre a célra, nem kell 16 E mag (Raptor lake) és ennek megfelelően pl az Apple nem is tesz a minimálisnál több LP magot a nagy teljesítményű processzoraiba se.

    Ez a technológia még gyerekcipőben jár - szoftver oldalról. Az ADL több problémába is belefutott. De a Hyper-Threading is úgy indult, hogy "jaj, bárcsak inkább ne is lenne."

    Egy gamer szerintem jelenleg szinte semmilyen hasznát nem látja. Megkockáztatom, hogy A raptor lake esetén egy 8P+0E magos példány és egy 8P+16E példány között egy gamer annyi különbséget fog csak tapasztalni, mint amennyi különbség tapasztalható egy 5800X és egy 5950X között.

    Ahol ennek tényleg jelentősége tud(na) lenni, az az a piac, ahová az 5950X és a Threadripperek készülnek. Többszálas teljesítmény tekintetében 4db E mag 1db P mag helyét elfoglalva kb 2 P mag (+HT) teljesítményét tudja leadni.
    Képzelj el egy olyan példányt, amiben 8P mag van és 8E mag helyett 32. Ez méret szempontjából ugye egy 16P magos példánynak felelne meg, de úgy ad le MT szempontjából egy 24 P magnak megfelelő teljesítményt, hogy közben ST tekintetében sem kell kompromisszumot közni. Egy ilyen példány kb 310mm2-es lenne, ami még mindig nem vállalhatatlan akár egy 5950X-szel szemben se, amit így már bőven lekörözne, egy 24 magos Threadripperrel szemben meg pláne!

    Persze egy ilyen lapka nem fog egyelőre elkészülni, mert az Intel ring buszára közvetlenül nem lehet ennyi magot felfűzni

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák