Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    "A harmadik, a megkonstruált életcélok, annak köszönhetőek, hogy intellektusunk ezt lehetővé teszi, de ez nem azt jelenti, hogy Nekem el kell ezeket fogadnom, hiszen pont az adja a szabadságot, hogy amit NEM akarok megtenni azt nem kell."

    Szerintem komoly önismeretre és fejlettségre vall, ha valaki odáig eljut, hogy nemet tud mondani, de úgy, hogy az ne okozzon nagy konfliktust. Ez sokszor igen nehéz. Nekem sok év önismereti tanulás kellett ehhez. Egy fő tanulság a számomra: tanácsokat meg lehet hallgatni, de ettől még nem leszek rá kötelezett, hogy meg is fogadjam.

    Megkonstruált életcélok: sokat számít a tudásunk az életről, ahogy írtad, a kulturális keretrendszer. Amit viszont nagyrészt gyerekkori múltból hoztunk. Valakit rengeteg sérelem, fájdalom, tragédia ért, ami befolyásolja az életvitelét.
    Sok év önismereti munka, belső folyamatok fejlesztése, tanulás kell, mire mellette tudunk teljes értékűen élni.
    Fontosnak tartom pl. hogy ne felfokozott indulatból hozzunk döntéseket. Ajánlott a Mindfulness tanulása pl.
    De pl. szerelemnél célszerű ha van érzelem.

    A boldogságról még: Pál Feri egyik 2016-os előadásán ezt hangsúlyozta: A boldogság egy folyamat. Nem egy állapot. Az a folyamat, amit a cél elérése közben teszünk. De nem maga a cél!

    Ez nagyon szimpatikus:
    #54
    "Van akit szeretek szerelemmel és viszonozza, vannak barátaim akik a szerelem módosult formáját elvezik amit szeretetnek hívnak, de tudom hogy ez az a csúcs amit el akartam érni, meg akartam tapasztalni."

    Mélyen egyetértek bkercso #52-vel is:
    "Szerintem vannak olyan életszakaszok, amikor csak szemlélődni érdemes, aztán a szellem megújul, mert van ilyen képessége. Nem szabad beleragadni abba, ami nem tetszik."

    Tetszik a diskurzus!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák