Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    "Mondjuk engem nem érdekel melyik oldal mit csinál: milyen magyarázatokat ad"

    Ezt azért írtam mert én nem élek vele, és mondjanak is bármilyen indokot XY függőségre az akkor is függőség, mind1 ha fű, vagy cigi, pia, stb...

    Ha a saját függőségemet akarom leírni: a cigi, egyszerűen sokat bagózok ennyi.... le kellene tennem mert árt az egészségnek, nem akarom megmagyarázni hogy: jaj a mariskát lehet tolni ezerrel, akkor a cigit is, vagy akár fordítva. Az a baj hogy a már kialakult állapotra akarjuk ráhúzni a nagy igazságot: mert hát az XY is mérgező, akkor én miért ne fogyaszthatnám az én kedvencemet. NEM, egyik sem helyes, csak az igazságot beismerni marha nehéz... mert ilyen az ember: még elszívom ezt a jointot, ledöntöm ezt a felest, bekapom az utolsó xanaxot.. nem az a lényeg hogy mi legális, vagy mi nem, hanem az hogy marhára árt az egészségnek... ha az állam nem húz egy határt még-inkább beleverünk a züllésbe...

    Tudod mik a tények? Amit látok!, Heti rendszerességgel vonatozok: Boldva, Szendrő, Szendrőlád, Sajókaza, Vadna ,Sajónémeti, Putnok, Ózd felé.... nem hogy Magyarországon, de Európában is erősen balkáni a jelleg, no az igazi fekete borsod. Elsőként amikor arra jársz talán a fajgyűlöletet érzed, aztán kezded kapisgálni hogy tudatlan analfabéta tömeg, de ugyan úgy vannak benne jó és rossz arcok... megszűnik benned a székből ugatós: "dolgozni sem akar" vélemény.... meg az a fajta életszemlélet ami a nemzeti érzelműek szoktak posztolgatni facén... (ezt csak azért írom, mert ez is egyfajta folyamat, juj pedig az ultra liberális szemlélettől milyen messze van ;] )

    De a lényeg: látom nap mint nap, hétről hétre, hónapról hónapra hogyan élnek azok az emberek. Mikor pénz áll a házhoz jóformán azt sem tudják miaz... hogyan kezeljük, mik a prioritások.. ilyenkor tele a vonat velük: kola, chips, mindenféle hülyeség a szatyorba: mire a másfél órás út alatt hazaérnek bepusztítják az egészet, és kapufa a pénznek... az állomáson tele a fejüket lóbáló herbával teletolt 10-14 éves gyerekeknek, mint pesten a király utca x 100.. amikor ezt látom teljesen más perspektívából látom a világot.... ez nem elvont ELTÉ-s gyerekek teadélutánja, körszakállas majom hipszter gyerekek jointozgatása, akiknek ha elfogy a pénz húznak haza a mamahotelbe... de még onnan is szervezik az "éljen a drog" mozgalmat. Namármost a fent leírt társadalmi körülmények közt élőknek mennyire jó ha elengedni az állam a kezét? Valamilyen formában már így is elengedte, valahol rendszerváltás után.... de most még törvényileg is? Drogozzatok, nektek már teljesen mindegy?!

    Bárminemű szer legalizálása, hatványozza ezeknek az embereknek a függőségét, ezt nem szabad engedni.. mert nem tudnak neki gátat szabni belül. Ebben a társadalmi rétegben más szabályok érvényesek mint egy átlag polgári családnál... ha valamit meg lehet csinálni, ők meg is csinálják, és ezt nem szabad engedni.

Új hozzászólás Aktív témák