Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    Az az igazság az érvrendszer az elszívott mariskák mennyiségével csorbul. Bocsi nem hagyhattam ki :D

    Vannak legális, és illegális drogok.. a legális drogok: kv, cigi, alkohol.. és ahogy beleolvastam a szakirodalom is így írja.

    A mariska, vagy más illegális drog betiltása szerintem más okokra vezethetőek vissza... A globális társadalom mindig valamilyen erkölcsi magyarázat mögé bújik ha engedélyezni/tiltani kell. A másik szereplő a gazdaság, és az adott anyag volumene/terjesztéséből származó busás haszon.

    Ha a törvényeket nézzük: Mindent be kellene tiltani.... és keményen büntetni.

    De a társadalom és benne az ember ezt nem tűri el--> lásd a szesztilalom pl.

    Hogy miért nem engedik a kokót, mariskát, lsd-t? Azért mert az ember magára borítaná a társadalmat, vicc de a GDP visszaesne, csökkenne a munkára képesek száma, valamint sok ezer milliárddal nőne az egészségügyi kiadás.. nőne a bűnözés, egész városrészek lennének tele kóválygó drogosokkal,

    Bár felőlem engedhetnék... ott pusztuljon az összes ahol van.

  • Doze

    aktív tag

    válasz dabadab #19 üzenetére

    Dehogynem.... elég erős gazdasági visszahatása lenne mindenféle keménydrog legalizálásának. Így is nagyon-nagyon sok pénzbe kerül az alkohol/cigi a Tb ellátás berkein belül. Persze ezzel szembe nőne az adóbevétel... de itt ne egy kis fűre gondolj, hanem kemény cuccosra

    Sok mariska legalizáció is csak egy újabb szeg az állam "gondviselő" fejfájába. Most boldog-boldogtalan megy orvoshoz ha lazulni akar... az emberek ilyenek.

    Azért írtam azt amit: Vagy minden káros dolgot be kellene tiltani: alkohol, cigi... vagy mindent engedni az a konzekvens. Ezzel szemben most megy az álszentség: jaj hát a mariska gyógyszer, ugyan úgy bullshit mint: a mariska kapu a kemény drogok felé. Van igazság mindkét oldalon, DE egyértelműen engedni-tiltani csak nehéz magyarázatok alapján lehet.

    Kéne egy komoly hatástanulmány: ha engednének minden kábszit milyen hatása lenne a társadalomra.. Az tuti hogy a kábszeres rendőrök felszabadulnának, a bandaháborúknak is vége lenne. oké jó lenne, de kérdés hogy a társadalom alja aki eddig még nem drogozott hogyan viszonyulna ehhez... szerintem mennének zacskószámra venni, ha meg elfogyna a pénz: akkor lopni. A társadalom nagyobb része meg közömbös lenne...

    Mondjuk engem nem érdekel melyik oldal mit csinál: milyen magyarázatokat ad. De azt egyik túltanult 3 diplomás mariska imádó se felejtse: az alkohol, csak itthon is éves szinten több 10e áldozatot szed. Ráadásul romba dönti a családokat 1-1 ember gyenge-jelleműsége miatt.... gondolni kell a függő családjára, környezetre gyakorolt hatására is.. ne kelljen már megint gyerekekkel erőszakoskodó/püfölő, a fizetés után 3 nappal összes pénzt elivó örömapákra rávilágítani... nem egy emberkét ismerek, akinek soha nincs semmire pénze, de hogy a hét 7 napján a kocsmában eregesse a torkán a kommerszet arra van/volt/lesz mindig is.

    Persze a tulerkölcsös túlvallásos, otthon minden tiltó "jaj mer erkölcsi romlásba dőlsz" embereket is lehet fingatni rendesen, akiknek minden "fáj" jellemzően azok akik minden baj..

    Szubjektíven: mivel azt nem lehet tiltani hogy valaki ne csináljon gyereket akkor ha keménydrogos, ezért ellenzem a legalizálást. Mindenkinek joga van úgy tönkretenni az életét ahogy akarja, eddig is meg van/volt a lehetősége, de másét nem, és erre nem lesz jogalapja sohasem... és ha máshogy nem lehet megvédeni a gyereket akkor legyen tiltott minden szer.... 1 ember tönkretétele is sok a "szabadság" jegyében

  • Doze

    aktív tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    "Mondjuk engem nem érdekel melyik oldal mit csinál: milyen magyarázatokat ad"

    Ezt azért írtam mert én nem élek vele, és mondjanak is bármilyen indokot XY függőségre az akkor is függőség, mind1 ha fű, vagy cigi, pia, stb...

    Ha a saját függőségemet akarom leírni: a cigi, egyszerűen sokat bagózok ennyi.... le kellene tennem mert árt az egészségnek, nem akarom megmagyarázni hogy: jaj a mariskát lehet tolni ezerrel, akkor a cigit is, vagy akár fordítva. Az a baj hogy a már kialakult állapotra akarjuk ráhúzni a nagy igazságot: mert hát az XY is mérgező, akkor én miért ne fogyaszthatnám az én kedvencemet. NEM, egyik sem helyes, csak az igazságot beismerni marha nehéz... mert ilyen az ember: még elszívom ezt a jointot, ledöntöm ezt a felest, bekapom az utolsó xanaxot.. nem az a lényeg hogy mi legális, vagy mi nem, hanem az hogy marhára árt az egészségnek... ha az állam nem húz egy határt még-inkább beleverünk a züllésbe...

    Tudod mik a tények? Amit látok!, Heti rendszerességgel vonatozok: Boldva, Szendrő, Szendrőlád, Sajókaza, Vadna ,Sajónémeti, Putnok, Ózd felé.... nem hogy Magyarországon, de Európában is erősen balkáni a jelleg, no az igazi fekete borsod. Elsőként amikor arra jársz talán a fajgyűlöletet érzed, aztán kezded kapisgálni hogy tudatlan analfabéta tömeg, de ugyan úgy vannak benne jó és rossz arcok... megszűnik benned a székből ugatós: "dolgozni sem akar" vélemény.... meg az a fajta életszemlélet ami a nemzeti érzelműek szoktak posztolgatni facén... (ezt csak azért írom, mert ez is egyfajta folyamat, juj pedig az ultra liberális szemlélettől milyen messze van ;] )

    De a lényeg: látom nap mint nap, hétről hétre, hónapról hónapra hogyan élnek azok az emberek. Mikor pénz áll a házhoz jóformán azt sem tudják miaz... hogyan kezeljük, mik a prioritások.. ilyenkor tele a vonat velük: kola, chips, mindenféle hülyeség a szatyorba: mire a másfél órás út alatt hazaérnek bepusztítják az egészet, és kapufa a pénznek... az állomáson tele a fejüket lóbáló herbával teletolt 10-14 éves gyerekeknek, mint pesten a király utca x 100.. amikor ezt látom teljesen más perspektívából látom a világot.... ez nem elvont ELTÉ-s gyerekek teadélutánja, körszakállas majom hipszter gyerekek jointozgatása, akiknek ha elfogy a pénz húznak haza a mamahotelbe... de még onnan is szervezik az "éljen a drog" mozgalmat. Namármost a fent leírt társadalmi körülmények közt élőknek mennyire jó ha elengedni az állam a kezét? Valamilyen formában már így is elengedte, valahol rendszerváltás után.... de most még törvényileg is? Drogozzatok, nektek már teljesen mindegy?!

    Bárminemű szer legalizálása, hatványozza ezeknek az embereknek a függőségét, ezt nem szabad engedni.. mert nem tudnak neki gátat szabni belül. Ebben a társadalmi rétegben más szabályok érvényesek mint egy átlag polgári családnál... ha valamit meg lehet csinálni, ők meg is csinálják, és ezt nem szabad engedni.

Új hozzászólás Aktív témák