Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz QwErTy42 #2 üzenetére

    Sztem a Lenovo-t vedd ki a sorból. A Lenovo 4/5xxP-t igen, a többit nem tenném az üzletei kategóriába. Mivel használtam 440-et, 450-et, meg most előttem van egy 820G1 a HP agyonveri, a kijelző az egyetlen, amiben jobb a Lenovo, a többire nem fogadnék, hogy 3 évig kibírja... A kopásokról ne is beszéljünk, már 1,5 év múlva úgy néz ki egy mai Lenovo "business" gép, mintha egy kutya köpte volna ki.

    És persze azonnal jön a válasz, hogy ezek a gépk 90 %-ban dokkolóban vannak, meg mi van ha nem, akkor nem is kell megcsinálni rendesen.

    Ehhez képest ez az Acer világbajnok, két dologba lehet belekötni, az egyik a gari, ami az Acer-nél gyak nem megfelelő egy cégnek, meg a Numerikus klavi. Ezen felül mindenben veri a Lenovo-t azonos kategóriáját.

    Használtam a 14"-os verzióját, ennek az Acer-nek, hát vetekszik a Dell Latitude 7000-essel, és a HP EliteBook 840 G3-al. Nem gondolnám, hogy a 15"-os verzió gyengébb lenne.

    Persze ez teljesen magánvélemény.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz QwErTy42 #7 üzenetére

    Na meg ez az összeállítás ennyi pénzért egy Fujitsu E756 mellett nem igen tud ám labdába rúgni.

    Szerintem is, a mostani Fujitsu E7 széria nagyon jó lett. Szerintem a Dell és a HP is jól a Lenovo helyét a Fujitsu átvette nálam. A Lenovo-t én kizárom már mindenből, mert nem tettszik a minősége.

    (#8) Lacok

    Arra azért kíváncsi leszek, hogy az a két zsanérnak nevezett pöcök intenzív használat mellett mennyire fogja bírni a strapát.

    Nézd meg a mai Lenovo-ok zsanérjait, ja ez pöcök, akkor az egy bóvli.

    #4) Dr. Akula

    Na a következő géped legyen Lenovo :D Ha ennyire jó szerinted... :K A Fujitsu, Dell OK, Bár általánosítani nem kellene, mert az 5000-es Latitude azért nem a minőség szinonimája mostanában. Akkor már inkább HP ProBook 600, vagy LifeBook E5/7.
    A mai Acer-ek már nem a 6 - 8 évvel ezelőtti Acerek. Pláne a P600-as sorozat.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sanzi89 #12 üzenetére

    Ebben van valami.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    Azért most nem védeni szeretném, de megnéztétek amúgy egy HP EliteBook 84/50 G3, ahol nincs iPS, vagy egy Dell Latitude 7000-es i5/i7-es verzióba mennyibe kerül? Mert szerintem nem sikerült megnézni. Kb 1,5* ennyi, ahhoz képest nem drága, amit nyújt. Szerintem. És annyival egyik sem nyújt többet, hogy valaki 5 - 600 000 Ft-ot kiadjon értük.

    Amúgy ha nekem lenne cégem akkor az Acer-t egy dolog miatt nem venném meg a gari ügyintézésük. Minden más miatt igen. Annyival nem rosszabbak ezek a p600-asok, mint amennyien beállítják. Az Acer P64/659x/g és a mostani P600-ok minőségben hozzák a konkurenciát. A gariban nem ebben 100 %-ig igazatok is van. A szerelhetőség meg olyan dolog, hogy abban a HP viszi a prímet a csavar mentes bontással. De ha valakinek nem tettszik ennek a masinának a szerelhetősége, akkor nézze meg a Lenovo TP 460-at na az mennyivel jobb ha bármit akarsz cserélni minimum 6 - 10 csavarral férsz hozzá bármihez, attól függ milyen modell:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Peak #17 üzenetére

    Nem írtam olyat hogy gagyi!

    Gari ügyintézést írtam nem ugyanaz!

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Peak #19 üzenetére

    Hát az szerintem elég nagy baj lenne, ez persze eléggé magánvélemény, az, hogy elviszik Brno-ba az eleve nem jó egy olyan eszköznél, amiben vannak üzleti jellegű adatok. Ha meg kiveszed a HDD-t, akkor azt ugye nem teheted meg, mint egy Dell, vagy HP esetében.

    Tehát potenciális üzleti titok kikerülhet. Ez nagyon nem jó.

    Nem tudsz kivel kommunikálni ha esetleg probléma van, vagy ha igen, akkor az macerás. Ezt nem vállalja be egy kisebb nagyobb cég sem, én sem vállalnám be.

    A harmadik, hogy hivatalosan az Acer-nél a gép megbontása gari vesztéssel jár, most az mindegy is, hogy előtte visszateszem, amit kivettem stb, de ugye az is teljesen mindegy mit mond bárki, hivatalosan a Dell, HP megengedi, hogy bontsd a gépet, az Acer nem.

    Szóval ezek mind a gari problémájába tartoznak nálam. Ha ma viszik holnap hozzák, és 100 %-os a gari ügyintézés akkor nincs ilyen probléma, de ugye azért ilyen nincs.

    A HP, Dell esetébe helyszínre jön a szervizes előttem teszteli le, és ha látok problémát, akkor ott helyben a szeme előtt meg tudom mondani mi a baj, nincs olyan, hogy az Acer "véletlenül" nem (akarja) vette észrevenni mi a baj, és már 3-orra küldöm vissza a notebookot, aztán vagy elfogadja vagy nem a hibát, nincs olyan, hogy 2 év múlva nincs alkatrész, és levásárolhatom stb.

    Azért az Acer ezen láthatóan sokat spórol. Ami egy cég életében sem biztonsági sem pedig idő, sem pedig semmilyen szinten nem biztos, hogy belefér.

    Persze ez is magánvélemény, illetve tapasztalat.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Peak #21 üzenetére

    Az összes dolog amt irtál, hamis vagy félinformáció, a tájékozatlanságodból eredő dezinformálás, merő feltételezés vagy szimplán rágalom.

    Figyelj én ötször küldtem vissza egy Acer Aspire gépet. És a végén kiderült nincs hozzá már alaplap, akkor ezzel mi a helyzet. Igaz ez 2013-ban volt, de ha ez nem így van, akkor kérlek írd le hogyan van, mert én örülnék, ha az Acernek lenne azonnal helyszínre érkező szervizese. Van ilyen azóta? Be tudom vinni a garanciális gépemet magyar szervizbe, ahol magyar szervizessel tudom megbeszélni mi a problémám? Írd meg mert érdekel, és tényleg érdekel!.

    Javaslom járj utána pontosabban, mert ez a teljesen hibás félretájékoztatás súlyos károkat okoz a vásárlók számára, és érdemes volna majd egy helyesbítő posztot is kitenned.

    2. A jótállás kizárása és korlátozása 39. oldal.

    http://static.acer.com/up/Resource/Acer/Docs/StandardWarranty/20160905/WY_Acer_NB_EMEA_NC.20811.07M_v1.pdf#_ga=1.211719958.2016708816.1474049852

    Nekem világos. Melyik része volt félrevezető?

    (Helyetted én nem szeretném pontról pontra cáfolni és javítani a posztod.) Köszönöm együttműködésedet.

    Ha van ilyen garancia én pl szívesen venném meg ennek a gépnek a 14"-os verzióját. Mert nekem tettszik az a gép. És persze nem úgy hogy majd az Acer külön köt velem egy business szerződést hanem ez alaphelyzetben is jár....

    Én is köszönöm az együttműködésedet....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák