Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz stewe780 #15 üzenetére

    Te ezt most komolyan allitod vagy a mai napon mindenki ennyire szarkasztikus hangulatban van :F

    Osszehasonlitaskent az altalad emlitett Asus T100 -al:

    1) a T100-hoz az intel hihetetlenul kedvezmenyesen adja az atom SoC -ot, mig a Core M -ert rendesen fizetni kell, ez szerinted nem jelentkezik a koltsegeken?
    2) a windows a T100-hoz licenszdij mentes, mig az acer nem esik bele a licenszdij mentessegbe
    3) dupla ennyi RAM, ami raadasul 1066MHz helyett 1600MHz -es nem kerul semmi felarba?
    4) eMMC helyett SSD szerinted nem kerul semmi felarba?
    5) joval nagyobb meretu, jelentosen nagyobb felbontasu, es sokkal-sokkal fenyesebb kijelzo szerinted nem kerul felarba?
    6) az igenyesebb, masszivabb osszeszereles se kerulne semmibe?

    Es komolyan elvarod, hogy ugyanannyiba keruljon a ketto? :U

    Az meg csak hab a tortan hogy:
    - Nem tudom honnan szedted azt hogy a Core M elonye ~40% lenne az Atom 37XX szeriahoz kepest, de ez egy hatalmas baromsag. Nezz alaposabban utana, a gyakorlatban az U szerias (15w TDP) i3 es i5 kozott van CPU teljesitmenyre, GPU teljesitmenyre meg me'g az utobbira is raver.
    - Megint nem tudom honnan szedted hogy nagy felbontason gondok vannak a megjelenitessel, de ez igy megint csak nem igaz: a GPU resz uresjarati orajele 100MHz ami bizonyos modelleknel FHD felbontas FELETT gondot okozhatott a 2D-s asztalon. Esetemben ha barmi tevekenyseget vegzek a GPU orajele azonnal megugrik igy nem vagyok erintett.
    - CPU-k kozti nyers orajelosszehasonlitas pedig abszolut nem allja meg a helyet, mivel a ketto egymastol teljesen fuggetlen fejlesztes! (Bay Trail vs. Broadwell)

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz stewe780 #17 üzenetére

    A 9" ingyenességlimitet már rég kitolták, hirtelen fejből meg nem mondom hol tart most.

    A linkedben csak szintetikus teszt van ami nem fedi a valóságot. A valóságban én pár program esetén igen jelentős különbséget tapasztalok ami nem fedi azt a ~40%-ot, míg pár dolog esetén az eltérés jelentéktelen.

    Néhány dolog a nyers CPU+GPU erő miatt fut sokkal gyorsabban, míg néhány dolog attól a ténytől, hogy az atom SoC nem tartalmaz PCI-E sávokat, és így pár integrált eszköz sávszélessége (pl. T100 esetén az SDIO-ra kötött wifi) erősen korlátolt amit ilyen tesztprogrammal az életben nem mutat ki senki :P míg pár dolog egyéb okokból fut gyorsabban (SSD előnyei).

    Egy dolog biztos, a legtöbb hétköznapi feladatra az Atom Z37XX SoC nyers CPU ereje már bőven elég volt, és ezen a még akárhány % -al jobb Core M hiába tesz rá egy pár lapáttal, nem ettől lesz gyorsabb a rendszer.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák