Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz klaczi #16 üzenetére

    Semmi gond, de én csak azt írtam, amit tapasztaltam.

    A külső megegyezés ne tévesszen meg. Pl. régebben a ThinkPadeknél háromféle gyárrtó billenytűzetét szerelték a gépekbe. Külsőre teljesen egyformák, a belső mechanikában tértek el. Minőségben pedig ég és föld volt a két végpont között.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • RaiDani

    tag

    válasz klaczi #16 üzenetére

    Ebben a tesztben is dicsérték a billentyűzetet. Írták hogy kellemes a gépelés rajta.
    De nem kötelező ezt tapasztalni, a szerzőnek ezek szerint kényelmetlen volt. :)

  • Sipi

    addikt

    válasz klaczi #31 üzenetére

    Szia!

    Nem tudok napirendre térni efölött... Átnyálaztam a cikket, de nem látom, hol írja, hogy ugyanez a billentyűzet van benne. Honnan van az infód, hogy ugyanaz került bele?

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz klaczi #47 üzenetére

    Értem, csak pont ez a különbség zavar, mert elvileg ugyanazt kellett volna tapasztalnunk a tesztelés közben

    1) Mint írtam, még Thinkpadek esetében is több gyártó billentyűzete kerülhet ugyanazon típusba. Van belőle lötyögős-kiesős és atombiztos is. Külsőre mindegyik ugyanúgy néz ki, és mindegyiket Thinkpad-billentyűzetnek hívják. Lényegében csak szétszedés után derül ki, melyik mi. (És nem azért írok lenovo-t, mert vele hasonlítom össze az Acert. Semmi köze a témához. Azért írtam, mert van rá példa, hogy látszólag egyforma dolgok belül különböznek, mindenféle áttervezés nélkül.)
    Nem arról van szó, hogy az Acer újat tervezett. Az IBM/Lenovo sem tette. Csak több gyártó is gyártja ugyanazt a billentyűzetet, különböző minőségben.

    2) Nem láttad és nem tapintottad az 1151-es billentyűzetetét. Egy darab kép alapján állítod, hogy ugyanaz, mint az Aspire 751-ben. Szerinted egy webes képből biztosabb következtetést lehet levonni? Pont a nem látszó belső dönti el, mennyire könnyű lenyomni, mennyire határozott a nyomáspont, stb.
    A hivatkozott külföldi teszt is inkább arra tér ki, hogy kényelmes, mert nagyok a billentyűk. (The keyboard is very pleasant to work with thanks to the large keys which have a proper hub: fatigue is not a problem here.) Ez igaz is, szép nagyok, könnyű eltalálni, csak épp lenyomni nehéz. Szerintem pont a nagyméretű billentyűk okozzák, hogy nagyon eltérnek a különböző gyártósorról lekerülő darabok. Egyszerűbb mechanika esetén nehéz megoldani a biztos érintkezést. A bonyolultabb, esetleg nem tejfölösdobozból készült belső felépítés pedig drágább.

    3) Azt, hogy az idő múlásával csak jobb lehet, ugye, te sem gondolod komolyan? Konzumer gépről van szó, itt sosincs szó "evolúcióról" vagy egyre jobb tervezésről. Pénzről van szó, minél olcsóbban kihozni az új dolgokat, mert főleg az alsó kategóriás konzumereknél a felhasználók "árérzékenyek", nem veszik meg a gépet, ha 10 forinttal drágább, mint pl. az ASUS hasonló cucca.

    4) Ha megnézed, TFT-ből is valami nonamebb van a gépben. Ellentétben pl. az 5553-mal, amiben LG TFT van és kinézetre ugyanilyen, minőségre mégis sokkal jobb billentyűzet.

    Belépő szintről van szó, itt szó sincs minőségről és hasonlókról. Be van lőve az árszint, kb. 150.000 forintból kellett kihozni a gépet, mett a konkurens gyártók hasonló termékei is ekörül vannak. A 751-ben a platform olcsóbb volt, bele lehetett tenni pl. jobb billentyűzetet.
    Ebben egy vadonatúj AMD-Ati platform van, mivel még csak most jelent meg, valószínűleg drágább. Valahol spórolni kell a gépen: sajnos megtörtént. Kijelzőből is elég tré van benne, gondolom, a HDMI miatt úgy gondolták, a felhasználók úgyis külső monitorra teszik ki a képet, akkor meg elég ez is.

    Lehet, hogy hülyeségeket írok, lehet, hogy tényleg szuper alkatrészekből van az 1551-es összerakva, de szakmai szempontból az nem érv, hogy "nekem nincs ilyenem, sosem láttam, sosem tapintottam, de láttam egy képen, hogy ugyanaz, mint...". Az sem szakmai, hogy az Acer biztosan nem ront a minőségen. Ha pár centet spórolni tud, biztosan megteszi, hiszen az alsó kategóriában nem köti meg a kezét a kötelező elvárás, hogy csúcsminőséget gyártson.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz klaczi #47 üzenetére

    Elnézést, nem akartam sem sértő, sem támadó lenni.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák