Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WinPho

    senior tag

    válasz Plazmacucci #30 üzenetére

    Én a beállítások panelen már hónapok óta nem jártam.Egyszer beállítottam megfelelőre, onnantól ment is szépen, vezérlőpulton meg minden ugye maradt a régi, és azon a maradék dolgot beállítom.

    I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

  • Komplikato

    veterán

    válasz Plazmacucci #51 üzenetére

    "Mondjuk, csak W8-cal lehet új, előre telepített laptopot kapni."
    Ehhez képest hírekben szerepelt egy bizonyos gyártó, aki levette a W8-at a gépeiről és W7-el árulja, talán a HP volt? De rémlik azóta más is követte a példát. Okkal.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Plazmacucci #30 üzenetére

    Én örülök, hogy egyáltalán ilyen - oldalról beúsztatunk egy panelt - az eszükbe jutott. Az más kérdés, hogy lehetne értelmesebben is használni.
    Mondjuk a vezérlőpult pont ugyanazon a panelen foglal helyet, ahol a Gépházat is meg lehet nyitni. Legalábbis asztalról.

    sh4d0w

    Az autokrata vezetést feldughatja magának az, aki nem látja mire van igény. Ez ilyen egyszerű és lám most emiatt sírnak a MS oldali figurák is. Viszont ilyenkor nem értem minek volt hosszadalmas béta teszt :F

    Amit meg emberünk hadovál a mondandójában: "a Windows azért olyan amilyen, mert százmilliók igényének kell megfelelnie"

    No persze..csak szeretne. De ez igen régóta nem sikerül neki. Főleg azon gondolkodásmód miatt, amit egyik win verzió telepítése közben lehetett olvasni a kijelzőn, miközben várakozott az ember tétlenül: "Ez az új módja a ...." Bár ez még szép és jó is lenne, ha figyelembe vennék a felhasználói igényeket és aszerint valósítanák meg az újításokat. Amint viszont tapasztaltuk ez nem egészen így valósult meg eddig.

    Amilyen alkalmazásokat nyújt, akár éppen elegendőek is lehetnek. Legfeljebb a kezelhetőséggel és persze egy idő után a nyújtott extrák hiányosságaival kell megbirkózni. Viszont ezekre a régebb óta win-t használóknak biztosan megvan az alternatív 3rd party programja.

    Amúgy meg szvsz. otthoni felhasználásnál igazából nincs gond a win8-cal - én legalábbis egész jól kifogtam a konfigommal, mert kezdettől fogva jól használható - pár apróbb hülyeség van itt is, de win7 se volt különb.

    Legnagyobb hibája a 8-nak, hogy nem nyújt lényegesen többet a win7-nél. Sajnos a "Modern" felület és rá az appok nem úgy sikerült(ek) ahogy azt elképzelték. Az asztal pedig szinte ugyanaz, mint win7 esetében. Emiatt nem érdemes sok pénzt beleölni a win7-ről win8-ra váltásba. Win8 előnye egyértelműen az UEFI secure boot kezelése. Bár a 8.1-el jól "szembeköpték" a sima 8-as vásárlókat a jelenlegi frissítési lehetőséggel nulláról indítva. No persze, aki bújja a fórumokat az talál megoldást közvetlen 8.1 telepítésére 8-as kulcs birtokában.

    De ismétlem a win alapvető legnagyobb problémájának kiindulópontja ez: nincs lehetőség választani, mert ez a követendő elképzelés MS oldalról: "Ez az új módja a ...."

    read-only mode on the forum

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Plazmacucci #30 üzenetére

    Eldugja a vezérlöpultot ? 8.1töl jobb kattintás a start gombra, és ott a vezérlöpult..

Új hozzászólás Aktív témák