Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujoimro

    tag

    válasz torreadorz #17 üzenetére

    azok a cégek akik szabad szoftvert gyártanak vagy
    -korábban fizetőset gyártottak/pénzért irtak szoftvert és már annyira megszedték magukat hogy most már ebből fenn tudják tartani az ingyenes szoftvereiket (pl. mozilla)

    a mozilla nem megszedte magát hanem csődbe ment.

    -más iparágakból fedezik a szoftverirás költségeit (pl IBM)
    az IBM azért támogat sok szabad programot, hogy ne függjön a pénzes alternatíváktól (lotus notes). Ez a legegyszerűbb anyagi megfontolás. Pénzt spórolnak meg.

    -reklámokból élnek meg (pl. google)
    MSN? HOTMAIL? MESSENGER?

    -fizetős programot gyártanak de mellé kiadnak egy ingyenes/szabad de butitott verziót is általában a szabad szoftver funkcionalitásában alig külömbözik a fizetőstől.

    magánszemélyként egy fizetős szoftvert gyártó cégnél dolgozik jó pénzért és egyébként hobbyból ir szabad szoftvert
    a kernel fejlesztőinek nagy része (ingo molnar) profi és teljes állásban fizetik azért, hogy ingyenes programot fejlesszen. Ezek mind commers cégek és csak azért csinálják, mert így kifizetődőbb.

    az összes programozónak felkopna az álla ha a termékét ingyen kéne adnia és az összes fejlesztő cég is csődbe menne ha ingyen adná a termékét...
    nem arról van szó, hogy a programozók megélnek-e vagy sem, hanem hogy a részvényeseket nem kellene eltartani fölöslegesen. Mindig azt a példát szoktam felhozni, hogy egy zenei cd árának 1%-a megy az alkotónak. Én azt az 1%-ot szivesen kifizetem. A szoftvereknél ez az arány még rosszabb. Végül is század annyit mindenki kifizetne...szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák