Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BRinyo

    aktív tag

    válasz PPeter #40 üzenetére

    Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Miért jobb akkor nekem a HDDVD, mint a bluray? Semmiért, ha akarom, holnap bemegyek egy boltba, megveszek minden szükséges kelléket a bluray íráshoz és lejátszásához, aztán szerdán már mozizhatom akár a saját HD felvételeim bluray lemezről. Ami pl eleve bejáratott formátum, ha tisztában van valaki a Sony XDCAM-eknél alkalmazott lemezeivel ([L:http://bssc.sel.sony.com/BroadcastandBusiness/markets/10014/xdcam_media.shtml][/L])
    A másik, miért lenne előnyös egy olyan technológia, amiről mindenki beszél és nem elérhető? Mióta tart ez a harc? Amióta lehet kapni a bluray-hez szükséges dolgokat, azóta nálam nyert a bluray. Persze, emlékszem a DVD+R szabványra. Most már univerzális meghajtóknak köszönhetően bármilyen lemezt vehetek. Volt az LG-nek egy meghajtója, ami mindent írt volna. Valaki kapálódzott, hogy nem adhatja ki. Ki volt az? Toshiba. Mit csinált az LG? HD-DVD-t csak olvas az író, minden mást ír.
    Persze, a csatában benne van az MS is, a HDDVD oldalon, ingyen kínálja a HDDVD authoring eszközét, ennek ellenére nem terjed a HDDVD...
    Bátran lehet venni, ki mit akar és tud. Én egyelőre a bluray mellé tettem a voksom...

Új hozzászólás Aktív témák