Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Prof

    addikt

    válasz Bici #1 üzenetére

    Ha csak driver lenne, amit a 3.12-es kernel AMD-s javitasa kapcsan irt Linus azon csak pislogtam, hogy 2013 vegen ennyire alap energiatakarekossagi funkciokat nem tamogatott eddig.

  • Prof

    addikt

    válasz litvitcsak.a #16 üzenetére

    Pont emiatt a latszolagos "igenytelenseg" miatt nem fog venni ilyet. Mert barmilyen nem jatekra kitalalt eszkozon a jatek meg elmegy, de ugymond jatekra nem fog kolteni x penzt, hiaba hasznalja a laptopjat, telefonjat, tabletjet tobbnyire csak arra. Rengeteg ilyen uj laptop tulajt ismerek aki csak netezni/filmetnezni veszi mert egyben van az egesz, hordozhato (100-120k korul), nincs kabel, olcso. Aztan persze mind a laptopon, tableten tovabbra is jatszik csak kisebb igenyu casual jatekokkal.
    Ergo a laptopokkal is versenyez a Steam Machine koncepcio.
    Aki meg kolt jatekgepre, annak mar reg van konzolja vagy gamerPC-je.

    Vagyis a linux-os HTPC ujrafeltalalasa lesz majd speci kontroller-el kibovitve. Kaverivel megneznek egy kis dobozt probakeppen, de nekem nem okoz gondot a 10m-es HDMI a laptopbol a projektorig, ergo nem vagyok vasarlobazis. Mindenesetre jo a torekves, hogy csokkentsek azt a teves nezetet hogy egy negyedkobmeteres bohom haz a PC. Miota az 5.25"-os meghajtok szerepe nagyon lecsokkent, egyszeruen feleslegesen nagyok a PC hazak. De az az olcso ergo azt veszik, es siman hallgatjak 10 even at a gyari Intel ventit, ami sok esetben megfullad a portol mert semmi mas szellozes nincs a hazban.

    Tovabbra is azt mondom, hogy legyen eselye a SteamOS-be egy CrossPlay fele emulatort alapban be kene rakni rendesen parameterezve es jelezve egy kulon kis ikonnal, hogy a Steamplay-en belul adott jatek nem nativ linuxos, mondjuk a pingvinre egy X-et rakni :) Igy rengeteg sikeres cim ami amugy megy Linux-on normalisan megy emulatoral, mar alapbol benne lehetne.
    Egy ezzel a problema a support, amit nem hiszem hogy bevallalnak, mivel a gyarto/fejleszto nem ad. Marpedig nekik alapvetoen tokmindegy valaki Windows vagy Linux alol hasznalja a Steam-et.(amig azt hasznalja)
    A jatek streaming koncepcio hazon belul szerintem halott dolog.

    Meg arra leszek kivancsi ki es mibol allja az uj Linux-s portok arat amiket elvileg most csinalnak a fejlesztok a SteamOS-re. Mert ha valaki mar Win-en megvette, ha nem ingyen kapja meg a Linux-ost melle, akkor szarik ra sose fogja kiprobalni. Ha meg ingyen kapja, akkor valaki ingyen portol, aminek nincs sok ertelme.

    Szep az ingyen, nyilt koncepcio csak uzletileg szerintem nem mukodik a consumer piacon.
    Eros korlatok (fix hardver specek legalabb, megha tobbfele hazban is), kezenfogott user (minden hibat uzenetet a big picture modban latna, legyen az nincs radugva a TV, kontroller uzenet vagy barmi, terminal letiltasa (ha azt egy mezei user meglatja bepanikol)).
    Tovabbra is valami plusz kene, amiert ebbe a "platformba" rak penzt a vasarlo. (pl. exkluziv cim, de az ugye nem lesz)
    Plusz lehet az olcso jatek is, de az ar nyugaton nem elsodleges szempont (special 80 dollar egy jatek itt es veszik megjeleneskor gondolkodas nelkul, sorban allva nyitaskor).

  • Prof

    addikt

    válasz #44630784 #24 üzenetére

    A PC jatekeladasokert egyszeruen kuzdenek mar egy ideje. Multiplayer, MMO, Moba jatekok amik F2P, B2P alapon mukodnek, szerverkapcsolat kell hozzajuk (Diablo3) Bongeszoben futnak.

    A legnagyobb ellenseg a PC-n meg mindig a Warez, nem a draga gep, arra meg jo megoldas a multiplayer jatekra atszoktatasa a nepnek. Ami a MOBA-k, MMO-k nepszerusege kapcsan eleg jol mukodik.
    Legyen az webes, facebook jatek, a lenyeg hozzon profitot valamilyen konstrukcioban, vagy adott esetben a fejleszto fejlodjon.

    A PC tovabbra is multifunkcionalis gep, rugalmasan fejlesztheto, konfiguralhato, nem kotodik csak egy gyartohoz. Mind szoftveresen mind hardveresen szabad terep a konzolokhoz kepest. Az, hogy bizonyos minosegu szolo-2szemelyes, interaktiv film AAA jatekokat nem eri meg kiadni PC-re az egy dolog, ott van helyette 10000 masik, amivel az emberek eltoltik az idejuket ahelyett, hogy kulon csak jatekra vennenek egy dobozt, amire 10-20 ezer 1 db jatek.

    Az, hogy van arra statisztika hany nagy koltsegvetesu focis, autos, FPS jatekot vesznek meg konzolon nem jelenti azt hogy PC-n nem jatszanak nagysagrendekkel tobben. Csak nem ezekkel a draga jatekokkal, hanem ingyenes flash, f2p, indie, regi jatekokkal, SIMS-el. A lenyeg a jatekelmeny, a szorakoztatas. Ebbe beleertendo az aknakereso es passziansz is.

    Kene egy olyan vilagterkep ami mutatna melyik orszagba - lakossag szamaval aranyosan - hany konzolt adtak el szinekkel es jol latszodna bizony mekkora luxus es sehol sincs a PC-khez/mobilokhoz kepest.

Új hozzászólás Aktív témák