Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    válasz Dare2Live #6 üzenetére

    De ne feledjük, hogy az Intel önmagának fejleszt, a saját igényei szerint - tudtommal.

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz Dare2Live #25 üzenetére

    Ok, ne "vitatkozzunk"!
    A 'most (még) működik' nem egyenlő a '3 év múlva is így tud működni'-vel - t'om, a vásárlón kívül ezt mindenki más magasról le...
    A 28nm-l, miként az elődjével is, a kezdetekkor, az a gond, hogy nem tudják kellően egyenletesen gyártani azt, sok az "érthetetlen" szórás: a teszten hibás még működhet alacsonyabb frekvencián és emelt feszültséggel jól - egy ideig... - , de ahhoz már egy másik teljesítménykategóriába kell sorolni, ami pénzügyileg nem biztos, hogy kedvező a vállalatoknak és az üzemeltetésének negatívumai miatt a felhasználónak se (pl. HD 5830, 6930, 6790). Az ilyen, bizonytalan - a teszten még átment, de azután már nem tudja azt teljesíteni 7/24-n - lapkák főként a gyártástechnológia első sorozatait érintik. A nagy "tuning-potenciál", valójában egy statisztikai tartalék, ami biztosítja, hogy a gyártó ne fizessen rá a garanciális vállalásaira - elméletileg - , mert a piaci "kényszer" (pénzt akar/kell keresni) hatására, kompromisszumokkal (a tervhez képesti teljesítménycsökkentés - ami az árat "természetesen" nem érinti...) is piacra dobta a terméket.
    Semmi sem garantálja, hogy a gyatrán "legyártott" tranzisztor (anyagban valóban nem sok tartalék lehet bennük, mondjuk egy 90nm-shez viszonyítva) folyamatosan és hosszú ideg is bírni fogja az igénybevételeket és mindig "tiszta" jelet ad ki magából...
    Befejeztem!

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dare2Live #35 üzenetére

    Nem sajnos, a Qualcomm nem volt vele pariban. Van az S2-nek egy USA T-Mobileos verzioja, amiben a ketmagos 1.5-os Qualcomm ketyeg (elvileg a T ragaszkodott a leggyorsabb mobilnet savszelhez, ezert kerult az bele) es az osszehasonlitasokbol latszik, hogy sajnos nagyon nem egy ligaban jatszanak. A TI furcsa kerdes amugy, mert a a Galaxy Nexusban nem muzsikal tul jol, a Pradaban meg tundokol. Erdekes.

    Az a bajom a tegra3-ral, hogy pont akkor gyur ra a CPU magok szamanak emelesere, mikor a celplatform (Android) is elindult GPU gyorsitas fele. Cserebe viszont a GPU-n voltak kenytelenek sporolni, igy habar a vilag egyik legjobb GPU tervezoi az nV-nel vannak, valahogy a t3-ba sikerult egy oskovuletet beleeroszakolni, nem tul eloremutato. Az 5. mag meg szerintem eleg oszver megoldas, de mivel nem volt lehetoseguk a csikszellel a fogyasztast levinni, de ragaszkodtak a 4 maghoz, igy muszaj volt valahol sporolni az energian. Alapvetoen nem tartom jonak ezt az iranyt, inkabb egy felso-kozepkategorias ketmagosat csinaltak volna egy bivaly modern GPUval. Szvsz 2012-ben egy jo GPU tobbet fog erni mint 4 CPU, legyen az akar tablet vagy telefon, jatek vagy szimpla UI.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dare2Live #37 üzenetére

    Nekem meg csak annyi a bajom, hogy van egy SoC, ami tavaly tavasz ota az egyik, ha nem a legjobb a piacon (fel evig vitathatatlanul az volt, de maig ketseges, hogy van-e nala gyorsabb), erre jon valaki, es idebofogi, hogy szerinte egy lepessel egyebkent is le vannak maradva, meg amugy is csak lego :))

    5. mag eseteben nem tudom nem e lehetne hasonlo hatast elerni a 4 mag kozul 1 mag orajelenek es feszultsegenek ugyes allitgatasaval. Lehet egyszerubb egy 5. magot dedikalni erre a celra, mint megoldani a totalisan fuggetlen magkontrollt, nem tudom, akkor sem szimpatikus :P Arrol nem beszelve, hogy A9-esek a magok, es 2012 az A15-osoke lesz, legalabbis remelem. Ugy erzem az nV hamar akart lepni, de lehet rosszul tette, majd ev vegen okosabbak leszunk.

    Amugy teljesitmeny ide vagy oda, en pl a Sony telefonoktol vagyok lenyugozve, meglepo mit ki nem hoztak tavaly az egymagos Snapdragonokbol.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák