Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    NVIDIA nyer a problémákkal, hiszen a konkurensekkel ellentétben a Tegra 3 maradt 40 nm-en, míg a többi vállalat a 28 nm-t célozta meg

    Kiveve a Samsung, aki vigan gyartogat maganak (es az Applenek is talan) 32 nanon, igy majd korberohogi a tegrat.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz smkb #12 üzenetére

    Igen, nyilvan csak legozik a Samsung, azert nem tudtak majd egy evig megkozeliteni sem. Nem igazan latom a problemat az energia managementtel sem, 2A akksival a ket nap sima ugy, pedig igen akktivan hasznalom. Cserebe kb hulyere verte a 2011es mezonyt minden tekintetben. A tegra3-rol meg nem nyilatkoznek, mert nem menne rohogogorcs nelkul, sajnos.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz smkb #20 üzenetére

    Kerlek mutass egy forgalomba kerult SoC-ot 2011-bol az A5-on kivul, ami akar csak meg tudta volna kozeliteni az Exynost.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz smkb #29 üzenetére

    Vicces erveles, mivel ha a tegra2-t mar 2010-ben bejelentettek, akkor ennyi erovel a mar tavaly szeptemberben bejelentett 32 nanos Exynossal is peldalozhatnek, megsem teszem. Keresem azt a tegra2-es telefont, amit mar 2010-ben meg lehetett vasarolni, de nem talalom, erdekes. Hol mondtam, hogy vegyuk ki az A5-t a mezonybol? Mas kerdes, hogy tovabbra is tabletekrol beszelsz, es erdekes modon a szuper energiamenedzsment es a kisebb kijelzo ellenere is le kellett butitatni az A5 telefon verziojat, de semmi gond, mivel a tobbi gyarto akkor is keptelen volt hasonlo szintu SoC-cal eloallni maig (epp ma neztem, az uj Pradaban levo OMAP mar eleg szepen teljesit az 1.2-es Exynoshoz kepest).
    Sajnos a tegra2 egy vicc kategoria, gyakorlatilag a mezony egyik leghasznalhatatlanabb versenyzoje, eleg csak megnezni hany sikertelefon epult ra. A tegra 3 meg alapbol egy elcseszett koncepcio velemenyem szerint, es tovabbra sem lattam belole telefont.
    Tovabbra is szeretnelek megkerni, hogy mutass akar egyetlen egy olyan SoC-ot az Exynos vetelytarsai kozul, ami kepes volt vele 2011-ben felvenni a versenyt, amig ez nem tortenik meg, ures anti-samsung frocsogesnek tekintem a hozzaszolasaidat.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Cathulhu #31 üzenetére

    Meg annyit fuznek hozza, ha ennyire egyszeru osszelegozni egy SoC-ot, akkor miert csak a Samsungnak es az Applenek sikerult tavaly? Hmm, elgondolkodtato.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dare2Live #35 üzenetére

    Nem sajnos, a Qualcomm nem volt vele pariban. Van az S2-nek egy USA T-Mobileos verzioja, amiben a ketmagos 1.5-os Qualcomm ketyeg (elvileg a T ragaszkodott a leggyorsabb mobilnet savszelhez, ezert kerult az bele) es az osszehasonlitasokbol latszik, hogy sajnos nagyon nem egy ligaban jatszanak. A TI furcsa kerdes amugy, mert a a Galaxy Nexusban nem muzsikal tul jol, a Pradaban meg tundokol. Erdekes.

    Az a bajom a tegra3-ral, hogy pont akkor gyur ra a CPU magok szamanak emelesere, mikor a celplatform (Android) is elindult GPU gyorsitas fele. Cserebe viszont a GPU-n voltak kenytelenek sporolni, igy habar a vilag egyik legjobb GPU tervezoi az nV-nel vannak, valahogy a t3-ba sikerult egy oskovuletet beleeroszakolni, nem tul eloremutato. Az 5. mag meg szerintem eleg oszver megoldas, de mivel nem volt lehetoseguk a csikszellel a fogyasztast levinni, de ragaszkodtak a 4 maghoz, igy muszaj volt valahol sporolni az energian. Alapvetoen nem tartom jonak ezt az iranyt, inkabb egy felso-kozepkategorias ketmagosat csinaltak volna egy bivaly modern GPUval. Szvsz 2012-ben egy jo GPU tobbet fog erni mint 4 CPU, legyen az akar tablet vagy telefon, jatek vagy szimpla UI.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dare2Live #37 üzenetére

    Nekem meg csak annyi a bajom, hogy van egy SoC, ami tavaly tavasz ota az egyik, ha nem a legjobb a piacon (fel evig vitathatatlanul az volt, de maig ketseges, hogy van-e nala gyorsabb), erre jon valaki, es idebofogi, hogy szerinte egy lepessel egyebkent is le vannak maradva, meg amugy is csak lego :))

    5. mag eseteben nem tudom nem e lehetne hasonlo hatast elerni a 4 mag kozul 1 mag orajelenek es feszultsegenek ugyes allitgatasaval. Lehet egyszerubb egy 5. magot dedikalni erre a celra, mint megoldani a totalisan fuggetlen magkontrollt, nem tudom, akkor sem szimpatikus :P Arrol nem beszelve, hogy A9-esek a magok, es 2012 az A15-osoke lesz, legalabbis remelem. Ugy erzem az nV hamar akart lepni, de lehet rosszul tette, majd ev vegen okosabbak leszunk.

    Amugy teljesitmeny ide vagy oda, en pl a Sony telefonoktol vagyok lenyugozve, meglepo mit ki nem hoztak tavaly az egymagos Snapdragonokbol.

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák