Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz tecsu #41 üzenetére

    Nézzük akkor pontról pontra:

    Az utolsónak semmi köze a hálózathoz. AZ hogy a T-nél szar informatikusok dolgoznak, semmi köze az LTE-hez. Ez a számlázási rendszer frontend-jének a hibája.

    AZ elsőre: a random access erőforrás valóban DoS-olható, de van egy kis bibi: ezzel csak az újonnan az állomásra érkező felhasználókat tudják távol tartani, ugyanis az LTE-nél meglehetősen ügyesen van contention based és non-contetnion based RA erőforrás is, és dos-olni értelemszerűen csak a blind RA-t lehet. Tehát a már csatlakozott usereket ez nem érinti.

    A második esetben is csalóka a dolog súlyossága, mivel az RRC kapcsolat felépítésénél is kétirányú hitelesítést, osztott kulcsos megoldást használ a rendszer (kényelmes módon eddig már nem jut el a flowchart), tehát ugyan redirectelni tudja pár másodpercig, utána rögtön eldobja a fake hálózatot a teló, mert az OPC kulcs csak a szolgáltatónál van meg (a 3G óta nem csak a hálózat hitelesíti az előfizetőt, de az előfizetőnél lévő SIM is hitelesíti a hálózatot), és az úriember ennek a "feltöréséről" semmi nem ír (mert nem is lehet). A NAS üzeneteket sem tudja módosítani, mert azok MAC-el vannak ellátva (Message Auth Code). Az IMSI megismerése is elég karcsú információ.

    A harmadik linken nulla konkrét információ van, azt én is állíthatom, hogy egy egész régiót ki tudok ütni egy SDR-rel meg egy PA-val (amiből éppen van kettő a polcomon), de ez nem bizonyít semmit.

    Ráadásul a rádiós interfészen a titkosítás és a hitelesítés is kötelező (LTE-n), és még egyetlen tanulmányt sem láttam ennek a mechanizmusnak a feltöréséről, kompromittálásáról. De ha valaki tud ilyet mutatni, ne hallgassa el :)

    Szóval úgy tűnik továbbra sem a hálózat maga, sokkal inkább a rá (mögé) aggatott IT eszközök biztonságával van/lehet komoly baj.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Exodius

    őstag

    válasz tecsu #52 üzenetére

    Mivel a technológia csak egy részét képezi társadalmunknak ezért valóban. Csak hogy itt most nem erről volt szó, hanem az erergiatakarékosságról, nem?

    [ Szerkesztve ]

  • djgeg

    őstag

    válasz tecsu #52 üzenetére

    Kardashev skálát ne keverjük már ide... Keveritek itt a szezont a fazonnal...
    A Kardashev skála nem arról szól, hogy minél többet fogyasztunk annál fejlettebbek vagyunk... Ekkora baromságot. Az említett skálán 3 "lépcsőfok" van amiből az első az az, hogy az adott civilizáció elérte azt a szintet amikor fel tudja használni és tárolni a bolygójára érkező összes energiát a közeli napjából.
    Vannak "viták", hogy igazából már akkor az első típusú lenne az emberiség, ha pl "külső eszközzel" nem feltétlen a nap energiájának hasznosításából érné el ezt az értéket, de még ott sem tartunk... (fúziós erőmű vagy sötét anyag)
    A kettes típusról (második lépcsőfok) meg nem is álmodjon senki...dyson gömb meg társai...

    Egyébként ha valakit kicsit is érdekel olvasson a témában. Pont, hogy csökkent az energia felhasználás világ szinten 2012 és 15 között. Ami lehet, hogy fura, de igazából energiatakarékosabb lett csomó minden és lesz is. Persze amekkora léptékkel nőnek az energia felvevő/használó eszközök ez nőni fog, de közben energiatakarékosabbak is leszünk ahogy feljődünk... éppen ezért vannak akik szerint Kardashev szerinti első típusú civilizációt lehet el se érjük mert nem is kell majd annyi energia. (persze mire kihalunk mert ha folyamatosan nőne a civilizáció akkor elérné egy bizonyos ponton)

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák