Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freelanced

    addikt

    Üdv!

    Köszönöm, hogy elolvastátok, örülök ha tetszett! Holnap minden kérdésre ami felmerült megpróbálok választ adni. :K

    Addig is további szép napot mindenkinek!

    Freelnaced

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

  • freelanced

    addikt

    válasz nofi #8 üzenetére

    Üdv!

    Elnézést a késedelemért most lett időm válaszolni, remélem senkit sem hagyok ki.

    kabalthenbk

    Igazából sajnos nem a legolcsóbb dolog talán ami ajánlott és jó minőségű "webshop":

    1000 tea
    Carpe Diem

    Budapesten én általában a Dremmers üzletekben vagy a Darlington teaboltban vásárolok teát, nem a legolcsóbb mondjuk de azért belefér. Érdemes megnézni mindkettőben azt amit szeretnénk mert nagy eltérés lehet a kettő ár között bár lehet, hogy a minőségük is eltérő.

    Tudtommal ezeknek mondjuk üzleteik is vannak de lehet a neten is rendelni.

    Van pár külföldi oldal, illetve az Ebay-en is nagyon sok van. Nekem van egy kis ellenérzésem valamiért tartózkodok élelmiszert rendelni onnan bár most szerintem ki fogom próbálni mert nagy a választék és ha megbízható eladótól veszem csak nem lehet gond.

    izriot

    Ezt sajnos nem tudom, de gondolom valamelyik olcsóbb fajtát, esetleg keveréket.

    giorgio

    Ebben igazad van, nem mindenhol gyenge a filteres tea.

    Avicularia

    Noha vannak extrém ízesítésű teák (chili), nagy valószínűséggel ez nem olyan volt, igaza van ferero kollégának, valószínűleg gyömbér ízesítésű tea lehetett vagy valamilyen más erős fűszerrel ízesített tea, hogy pontosan melyik azt sajnos nem tudom megmondani, bár valószínűbbnek tartom, hogy a fekete teák kapnak ilyen pikáns ízesítést.

    Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    Köszönjük az információkat, számomra is hasznosak voltak, be is szerzek egy hőmérőt szerintem :K

    mekker

    Igazából vannak valamivel jobb minőségű filteres teáink szerintem van pár olyan ami azért sokkal jobb mint egy olcsóbb filteres, de szerintem a szálas teák szintjét nem közelíti meg. Igen határozottan jó alternatíva lehet a reggeli kávé helyett. Viszont meg kell szokni, más érzést fog nyújtani mint a kávé, nem ad akkora löketet viszont sokkal tovább tart a hatása, kellemesebb érzés szerintem.

    wikings2

    Ne is mondd, nagyon finom illatuk van már magában az üzletben is terjeng a sok tea illata keveredve azért is odavagyok. De amikor beleszagolsz egy két ízesített teába nehéz ellenállni, hogy ne vegyél ebből is, abból is egy kicsit. Az ára nem olcsó ez igaz, de tekintve, hogy többször is kiáztathatóak úgy már barátibb szerintem.

    kenwood

    Nem a legjobb mikróban csinálni, szerintem annyira nem egészséges :U
    Nem próbáltam még ilyen módon megkülönböztetni de azért elég észrevehető a különbség a nagyon kemény és a lágy víz között. Szerintem ezt pohár vízből is meg tudnád állapítani, vagy te nem így gondolod? Az ásványvizekből is meg lehet különböztetni azt ami nagyobb ásványianyag-tartalmú.

    Hieronymus

    Lehet benne igazság. Szerintem a papírnak nem jön azért annyira jellegzetesen ki az íze, főleg ha direkt erre a célra van tehát minőségibb. Persze biztos érezni de mivel csak egyszer használatosak a papír filterek ezért elhanyagolható, bár most hogy így mondtad lehet, hogy kipróbálom.

    Sunabouzu

    Amint látod a Matchát a Japán zöld teáknál is felsoroltam :U
    Egyébként igen hamar keserű lehet ha sokat áztatják.
    A fermentáltsági szinteket megjelöltem ha jól emlékszem az adott teáknál, de akkor úgy tűnik, hogy a fehér teánál nem volt pontos, kösz az infót!
    Igazad van a tea nem varázsital, de azért megjegyezném, hogy a rendszeres teafogyasztóknál (pl.: japánok) kimutatható, hogy milyen pozitív hatással van a tea a szervezetükre. Elvileg sokkal kevesebb szuvas foguk van és ezt is a teának tulajdonítják. Azt neked is el kell ismerned, hogy a teákban azért sok egészséges anyag van többek között vitaminok is. Én úgy vélem, hogy aki rendszeresen fogyaszt minőségi teát egészségesebb, jobb a közérzete, kevésbé betegszik meg. De szerintem aki fogyaszt innen ilyet az is aláírja ezt. Az igaz, hogy ez az én véleményem és ha nincs is bizonyítva én biztos vagyok benne, hogy nagyon pozitív hatással van a szervezetre. Az teljesen igaz, hogy a neki tulajdonított fogyasztó hatás sem úgy érvényesül ahogy sok helyen "hirdetik". Egyszerűen lehetetlen lenne annyit fogyni a teától. De a hosszú távú fogyasztása erre is pozitív hatással van még ha nem is ilyen nagy mértékben. A problémát én abban látom, hogy az emberek azt várják meg a média azt sugározza, hogy a változások meg a pozitív hatás azonnali, pedig biztosan nem igaz.

    TheSaint

    Köszi az infót :K

    Realradical

    Sosem hallottam róla, kösz, hogy megemlítetted, utánanézek. :K

    CPT.Pirk

    Kösz az infót, ez kimaradt de erről én is hallottam, sokan sajnálják kidobni az el nem fogyasztott teát és ilyen módon használják fel, jó ötlet, visszakerül oda "ahonnan jött" :)

    toth_janika

    Ahogy a kolléga is írta a filteres sajnos nem alkalmas arra, hogy többször felöntsük. :(

    Én azt mondom, hogy mindenki úgy fogyassza a teát ahogy neki jól esik. Ha te cukorral és citrommal szeretnéd hát idd úgy.

    Ez mindenkire vonatkozik, engedjétek el magatokat, nem mondom, hogy ne vegyétek figyelembe azt, hogy mit javasolnak, de nem érdemes csak azért citrom és cukor nélkül inni mert azt mondja valaki, a lényeg, hogy te meg légy elégedve azzal amit iszol. Viszont az citrom/cukor adagot fokozatosan lehet csökkenteni és akkor nem lesz olyan drasztikus.

    _______

    Mindenkinek más egyébként, nekem a kezdetektől fogva ízlettek az ízesítés nélküli teák bár én amúgy se nagyon fogyasztok cukros italokat, nem esik annyira jól valamiért. De ez mindenkinek más, nem vagyunk egyformák. Mint írtam is a méz jó alternatíva lehet a cukor helyett. Az igaz, hogy az ízesítetlen teáknak eléggé természetes és szokatlan ízük lehet, ezért javaslom, hogy ízesített teákat próbáljatok ki, miután beleszagoltok az üzletben a simába majd az ízesítettbe rá fogtok jönni miért mondom. Aztán jöhet a sima is ha úgy érzitek, hogy készen álltok :DD

    Egyébként mindenkinek nagyon köszönöm, hogy elolvasta, köszönöm az építő jellegű kritikát, a hozzászólásokat, plusz infókat! Örülök, hogy tetszett, betervezek akkor valamikorra egy folytatást is, bár most eléggé sok a dolgom.

    Ha bármi egyéb kérdés van szívesen válaszolok!

    Szép napot mindenkinek!

    Freelanced

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

  • freelanced

    addikt

    válasz mekker #98 üzenetére

    Szerintem nem lesz vele gond, jónak tűnik, de ha pesti vagy menj be az üzletükbe és nézd meg/szagold meg te magad. Általában kérhetsz mintát is, hazamész, kipróbálod és ha tetszik veszel belőle.

    [ Szerkesztve ]

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Új hozzászólás Aktív témák