Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bagoly

    senior tag

    A módszerrel (mozgóátlag figyelő kereskedés) annyi gond van, hogy minél hosszabb a megfigyelt időszak (200-napos, 300-napos mozgóátlag) annál érzéketlenebb a kis kiugrásokra, amin lehetne keresni, így nem maximalizálja az elérhető hasznot. Persze ezt rövidebb intervallumra figyelt mozgóátlaggal is játszhatjuk, akkor meg ha sok a "csiki-csuki" (magyarul ugrál az index) akkor a tranzakciós költségeken többet veszíthetünk, mint amit az árfolyamon nyernénk. Persze attól még nem rossz a "módszer" (azért idézőjeles, mert ez azért elég egyszerű szabály, ahhoz, hogy kereskedési rendszernek nevezzük), csak érdemesebb a lehető leginkább kizárni az index remegéseit. Tehát sok részvényből álló tőzsdeindexeken játszani, nem egy kicsi, de feltörekvő cég részvényein.

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

  • Bagoly

    senior tag

    válasz fLeSs #13 üzenetére

    Ha kereskedési módszert használsz és nem a hírek - megérzések alapján kereskedsz, azt semmi esetre sem hívhatod spekulatívnak. Én a módszer matematikai oldalát boncolgattam. Szvsz ez leginkább az analóg-digitális konverzióra és annak felbontására hasonlít. Minél nagyobb a felbontás, annál jobban követi a digitális jel az analógot. Ez a mozgóátlagokkal is így van. Csak minél rövidebb a megfigyelt mozgóátlag, annál több a tranzakció, de annál jobb az "eseménykövetés" is (Hamarabb reagálsz esésre > kevesebbet buksz, hamarabb reagálsz emelkedésre > többet kaszálsz.).
    Én azt hiszem értem amit leírtál......végül is arról szól, hogy 200 napos mozgóátlagot figyelve kereskedjünk, mert nagyot nem bukhatunk, de kereshetünk valamit vele. (röviden.)

    Ajánlom csinálj egy 50, meg egy 100 napos mozgóátlagos ábrát is......ha nem túl hektikus az index mozgása, akkor azt látod majd, hogy azon is kerestél volna (sőt többet, mint így) és abban se lett volna semmi spekulatív. Ez tisztán technikai alapú kereskedés, sok alapnál számítógépes programokkal csinálják is.
    Akkor van "gáz" ha nagyon hektikus az index....akkor is "csak" azért mert vannak kereskedési jutalékok is ugye.

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

  • Bagoly

    senior tag

    válasz fLeSs #15 üzenetére

    Csupán az írás címét ("szinte tuti hosszútávú befektetés") reagáltam le, hogy azért óvatosan a csupán mozgóátlagos kereskedéssel.
    Akit érdekel (és az én logikámból nem érti miért): [link]
    Idézet "Mozgó átlag klasszikus grafikonon történő ábrázolása esetén, vételi jelzésnek az számít, ha az aktuális árfolyamok a mozgó átlag fölé emelkednek, de ez a kereskedési stratégia erősen hullámzó árfolyamok esetén komoly vesztességeket okozhat."

    Ha érdekel olvass bele miért!

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

Új hozzászólás Aktív témák