Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivarg

    tag

    Az a baj, hogy amit ma sharp néven forgalmaznak az sajnos többségében ultra gagyi, a tv-kről nem tudok nyilatkozni, de semmilyen háztartási cikket hűtőgép, mikro, audio eszköz, nem láttam amit megvennék.
    Pont 2hete vettem új mikrót és hűtőgépet a sharp-ok úgy néztek ki, hogy nem is lassítottam mellettük és nem tudom, hogy ki gyártotta (olyan török bóvlinak néznek ki) kb 10 évesnek látszott mind és pille könnyű volt.
    Talán ha foxconn is csinál majd tv ezen a néven az hozni fogja a sharp szinvonalát de a jelenlegi kínálat inkább nem kellene, hogy ezen a néven piacon legyen mert lejáratja a márkát.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz Busterftw #8 üzenetére

    Adhatná drágábban mint az LG, mert sharp, ne legyünk szarrágóak a sharp valaha a prémiumot jelentette.
    A baj, hogy jelenleg technológiailag sehol nincsenek semmiben ami ide eljut...
    Az én fejemben sajnos már a Blaupunktot hajazza.
    A kocsimban jelenleg is blaupunkt rádió van 80ezer felár volt a Clarionhoz képest, senki nem tudja azt amit ők autórádióban, de hiába a következőben már nem az lesz mert nincsenek többé.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz Busterftw #11 üzenetére

    Igen ez a jelenlegi formában hullagyalázás, sajnos.
    Fent őrizgetem a padláson régi 37" sharp lcd tv-met, mert betört a képernyője az még made in japan, ha nem vagyok balfasz máig azt nézzük.
    Mondjuk meg kell hagyni, hogy a 6102-es samsung 4K TV kellemes csalódás volt helyette, de azt is hogy ha lenne újra felsőközépben Sharp japánból megvenném a nappaliba, mert Sharp buzi vagyok.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz Trailblazer #15 üzenetére

    "Tényleg ennyire nincs élet a kínai pénz/háttér nélkül?"

    Nem

    Tényleg ennyire nincs élet a kínai pénz/háttér mellett sajnos.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz Tanisz #51 üzenetére

    Azért arról ne feledkezz meg, hogy az elöregedett plazmakijelzők sugárzási szintje klinikai eset.
    Szerencse, hogy a technológia korlátainak okán lassan kihalnak mert, ha a plazma tv-k 20 éveket működnének generációk vakulnának meg előttük csak erről mélyen hallgat az ipar mert félnek a perektől.
    Egyes sokat használt 10-12-éves plazma tv-k előtt lényegében szolizni lehet..
    Olyan ez mint az autók káros anyag kibocsájtása amíg nem rúgták rá a VW-re az ajtót az amerikaiak addig mindenki hallgatólagosan tudomásul vette, hogy mást írnak le és mást adnak el.
    A plazmáknal sem volt olyan hogy X ezer óra működés után mennyi káros sugárzást eresztenek át az átégett szűrők...

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz Cifu #50 üzenetére

    Nem vagyok nagy gazdasági elemző, de ez messze nem csak technológiai kérdés.
    Egyrészt ott van/volt a japánok kulturális beágyazódása a hierarchia fontossága és a kiöregedett generációk eltűnése.
    Azok az emberek akik ezeket a nagy cégeket alapították már többnyire nem is élnek, a hosszútávú minőség felé történő elköteleződésük már sehol nincs, tőzsde van meg részvényesek és profit éhség.
    Nézzétek meg mi lett az Apple-ből Jobs nélkül... és mi lesz 4-5 év múlva, már elkezdték a trükközéseket a számokkal az utóbbi 1 évben.
    Másfelől japánban már a 80-as évek végén börtönbe mentek a nagy családi konglomerátumok képviselői a japán óriáscégek kontra állami tisztviselők korrumpálása, fizetéssel/fenyegetéssel ügyek miatt.
    Ezek Dél Koreában az elmúlt 5-8 évben zajlanak/zajlottak le.
    Ergo soha egyik távol-keleti óriás vállalat sem "csak" a saját erejéből jutott a csúcsra szép csendben az állam mindig tolta a szekeret.
    Aztán jött az erős JEN és kifogta az állam vitorlájából a szelet, buktak kormányok és az addigi vesztesek tekintet nélkül a gazdaságra gyakorolt negatív következményekre, beforgatták a korábbi ügyeket és bíróság elé citálták azokat akik az addigi sikereket elérték lehúzva az addig irányításuk alatt álló gigavállalatokat.
    Ha minden évben 300millárd jent költesz fejlesztésre, de az a végén már csak 150-et ér ráadásul azt sem költheted félig okosaba akkor miből?
    Ráadásként az otthongyártott termékeid a magas árfolyam miatt 30-40%-al többe kell, hogy kerüljenek, jobb esetben úgy, hogy picit azért jobbak, de egy idő után már inkább kicsivel szarabbak vagy butábbak lásd AVI.MP4 stb lejátszás pl. amit bevallottan licencelési okokból hagytak ki az elején.
    Dél-Korea hatalmas szerencséje és ma is profitál belőle bőven, hogy a legkényesebb technológiai fejlesztéseit házon belül tudja tartani azzal, hogy a demilitarizált zónában északi kvázi rabszolgák dolgoznak éhbérért a gyáraiban, nem kell Kínába vinnie a kényesebb feladatokat max a végső összeszerelést, amiből ne derül ki a "how it's made".
    Japánnak nem volt ilyen szerencséje a világ egyik legdrágább országa, + szinte mindent oda kell vinni amit később elhoznak onnan.
    Ezzel nem szeretném felmenteni őket, de azért sem leírni sem elkaszálni nem szabad a Japán ipart: Toyota, Mazda, Mitsubishi még mindig piacvezetőek a szakterületeik jó résszén.
    De jelen állás szerint a SHARP mint japán TV gyártó hát sajnos R.I.P.. .. .. .. ..

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz nubreed #53 üzenetére

    Mit értesz tudományoson?
    Egyébként terjengenek cikkek pl, UV, és infra kibocsájtások mérési eredményeiről ill. olyat is olvastam tavaly valahol, hogy eltört 2-3 évet használt kijelző szűrőrétegeit hasonlították össze 10 év használat során behalt kijelző szűrőképességeivel és huszonvalahány százalékot tudott az elhasználódott az összetörthöz képest.
    Nyilván nem tekinthetőek "tudományosnak" de már senkinek nem érdeke igazán a plazmát ekézni mivel nem gyártanak, és nem zörög a haraszt...
    Ha eszembe jut az oldal, be linkelem abból jött vagy 30 hivatkozás különböző helyekre.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz kilua #63 üzenetére

    Ebben tévedsz :), én 2008-ban mikor az (Első) LCD tv-met vettem kb. 3-4 hétig olvastam és néztem meg élőben tv-ket.
    Majd hosszas keresések után kiválasztottam egy Sony modellt, sajnos már nem emlékszem a típusára, 4 napot kellett volna várni rá...
    Gugli 37"lcd? feldobott egy Sharp-ot egy Debreceni TV-Hifi üzletben másnapra, a megjegyzés rovatában csak annyi volt (japan).
    Látatlanban után olvasás nélkül megvettem, akkor lettem Sharp hívő ezután még vettünk 3-at a családban a sorozatból más méretekben.
    Megjegyzem annyi szólt mellette, hogy akkoriban mentek az akciós 46" kínai (nem Aquos Sharp-ok) az Electroworld-ben kb.ugyanennyiért és azok konkrétan már akkor szarok voltak képminőségre és barkácsolni kellett volna, hogy elférjen tehát akkor sem biztos, hogy azt választom ha megfelel a minősége..

    Szóval a vásárlás egy fura dolog, meg a vásárló is.
    Az autó vásárlásaimról is tudnék mesélni amin legalább 1napot gondolkodtam életemben az sosem élt meg egy évnél többet nálam, viszont próba és info-k nélkül vettem újat 2002-ben és 2008-ban (pusztán az igényeim alapján) az első máig megvan a másik lesusius isten martaléka lett, igaz megmaradt alkatrésznek a következő ugyanolyanhoz amit szintén látatlanban vettem neten svájcból sofort kaufennel árverésen és itthon a ház előtt fizettem ki az autómentősnek mikor hazaért.
    Igaz volt azóta 8 másik is, de mindig ezek nyertek és napi használatban vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Új hozzászólás Aktív témák