Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz lkandris #35 üzenetére

    A pofatlansag az, hogy egyenlosegjelet teszel az AOSP es az Android koze!

    Fogj egy Motorola Milestone vagy kesobbi telefont, es telepits ra egy sajat Android buildet, amit sajat kezzel forditasz a giten elerheto forraskodbol. Ha megcsinalod, vendegem vagy a telefonra!

    Tudod, egyszer ez "pofatlanul nyiltsag" illuzio elmulik, mert kinyitod a szemed es a valodi formajaban latod az Androidot. Ha eljutsz ide, latod, hogy a gyartok nagy ivben tojnak a te szabadsagerzetedre es akar az open source filozofiara, az o eszkozuk, az o jatszoteruk, te mint birka jatszal a testreszabas korlatozott keretei kozott. Csak egy szolga vagy, akit raneveltek, hogy kampanyold ezt az al-nyiltsagot.

    Harom igazan nyilt androidos telefon letezik: a G1/ADP1, a Nexus One es a Nexus S. Minden mas csak rizsa.

    A szanalmassagrol majd vitatkozunk, ha annyi idot lehuztal a telefonos berkekben, mint en. Ne izgulj, a G1 ota ott vagyok az Android scene-en is. Hasznald a nicknevre keresest.

    Apropo iOS vs. Android, utobbinal is csak akkor kezdesz el hozzaferni igazan a rendszerhez, ha rootoltad a telefont. Az elobbinel meg jailbreakelsz. Igazabol logikailag ugyanugy egy vedelmet kell kijatszanod, nem latom a nagy kulonbseget itt (az, hogy konkretan milyen vedelem, persze mas kerdes, de ha a kovetkezokre meg nem jottel ra magadtol, minek eroltessem a kifejtest.)

    Ugyanis azert emlegetem az Obj-C runtime-ot, mert miutan tied az iranyitas, kepesse valsz a gyari alkalmazasokat is binaris patcheles nelkul modositani. Nem artana tisztaban lenni peldaul a mobilesubstrate lehetosegeivel. Hogy segitsek: nezd meg a PwnTunest, a YourTube-ot es a PhotoAlbums+-t, es szolj, ha hasonlo dolgokat meg tudsz valositani az Android vilagban. Addig meg olvasgasd a githubod, have fun.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • madstunt

    addikt

    válasz lkandris #35 üzenetére

    kiemeli az a felhasználó számára elérhető szabadság ... Pofátlanul open source
    te nem az androidról beszélsz, vagy ha igen akkor, szerintem kevesebb marketingbullshitet olvass mert eltévedtél rendesen :) az androidnál nyíltabb rendszerekre se szoktam ilyet mondani, nemhogy arra :D

    szerintem meg tapasztalatait ne nagyon vond kétségbe ha nem ismered, különben csak magadból csinálsz hülyét :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák