Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz tha_answer #26 üzenetére

    Én inkább majd a kettő keverékére leszek kíváncsi. Mert ugye a microLED-et jelenleg úgy csinálják, hogy minden subpixel 1-1 LED. Ha viszont a cikkben leírt megoldást használják, csak OLED helyett szervetlen LED-el, akkor harmadára csökken a szüséges ledek száma, és ezzel együtt lehetnek háromszoros méretűek. Vagy épp ugyanakkora méretű LED-ekkel növelhető a felbontás. Bár az OLED-es megoldással szemben az egyetlen előnye az élettartam lenne. Szóval nem tudom, megérné-e. Ez viszont még így is remek termék lesz.

  • Partz

    senior tag

    válasz tha_answer #26 üzenetére

    A valódi microled valószínű sosem fog elterjedni, ennek gazdasági okai vannak. Ennek a terméknek az utódját már fejlesztik QNED néven és 1-2 évvel a qd-oled után tervezik az átállást.
    Az elv hasonló, csak itt már a kék oledet szervetlen kék GaN alapú nano-rodok váltanák. Gyártás maradna hasonló nyomtatásos módon, így viszont hosszabb lenne az élettartam valamint az igazi mély kék is elérhető lenne, ami a jelenlegi a kék oledek gyengéje. Ezzel a módszerrel jelenleg perovszkit alapú qunatum-dot vörös-zöld színkonverterekkel a BT2020 színtér több mint 98%-a lefedhető. A micro-ledek nem tartanak még itt, gyártási költségről nem is beszélve.

    csicso82
    Valószínű a woled-et a legtöbb gyártó átugorja. Az LG Display is már új technológiákat fejleszt.

    Pingüino
    Valamit akkor félreértesz, a ledek száma pontosan ugyan annyi lenne mint micro-led esetén, csak itt minden egyes sub-pixelt kék "led"-ek alkotnák. Ez által egyszerűsödne a panel gyártása.

Új hozzászólás Aktív témák