Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Hosssszu #4 üzenetére

    A pendrive-nak, memóriakártyának már ára van, ellentétben a CD-vel, DVD-vel, de még a BD-hez képest is drágább. Megdrágítani a fizikai adathordozós értékesítést. Bár mérete miatt vitathatatlan előnyei lennének.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • nkmedve

    őstag

    válasz Hosssszu #4 üzenetére

    Flash alapú adathordozón kiadni sokkal drágább, attól függetlenül, hogy a memóriachipek mennyibe kerülnek. Egy Bluray lemezt sorozatgyártani jóformány semmibe nem kerül 1 db-ra levetítve (persze a licenszek árait nem ártana újragondolni), míg a flash chip-eket le kell gyártani, összeszerelni, adatot ráírni, leelenőrizni. Ez szerintem nem egy járható út.

    Szerintem ennél a lépésnél kicsit elgurult a Samsung gyógyszere. Ha még többen meglépik ezt, akkor jófomán csak a stream marad, és kinyírnak mindneféle fizikai terjesztést ami szerintem egy hatalmas ballépés lenne. Félreértés ne essen, jó dolog a streaming, de szerintem nem váltja ki a fizikailag az ember tulajdonában levő Bluray-t ami képminőségben is sokkal jobb, valamint nem szakad meg a legjátszás ha éppen a netszolgáltató úgy gondolja, hogy ő most kicsit szünetel. A másik meg, hogy egy BR lemez várható élettartama bőven 10 év fölött van (van gyártók amelyek 100-150 évet is mondanak megfelelő tárolás mellett), egy stream szolgáltató ennyi idő alatt jó eséllyel csődbe megy és akkor odaveszett az egész filmtárad, arról nem beszélve, hogy a licenszek folyamatosan járnak le, és simán előfordulhat, hogy amit most tudsz stream-elni, az néhány év mulva már nem lesz a listában.
    Szóval a stream jó dolog arra, hogy a kábeltévét kiváltsa, hogy így megnézz aktuális filmeket és sorozatokat, arra viszont szerintem nem alkalmasak, hogy valaki ilyen módon tárolja a kedvenc filmjeit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák