Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz QwErTy42 #21 üzenetére

    840es basic ssd-m van és erre is meg az evo-ra is 3 év garit vállalnak. Érdekes mód semmi gond nincs vele pedig már 1,5 éves, nem Samsung programmal néztem és most is olvas sata2-n 250MB/s-kel.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz QwErTy42 #21 üzenetére

    Sajnos csak fikázásnak lehet tekinteni amit írsz, nem szakmailag megalapozott véleménynek:
    1. Az új V-NAND MLC-re ad a Smasung 10 év garit, a régi 840 Pro-ra csak 5 év volt. Láttál már V-NAND-ból TLC-s modellt? Tudod mennyi garit fognak rá adni? Nem.
    2. Márpedig ha utánanéztél, akkor a V-NAND épp az írhatóságot javítja, ami a TLC gyengéje. Így simán lehet, hogy több gari lesz a sima 850-ekre is.
    3.TLC-zel, de sehol nem láttam, hogy a 840 hibája összefüggésben lenne a TLC voltával. Eleve nehezen hihető, hogy hw-s a gond, ha javították fw-vel.
    4.TLC-zel, de nem látok tömegeket TLC cellafáradás miatt kidobott SSD hegyekkel semelyik topicban. Ellenben elég sok tesztet látni ahol sokkal több írást elvisel, mint ami a hivatalos specifikációban meg van adva. Annyit, ami bőven semmilyen TLC-s írás-elhasználódási problémát nem indokol átlagfelhasználásnál.
    5. A többi gyártónál ugyanúgy voltak/vannak hibák. Nézd meg a Samsung hibaarányát és mondjuk az OCZ-ét. Nézz utána az Intel fw és partíciócsökkenési problémáinak, amik nem csak egy sorozatot érintettek.

    Uff.
    Félreértés ne essék: a hiba az hiba. Nekem is van/volt pl. Samsung mobilom amiből egyik jó a másik meg egy ipari hulladék volt és ezt nem is titkolom.
    Az értelmetlen és észérveket nélkülöző sárdobálást nem bírom.

Új hozzászólás Aktív témák