Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    válasz TGWH #55 üzenetére

    Nem volt kérdés, hogy verni fog mindent, ami a piacon van. De én is többre számítottam, sokkal többre...
    A tri-gate tranzisztorban ennél sokkal, de sokkal több lehetőség van. Ez nem kérdés. Útközben találtam bizonyítékot is itt:
    "Az Intel szerint a a 22 nm-es gyártási technológia és a háromkapus tranzisztort összepárosítva alacsony feszültségen 37%-os teljesítménynövekedés és 50%-os fogyasztáscsökkenés érhető el a szintén alacsony feszültségű 32 nanométeres planáris tranzisztorokat alkalmazó megoldásokkal szemben. A teljesítményre optimalizált chipeknél a teljesítmény/watt arányt tekintve pusztán csak a 3D tranzisztorok 10-20%-os előnnyel rendelkeznek a hagyományos síktranzisztorokkal szemben."

    Lehet engem, és a mondandómat utálni, de ennél legalább másfélszer, kétszer nagyobb teljesítmény-növekedést vártam volna. Persze az idézetben az szerepel, hogy "...érhető el...", nyilván a technológia felszínét kapargatjuk csak. De úgy vélem, mivel már legalább 2002 óta dolgoznak az újfajta technológián, ennél több eredmény is elvárható lett volna. ((sok zárójelben: azt is el tudom képzelni, hogy messze egy lebutított verzió lett kiadva. AMDéket így is majdnem biztosan verik CPU teljesítményben, GPUban pedig úgyse (nem is értem ezt a gyenge IGP teljesítményt :S))
    És azt is vegyük figyelembe, hogy nem csak a kisebb csíkszélesség és a háromkapus tranzisztor lett az újdonság.

    Nem szeretnék flame wart elindítani, csak a véleményemet írtam le! ;)

    Peace!

Új hozzászólás Aktív témák