Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Így látatlanban egyáltalán nem tetszik ez a megoldás. Hasonló a probléma, mint mikor egy ECC-s RAM-ot próbál tuningolni az ember úgy, hogy nem tudja átmenetileg (tesztelés erejéig) letiltani az ECC-t, vagy fér hozzá a hibaszámlálóhoz (bár ennél a példánál egyik sem lehetetlen, illetve a gyakorlatban is szokott működni legalább az egyik, még akár VGA-kkal is).
    Ha a hardware már microcode szinten elmaszkolja a tuningból fakadó problémákat, akkor a tapasztalt felhasználó számára is minimum sokkal nehezebb, de inkább lehetetlen lesz kirajzolnia az "igazságot", hogy valójában meddig is lehetne húzni az adott órajelet. Hajlamos lesz inkább túlhúzni mindenki mindent, ami minimum értelmetlen, illetve potenciálisan mégis rontja a stabilitást, mert lehet, hogy 1000-ből 999-szer is elkapja az automatika a problémát, de 1-szer mégis átcsúszik (csak ilyenkor nehezebb erre rájönni, hogy pontosan mi is lehet a baj).

    Jól látszik ez azon is, hogy meddig szokták tolni az "amatőrök" az ECC-s VRAM órajeleket az új AMD kártyákon. Nekem a saját kártyáimból 10-ből 1 bírja azt az órajelet, amit sokan 10-ből 10 kártyájukra alkalmaznak vakon, mert nem nézik meg az ECC hibaszámlálót (vagy rosszabb, ha megmutatod nekik, akkor sem értik, vagy legalább is érdekli őket, hogy miért kéne annak nagyon pici, de inkább 0 értékűnek lennie, tehát addig kéne csökkenteniük az órajelet, míg nem nő számottevően, legfeljebb naponta párszor 1-2 hiba csúszik be, nem percenként 100+). :U

    (#1) Watchdog
    Csak ez igazából nem bolondbiztos. Az az lenne, ha lehetséges a tuning, de nehéz hozzákezdeni (pl hex editorral kell átütni valamit a firmware-ben, de egy olyan régióban, amire nem terjed ki a crypto aláírás, így nem jár negatív mellékhatásokkal). Ez ugyan olyan könnyen csinál bolondot a lelkes és intelligens amatőrből, mint amennyire megfogja a hanyag és buta amatőr kezét, hogy átvezesse az úton.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Erről jut eszembe: ennek a PowerTune féleségnek hála a Zen-nél is lesz akkor valami hasonló, mint az Intel féle hardware P-states, avagy SpeedShift, tehát nem csak finoman szemcsézett, de tényleg gyors reagálás a terhelés változására?

    Jelenleg körülbelül ez az egyetlen, ami motiválna, hogy Sandy-ről Sky/Kabi CPU-ra váltsak. (Azt nem mondom, hogy ez így önmagában elég, csak hogy ez felpiszkálta picit az érdeklődésem.)

    Mióta olvastam erről a SpeedShift-ről, azóta kezd nekem összeállni, hogy talán azért szokott sok játék fix ~100%-on tekerni annyi CPU magot, amennyit csak használni bír. -> Talán azért fut valami végtelenített aktív várakozás, hogy magas órajelen tartsák a CPU magokat és ne legyen gond az energiagazdálkodás esetleges lomhasága.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #40 üzenetére

    Nem mondom, hogy ez engem meggyőz, illetve nem is nagyon kísérleteztem vele, de sokak esküdtek rá, hogy stabilabban futnak náluk a játékok, ha valahogy mesterségesen kiakasztják a GPU órajelet, pl. ezzel: ClockBlocker

    Egy időben én inkább az AfterBurner "unofficial OC without PowerPlay módjával kísérletezgettem, de nem vettem észre semmi különöset azon kívül, hogy sokkal több áramot elfűtöttem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz b. #43 üzenetére

    Ez mit jelent? Csak az 500$-os "plusz" model lesz szabadon tuningolható, a sima SR7 (és 5, illetve 3) nem?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz b. #45 üzenetére

    De mitől lesz gyorsabb és drágább, avagy "Special" az az egy Zen? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #78 üzenetére

    Ami sajnos most úgy tűnik, hogy szépen vissza lesz fojtva, hacsak nem akarod megvenni a legdrágább "special" kiadást.

    Nekem pl. szerintem drága a "8 magvas special", tekintve hogy igen csak vastagon 100kHUF felett lesz itthon bruttóban (olyan 150-re tippelek, ha nem lesz hiánycikk, bár attól nem rettegnék annyira), és a közeljövőben úgyse nagyon használnék rajta 4-től több szálat, szóval lényegében csak azért fizetnék, hogy azt a 4 magot ami tényleg kell, azt 4GHz felett tarthassam.

    Egy 4GHz alá korlátozott, akár 4, akár akár 8 magosra pedig szerintem most hülyeség lenne váltanom még a jó öreg 2500K-ról is, ami elketyeg kicsivel 4GHz felett is. Minimum 6 magot kéne jó hatékonysággal párhuzamosan használnia a szoftvereknek, hogy megérje a lassú 8 mag a gyorsabb 4 helyett, szóval inkább mind a 8-at, hogy váltani is legyen értelme, ne csak egálban legyél miután pénzt és időt áldozol rá, hogy cserélj.

    (#83) R9DEON
    Elvileg elég lesz firmware-t frissíteni (ha kapsz a gyártótól az adott laphoz).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #94 üzenetére

    Kicsit nehéz ezt laikusként odatenni az Intel SpeedShift marketinggrafikonja mellé (főleg, hogy a marketinganyagban vannak a nagyobb, avagy rosszabb értékek, még ha nem is pont ugyan azt rajzolják): [link]

    Az nyilván két külön dolog, hogy mi történik egy bizonyos program futtatása közben, és hogy mit csinál a hardware, ha szándékosan "ugráltatják", mert itt bejön még a governor is, de az most elvileg újra "hardware-es" ezzel a megoldással. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz R9DEON #108 üzenetére

    Nem a Windows CPU ütemezője dobálja szét szándékosan a terhelést a lehető legtöbb CPU szál közt (kivéve esetleg mikor felismeri a HT szálakat és/vagy talán még a Bulldozer féle "másfél-egész-nemegész-de-nemfél" magokat ;]) valami olyasmi archaikus briliáns ötlet alapján, hogy több CPU-s gépeken ne olvadjon le a foglalatról a CPU0 (jó kérdés, hogy miért nincs megfelelően hűtve...?), miközben a többi CPU hűsöl (ami modern CPU esetén azt jelentené, hogy kvázi ki is kapcsolhat, hogy spóroljon az árammal)?
    (Már nem emlékszem hol olvastam ezt.)

    Emiatt nehéz is megmondani egy ilyen grafikonról, hogy valójában hány szál aktív, csak becsülni lehet a teljes CPU-ra írt %-ból, ha feltehető hogy minden aktív szál ~100% terhelést okozna egy magon (ha mást nem valami "aktív várakoztatás" jellegű okból, hogy direkt pörgeti maximális órajelre a játék feleslegesen is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Picco #110 üzenetére

    Ha direkt olyan a játék, hogy az összes szála ~100%-on pörget, akkor igen, egyébként nehéz ügy, hacsak nem találsz pl. valami megbízható jelenetet a játékban, ahol kiszámítható módon megugrik a CPU terhelés.

    Én nyomtam már párszor quicksave-t, vagy bevéstem a fejembe kameraállást egy-egy auto-checkpoint helyzethez képest pár játékban, ahol feltűnt hogy indokolatlannak tűnően lezuhan az fps, de mikor ránéztem a diagnosztikai grafikonokra, az ilyen mindig GPU limitnek bizonyult. Az ilyesmiket nézegettem később néha érdekességképp driver frissítés után újra (vagy ha lehetett válogatni DX11 és Mantle közt, akkor megnéztem mindkettővel), de általában nem változott semmi az idő alatt, míg fel volt telepítve a játék, vagy akár hosszabb idő (akár >1 év) után újratelepítve (hogy letoljam a DLC termést is, vagy esetleg újrajátsszam).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák