Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    A cache méréseknél meg volt "magyarázva" és meg is értettem hogy miért lehet a másolás gyorsabb mint az írás...no de a memóriánál...?;]

    Sőt: az AMD procik esetében gyorsabb a másolás mint az olvasás...előbb kíírja a proci a cuccot mint ahogy beolvassa...ez már döfi...:Y

    Első körben az egy szálon futó memóriateszteket vettük elő, ilyen az Everest is, amely a gyorsítótárakat megkerülve mér.
    Hát persze...a fentiek csak így fordulhatnak elő...:DDD

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz klambi #13 üzenetére

    Kicsit más véleményen vagyok...:DDD
    Gyengébbek kedvéért (logikai) sorba rakom a lényeget:
    1. A "teszt" a szintetikus benchmarkokra alapozott...bevallottan.
    2. A következtetéseket, konklúziókat a tesztelők és a kedves olvasók is ezek alapján vonták/vonják le.
    3. A tesztek egyes esetekben szemmel láthatóan gyengélkednek vagy éppen rácáfolnak a fizikai összefüggésekre.

    Tehát?:DD

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz H.O.D. #32 üzenetére

    Nem az Everest-el nem vagyok kibékülve...
    Az olyan tesztekkel nem vagyok kibékülve, ahol kétségeim merülnek fel a tesztelési körülményekkel, a "mérőműszerekkel" kapcsolatban...
    Az olyan tesztprogramokkal nem vagyok kibékülve, amelyek egy ideig korrektek voltak, mert lelkesedésből készültek, mert szakmai kihívásnak tekintették a fejlesztését, aztán átalakultak kereskedelmi termékké, és bulvárirányba mentek el.
    Az olyan fejlesztőkkel nem vagyok kibékülve, akik "eladják" az olyan benchmark rutint, ami képes rácáfolni a fizikára...képes akár az elméleti sávszélességnél is nagyobb értékeket mérni, képes a memória esetén másolásra nagyobb értéket adni mint olvasásra...mindeközben hangoztatva, hogy ez tuti jó, és semmiféle gyorsítótár nem "zavarhat be" mert "kikerültük"...és akiknek a legfőbb érvük az, hogy ez azért is lehetséges, mert más tesztprogramok is hasonló értékeket mérnek.
    Ahol a fenti kritériumok teljesülnek, és lehetőségem van, lázadozni fogok...függetlenül attól, hogy Everest-nek hívják vagy sem.

    Az Everest egy nagyon klassz termék...csak a memóriatesztek egy ideje semmit sem érnek benne...nagyon sajnálatos, hogy pont ezen része miatt tekint rá kvázi "ipari szabványként" a szakma...
    Persze arról a "szakmáról" is megvan a véleményem, amelyik hajlandó szó nélkül elmenni ilyen anomáliák mellett...;]

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz fLeSs #36 üzenetére

    Egyébként vicces, hogy egyetlen, ráadásul nem is lényeges mérési eredményen így kiakadtál, itt sztem vmi személyes ellentét van a háttérben, aminek nincs sok köze a topikhoz, úgyhogy inkább mailben rendezd le a programírókkal.
    Én egyáltalán nem tartom viccesnek...:U
    Nem lényeges mérési eredmény? :Y
    Szoktál te itt az érintett topicokban nézelődni, olvasgatni?
    Szeretnéd tudni, melyik tesztet használják leginkább az Everest készletéből?
    Melyik panel képét linkelik leggyakrabban?
    Megsúgom: a memória írás/olvasás és a cache/latency elemzőket...
    És ez alapján sírnak vagy örülnek...eredménytől és vérmérséklettől függően.

    Személyes ellentét:
    - először nem volt...a békés egymás mellett élés híve vagyok, az amatőrök egyébként is ritkán utálják egymást.
    - aztán volt...bár igazából nem (egy)személyes...kicsit más szemmel kezdtem nézni a "hivatásos" programfejlesztőket.
    - aztán megint nem volt...én "nyugdíjba" vonultam, Fiery világhírnévre tett szert, nem voltunk egy kaszt:B, nem találkoztunk.
    - aztán lett...itt összeszaladtam Fiery-vel és szakmai érvelések helyett csak süketelést kaptam.

    primus inter pares

Új hozzászólás Aktív témák