Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jlaudio

    tag

    Nagyon vártam, hogy megjelenjen de valahogy úgy vagyok vele, hogy többet vártam. A külső elmegy de azért a Fujik meg az Olympusok sokkal jobban néznek ki én inkább egy Nikon DF-re hajazó milc-et vártam volna...
    Az, hogy csak egy memória slot van ráadásul még nem is SD hát ez meg, hogy a francba tudták igy elcseszni? Egy 2000 - 3000 eurós vázba csak egy memóriafoglalatot tenni mikor a konkurencia 2-őt ad? Másik dolog az obik, hát itt is többet vártam, talán valami Sigma Art szinvonalú obikat, de ezek ránézésre is rosszabbnak tünnek, remélem tévedek és optikailag jók lesznek, de amire még kiváncsi vagyok, hogy ezek is szar műanyagok ennyi pénzért? Azt vártam, hogy a nagy méretű bajonett miatt majd legalább a fix obiknál amolyan Fuji 23, 35, 50 f2 obikhoz hasonló kialakitást választanak, vagyis a nagy bajonett után levékonyodik... Nehogy már a régi Nikkor 50 f1,8 G kisebb legyen egy új ff obinál aminek ilyen kicsi a bázistávolsága, a Fuji, Oly meg tudta oldani a Nikon nem :(
    Persze nyilvánvaló volt, hogy az árakat a Sony hasonló milcjei szintjére lövik be, ez nem volt meglepetés, de igazából nem látok semmi innovációt, lemásolták a Sony milcjét nagyobb markolattal és bajonettel de semmi egetverő újdonság amivel beelőznék a konkurenciát.

    [ Szerkesztve ]

  • jlaudio

    tag

    válasz Akula #70 üzenetére

    Ha a back-front fókusz problémára gondolsz az jelentkezhet akarmilyen távolságon de nyilván egy portrénál evidensebb mint egy tájképen, de leginkább a fényerős obiknál evidensebb főleg f2,8 alatt... Persze például egy UWA obit ha végtelenre állitod 3 méter után minden éles kéne, hogy legyen, de egy fix 50 f1,4 obinál már egy nagyon kis fókusz pontatlanság is elszúrhatja a képet...

  • jlaudio

    tag

    válasz Grizzly87 #172 üzenetére

    Én is nagyon vártam az új Nikon milcet amiben csalódtam is meg nem is, mert látom, hogy a Nikon (meg a Canon) sem váltot szemléletet, hogy a vevőkért mindent ugyanúgy adagolják a technikát mint azelőtt, adnak is meg nem is, igazából beletehettek volna két kártyafoglalatot, mert gyártási költségben pár dollár plussz bele férne egy 2000 és 3000 dolláros váz árába (ami európában ugye 2000 és 3000 euró), az obik azok lehet, hogy jók de talán túl drágák, nem beszél senki róla, hogy milyen anyagból van összerakva, mert ennyi pénzért már illene minőségi fém objektiv lásd Fuji, Oly, Sigma Art... A gyártási minőség az obiknál az utóbbi időben kiábránditó a Nikonnál és sajna nem csak az olcsóbb műanyag obiknál, a profi obiknál is elég nagy a szórás és azért ez gáz, mert nehogy már ne férjen bele egy obi árába egy gyári kontrol, hogy ne legyen pl. decenteres.
    Én már megbántam, hogy vártam a csodára a Nokontól és nem váltottam a tavaly Fujira, akartam egy fix ekv. 50mm obit, 3db. 35mm 1,8 dx obi után amik mind decenteresek voltak vettem egy Sigma 35 Art-ot ami nagyon jó csak a vázam már kicsit régi (d 5100) kéne valami jobb, a d500 az jó lenne csak túl nagy és drága (nekem hobbi fotósnak) a d7500 az meg szinte a d7200 ami meg szinte d7100, ez a Nikon üzleti modelje semmi extra csak amit muszáj, nekem vásárlónak meg elegem van belőle, hogy más gyártónál olyan dolgok is beleférnek amiket a Nikon nem akar megadni, mert pl minek kihagyni a panoráma módot vagy a több ponton hangolható fókuszhangolást egy d7xxx vagy ne adj isten a d500 ből?
    Na mindegy én váltok más márkára, mert a Z6 az túl drága és APSC milc valószinűleg nem lessz a Nikonnál vagy ha lesz is az is kasztrált lesz pl egy Fujihoz képest, eladom az obikat és leirom a veszteséget amit bukok az eladásukon.
    2018 végén azért többet kéne felmutatni nem csak a minimumot hozni, mert jön a Pana is az FF milcel és valószinűleg az Oly is és ők azért adnak a vásárlóikra és az innovációra ha még a Fuji is belépne és kihozna egy XT-3 tudású vázat FF szenzorral akkor feladná a leckét a CaNikonnak :C

  • jlaudio

    tag

    válasz #16820480 #175 üzenetére

    Ebben én is 100 % egyetértek, a Fuji nemigen fog FF bizniszbe beszállni, csak képletesen mondtam, hogy ha beszállnának igencsak odavágnának a konkurenciának.
    Ma már tényleg nincs nagy külöbség az APSC és a FF között pláne ha hobbi szinten fotózol de az ár és a méret, hordozhatóság az APSC nagy előnye és számomra fájó, hogy a Nikon elhanyagolja, nem fejleszt érdemlegesen és mondjuk a Sony is ugyanazt csinálja, most mindenki a FF nyomul és fejleszt valószinűleg ebben látják a jövőt.

  • jlaudio

    tag

    válasz MrChris #189 üzenetére

    Ezen is jót nevettem: "50 mm-es f/1,8-as portrékhoz ideális optika" ezt viszont már nem értem:
    "(Annyit nagyon zárójelesen meg lehet itt említeni, hogy ekkora képméretnél már előjöhet egy viszonylag kevéssé tudatosult képminőség-probléma, miszerint a képek fókuszból kikerülő részein (főleg a széleken) nem túl esztétikus bemozdulások, zavaros képrészletek lehetnek. Ezt annak köszönhetjük, hogy a villámgyors digitális képkiolvasás miatt nincs kellemes optikai részletelmosódás, a nagyon nagy felbontás miatt a kis elmozdulások fázisai külön-külön rögzülnek - falevelek, fűszálak és más apró részletek esetében lehet leginkább ezt észrevenni.)" :W
    Na itt meg vajon miről beszél a cikk irója?

  • jlaudio

    tag

    válasz MrChris #193 üzenetére

    Én nem is értek hozzá ezért nem is tesztelek :D De legaláb én beismerem :C
    Mondjuk gondoltam, hogy ha az 50mm obi az neki portreobjektiv akkor nem sok köze van a fotózáshoz, de a zárójeles részt azt jól megfogalmazta, mert most sem tudom eldönteni, hogy a rolling sutter efektről beszél vagy csak nem tetszik neki az obi háttérmosása. De minek kell egy 1,5 millás vázat csak e zárral tesztelni? :F

Új hozzászólás Aktív témák