Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz pilóta #1 üzenetére

    Voltak már rossz döntések.
    Én azt nem értem, hogy az eredeti megállapodást mi a francért a SpaceX kapta ezzel a hordozóval. (Nem tudom, hogy egyébként a SpaceX pontosan mely missionökre kapta a lovét, de ha jól értem, akkor csak a Gateway és a Hold között hordaná-vinné az embereket)
    A SpaceX hordozóját nem arra tervezték, hogy leszállóegységként hordja vigye az embereket egy Hold körüli pálya és űrállomás között. Szerintem teljesen feleslegesen drága erre a feladatra, ellentétben a többivel.

    Akkor már inkább arra lenne igazán alkalmas, hogy a Föld-Gateway között ingázzon, főleg a Gateway építésekor. De erre már ugye ott van az SLS és az Orion. Kicsit az az érzésem, hogy villantani akartak a SpaceX-el, illetve hogy nagyon erős a lobbi tevékenysége Elonnak. :U

    PS4

  • Joci10

    őstag

    válasz pilóta #1 üzenetére

    Nagyon félreértetted. Itt nem a 'panaszkodtak a NASA-nál a többiek' eset áll fent, hanem a 'megtámadták a szerződést egy állami felügyeletnél'. Vagyis nem a NASA döntött úgy, hogy 'most kiszúrok veled Elon', hanem kötelezően tették, amit a protokoll ilyenkor enged: vagyis le kellett állítani mindent, amíg a beadvány(oka)t el nem bírálják.

    #5 cinemazealot:
    Minden állami szerződést meg lehet támadni minden jogállamban (hiszen ezért jogállam). Ha be tudják bizonyítani, hogy rosszul döntöttek, akik döntöttek, akkor igazuk volt a 'támadók'-nak - ha nem, akkor meg nem. De legalább tudhatja majd mindenki, hogy azért kapta-e valaki a szerződést, mert megérdemelte; vagy csak azért, mert ő XY (Mészáros Lőrincz, vagy családja, vagy barátai, vagy Orbán barátja, családja, vagy ismerősének macskája, vagy ....).

Új hozzászólás Aktív témák